Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ekonomikas ministrs, partijas Vienotība valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens to kādā veidā un par ko viņš pērn Luminor bankā, kuras „priekšgājējā” – Nordea bankā viņam gadu iepriekš glabājās tikai 4472 eiro, procentos ir saņēmis 98 489 eiro, skaidro ar ieguldījumu pārvaldes līguma pārtraukšanu.

60 429 eiro jeb vidēji vairāk nekā pieci tūkstoši eiro mēnesī, - šādi ir bijuši Ašeradena pagājušā gada ienākumi ekonomikas ministra amatā, savukārt vēl 10 500 ASV dolāru viņš saņēmis no Valsts kases procentos par valsts parādzīmēm.

Taču tie nav bijuši Ašeradena nozīmīgākie pagājušā gada ienākumi: Valsts ieņēmumu dienesta publiskajā datu bāzē atrodamie dati rāda, ka partijas Vienotība vadītājs deklarējis 98 489 eiro, kurus pērn saņēmis procentos no Luminor bankas.

2016. gada beigās ministram Nordea bankas filiālē (tā, apvienojoties ar DNB banku, pērn kļuva par Luminor banku) glabājās tikai 4472 eiro, un arī pagājušā gada beigās šī summa nav bijusi būtiski lielāka, - tikai 4593 eiro.

2016. gada beigās Ašeradens gan deklarējis obligācijas par 11 tūkstošiem eiro, valsts parādzīmes par 210 tūkstošiem eiro un „naudas tirgus instrumentus” 348 tūkstošu eiro vērtībā.

Taču no deklarācijas nekas neliecina, ka milzīgie procenti būtu saņemti saistībā ar kādu no šiem ieguldījumiem: arī pagājušā gada beigās obligāciju, parādzīmju un „naudas tirgus instrumentu” vērtība nav būtiski mainījusies.

Trešdienas rītā Ekonomikas ministrija sniedza šādu Ašeradena skaidrojumu par saņemtajiem procentiem: "Informēju, ka šie ienākumi ir saistīti ar man piederošo finanšu līdzekļu, kuri tika gūti periodā līdz 2009.gadam, pārvaldi Nordea bankā laika posmā no 2010.līdz 2017.gadam (iekļaujot).

2010. gada aprīlī ar Nordea banku  noslēdzu ieguldījumu pārvaldes līgumu, kura darbības laikā  noguldījumu portfelī  tika iemaksāti EUR 400 000. 

2017.gada decembrī  nolēmu šī līguma darbību pārtraukt. Līguma pārtraukšanas brīdī no pārvaldīšanas izņemtā īpašuma vērtība pārsniedza pārvaldīšanā nodotā īpašuma vērtību par EUR 98 489.67, kas arī tika norādīta deklarācijā.

Saskaņā ar bankas atskaiti astoņu gadu darbības laikā ieguldījumu portfelis ir pārvaldīts ar 30.5% ienesīgumu (jeb vidēji 3.6% ienesīgumu gadā).

Ieguldījumu portfeļa vērtība katru gadu ir tikusi deklarēta manā amatpersonas deklarācijā, sadaļā "naudas tirgus instrumenti"."

Interesanti, ka pagājušā gada laikā, ja ticēt Ašeradena amatpersonas deklarācijai, viņš, neveicot nekādus deklarētus pirkumus (izņemot automašīnas maiņu), spējis iztērēt iespaidīgas summas – līdz ar 60 tūkstošus lielo ministra algu arī mistiskos procentus 98 tūkstošu eiro apmērā un arī nepilnus 14 tūkstošus eiro lielos uzkrājumus SEB bankā.

Novērtē šo rakstu:

112
6