Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan pašreizējais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis bieži mēdz runāt par valsts pārvaldes efektivizēšanu, realitāte ir cita, - Pietiek rīcībā esošā oficiālā vēstulē Citskovskis visā nopietnībā apgalvojis, ka gandrīz mēnesis laika un „informācijas papildu apstrāde” viņa vadībā esošajai iestādei bijusi nepieciešama, lai norādītu interneta vietnes adresi, kur atrodami pašas Valsts kancelejas pētījuma rezultāti.

„Ņemot vērā, ka informācijas apstrādei bija nepieciešama papildu apstrāde, atvainojamies par starpatbildes nesniegšanu noteiktajā termiņā,” – šādi Citskovskis oficiālā vēstulē skaidrojis iemeslus, kāpēc uz 10. jūnijā nosūtītu informācijas pieprasījumu viņa vadītā iestāde atbildi sniegusi tikai 6. jūlijā.

Taču daudz interesantāk ir tas, kas tieši bija tā informācija, kuras „papildu apstrādei” Valsts kancelejā ir bijis nepieciešams gandrīz mēnesis. Valsts kancelejai bija pieprasītas ziņas par tās veiktas valsts iestāžu darbinieku aptaujas rezultātiem, un izrādījās, ka mēnesi ilgās „papildu apstrādes” laikā šī Citskovska vadītā iestāde noskaidrojusi, ka šie rezultāti ir atrodami... tās mājas lapā.

„Atbildot uz Jūsu informācijas pieprasījumu par Valsts kancelejas 2018.gadā rīkotās valsts iestāžu darbinieku aptaujas rezultātiem, vēlamies norādīt, ka iesaistīšanās aptaujas rezultāti ir ievietoti Valsts kancelejas tīmekļvietnē (sadaļa “Cilvēkresursu attīstības politika - Pētījumi”), tādējādi nodrošinot iespēju ar rezultātiem iepazīties gan sabiedrībai, gan aptaujas mērķauditorijai - valsts pārvaldes darbiniekiem,” – šādi Citskovskis rezumējis „papildu apstrādes” rezultātus.

Tiesa, tā kā visa informācija, kas iestādes vēstulē minēta, atbildot uz informācijas pieprasījumu, izrādījās norāde uz konkrētu interneta vietni, pašlaik Citskovskim būs jāsniedz oficiāls skaidrojums saistībā ar dažiem papildu jautājumiem:

1) kāda tieši „papildu apstrāde” bija nepieciešama pieprasītajai informācijai?

2) kura iestādes amatpersona veica un apstiprināja novērtējumu, ka pieprasītajai informācijai nepieciešama šāda „papildu apstrāde”?

3) kādu tieši iemeslu dēļ šī „papildu apstrāde” nebija paveicama divu nedēļu termiņā?

Pat, ja pieņem, ka arī atbildēm uz šiem jautājumiem Citskovska vadītajai iestādei būs vajadzīga „papildu apstrāde”, drīzumā šai informācijai vajadzētu tikt sniegtai, un tad par to informēs arī Pietiek.

Kā rāda Valsts ieņēmumu dienesta informācija, pērn Citskovska atalgojums mēnesī ir bijis vidēji vairāk nekā 3800 eiro mēnesī.

Novērtē šo rakstu:

72
4