Menu
Pilnā versija
Foto

Austrumlatvija kā surogātidentitāte

Harijs Bernāns, biedrība “Latgolys Saeima” · 27.09.2017. · Komentāri (8)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Es

07.10.2017. 11:36

Raksts ir pilnīgs murgs. Raksts ir daļa no Latgales separatisma plāniem, kas ir šiem jaunajiem cilvēkiem galvās. Neviens Latgali neaizvieto ar jēdzienu Austrumlatvija. Austrumlatvija ir daudz plašāks jēdziens - tā ir Latgale, Sēlija un liela daļa Vidzemes. Viss! Tāpat, kā ir Rietumlatvija. Mākslīgi tiek radīta tēma, lai visu laiku kurinātu ideju par Latvijas autonomiju. Kas aiz tā stāv? un tiešām, kas ir šī Latgales Saeima? Vai drošības struktūrām nevajadzētu aktīvāk to pētīt? Cik atceros Latgales kongresa simtgades svinībās šī kompānija izsvilpa exprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu un bļāva "Latgalei autonomiju" Murgs! Nonsens!

Atbildēt

Bīstams precedents

29.09.2017. 00:38

Austrumukraina, Austrumlatgale. Austrumlatvija - bīstams, salīdzinošs hibrīkara tendenču atdarīnājums.

Kaut kas līdzīgs kā kievvalodīgie. Kas tie par "sumpurņiem", surogāttautību, neviens nevar paskaidrot. Tir ir samait;ātie latvieši, kuriem 50 gadu garumā tika uzspiests runāt kādā okupācijas valsts valodā? Ukraiņi ir krievvaldonīgie? Lietuvieši Latvijā? Krievi taču nav krievvalodīgie, tie ir krievi un viss. Kas, viņiem, krieviem vairs nav savas tautības?

Latgalei vairs nav sava nosaukuma - Latgale?

Tādus izdomājumus saistu ar čekistu provokāciju, lai musinātu tautas un zemes ar surogātnosaukumiem.

Krievvalodīgie - okupanti? Kas tad? Krievi, kuri prot latviešu valodu ir "latviešvalodīgie?"

Žīvalodīgie, čigānvalodīgie. igauņvalodīgie, tatārvalodīgie, anglvalodīgie .....? Priekš kam tautības - visi valodīgie zvēri!

Atbildēt

ak nu beidziet ņemties ar to Latvijas latgalizāciju...

28.09.2017. 16:22

Neviens jau nenoniecina latgaļus (kamēr paši neuzprasās uz kašķi.). Bet latgaļu identitātes sāpe nedrīkst šķelt visu Valsti.
Par konkrēto rakstu... Nu, nosauca par Austrumlatviju, bet- vai tiešām ar to domāja tikai Latgali? Varbūt diktors, laika ziņu stāstītājs, gribēja pieminēt arī Sēliju (sēļi nav latgalieši, bet "parasti vidzemnieki" , par kurzemniekiem nemaz nerunājot, saklausa tās "citādās intonācijas". Vai te arī jāsāk kašķis?). Varbūt diktors stāsta, ka nokrišņi (lietus, sniegs) neizvēlas "striktas robežas" in tas karstums/ aukstums/ saule vai lietus būs gaidāms arī tālākajos Vidzemes rajonos, ap Madonu ? Katrs var pats katrā situācijā izvēlēties, cik tālu viņam tobrīd stiepjas tie "austrumi" (vai "rietumi", utt.). Vienkārši - nu nevajag lekties in katrā teikumā meklēt ienaidniekus!

Atbildēt

man kā latgalietim čangalis Bernāns pie dirsas

28.09.2017. 10:03

Bernān, tu beidz mūs mācīt no Rīgas kā mums būtu pareizi jādzīvo un jāsauc to Latvijas daļu, kas sākas no Rīgas uz austrumiem!!! Atgriezies atpakaļ uz dzīvi Latgalē un nevis no Rīgas dod komandas Latgales sakārtošanai.
Un man ļoti patīk, ka LNT ziņās Grigaļu Māris piemin gan Sakstagalu, gan Sīļukalnu, gan Preiļus, gan citas Latgales apdzīvotās vietas.
Un, Bernān, kā tu sauc Vidzemi, Zemgali un Kurzemi? Vai par Čiuļeju? Un kā tu sauc vidzemniekus, zemgaliešus un kurzemniekus - par čiuļiem? Tu drīksti čakarēt viņu identitāti, bet, ja kāds pasaka Austrumlatvija, tad tu uzmet lūpu un sāc šļupstēt kaut ko pat netaisnību un surogātidentitāti?

Atbildēt

fedja

28.09.2017. 09:07

»

mudaks š

Iemācies lasīt! Runa nav par izredzētību, bet par pareizu valodu un nosaukumiem - tāpat kā žīds latviski ir žīds, nevis ebrejs, čigāns latviski ir čigāns, nevis roms, arī Latgale ir Latgale, nevis Austrumlatvija, runājot par kultūrvēsturisko novadu, nevis ģeogrāfisko virzienu


Paskaties kartē !Austrumlatvija ir teritorija austrumos ,kur atrodas gan Latgale gan daļa Vidzemes.Reti kad uzsvērs, kāds laiks Sēlijā,jo tur būs gan Zemgales gan Latgales laika apstākļi.Par Latgales identitāti grūti runāt,jo tai ir tikai nepārprotama geogrāfiskā identitāte.Valoda ,uzvedība,tradīcijas ...irtāds tautību mistrojums,ka paši nezina īsti,kas viņi ir.Ja valoda ir kādas tautas raksturīgākā identitāte,tad sakiet lūdzu, cik ir to,kas prot pareizu (nesamiksētu dažādu valodu sajaukumu) latgaļu valodu ?Parasti latgalē runā krievu valodā vai katrā ģerevņā savā citiem maz saprotamā valodā.Ja vēlies lepoties ,tad sakārtojies !

Atbildēt

š

27.09.2017. 19:26

»

mudaks š

Iemācies lasīt! Runa nav par izredzētību, bet par pareizu valodu un nosaukumiem - tāpat kā žīds latviski ir žīds, nevis ebrejs, čigāns latviski ir čigāns, nevis roms, arī Latgale ir Latgale, nevis Austrumlatvija, runājot par kultūrvēsturisko novadu, nevis ģeogrāfisko virzienu


piedod, rakstu nelasīju, jo man nav pieņemams pats jēdziens "Latgaļu Saeima", Latgale ir Latgale, bet kāda mārrutka pēc lai es pieņemtu, ka tai "saeimai" ir kādas īpašas tiesības Latvijas kontekstā

Atbildēt

mudaks š

27.09.2017. 18:08

»

š

nez kāpēc mums nav Kurzemes Saeima un Vidzemes Saeima, kur nu vēl teiksim Priekuļu Saeima, šis izskatās pē paģērējuma: tikai latgaļi ir izredzētie, gandrīz kā žīdi


Iemācies lasīt! Runa nav par izredzētību, bet par pareizu valodu un nosaukumiem - tāpat kā žīds latviski ir žīds, nevis ebrejs, čigāns latviski ir čigāns, nevis roms, arī Latgale ir Latgale, nevis Austrumlatvija, runājot par kultūrvēsturisko novadu, nevis ģeogrāfisko virzienu.

Atbildēt

š

27.09.2017. 17:05

nez kāpēc mums nav Kurzemes Saeima un Vidzemes Saeima, kur nu vēl teiksim Priekuļu Saeima, šis izskatās pē paģērējuma: tikai latgaļi ir izredzētie, gandrīz kā žīdi... '
Latvija IR NEDALĀMA Beidziet norobežoties !!!!!!!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: