Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ŠiŠkina lācītis > Es

23.04.2017. 22:59

Komentāra autors - ko ar so uzskaitījumu gribēja pateikt? Varbūt autora spēkos būtu ne tikai tiražēt klisejas, tādejādi noplicinot, padarot mazāk nozīmīgas cilvēku ciesanas, bet, piemēram, izpētīt kādu no siem apgalvojumiem. Palikt zem lupas tādu t.s. tiesas izpildītāju ( bez tiesas), kas tas ir par fenomenu un kā tas funkcionē tajā "privātvalsts" sistēmā.

Atbildēt

Prototips

19.04.2017. 21:04

Lai kāda būtu tēma, sižeta līkloči, lai cik piemeklēta palete - nemainīgi gala rezultāts atgriežas pie PAŠTĒLA. Praksē nereti pastēla dominante raksturīga autodidaktiem. Tādēļ, ir jābūt pamatotam iemeslam, lai profesors izvēlētos iecienīto metodi (manieri).

Atbildēt

Grāfs

18.04.2017. 17:41

Trūkst tik svarīgi vārdi kā idiots, idiotija. Kā to autors varēja aizmirst? Pats visus apsaukā par idiotiem it kā latviešiem būtu tikai idioti.

Atbildēt

ES

17.04.2017. 19:23

Es domāju, ka vislielākā sociālā nelaime miera laikā ir iedot brīvību mežoņiem. Pat šo mežoņu baznīctēvi reliģiju pārvērš perversijas mēslos un seksa propagandā. Es esmu pārliecināts, ka pašapmierinātība ir mežoņu prerogatīva. Tas faktiski ir loģiski, jo mežoņiem raksturīgais autorefleksijas deficīts nevar nestimulēt pašapmierinātību, ko tik lieliski demonstrē latviešu mežoņu izcilākie eksemplāri. Mežoņu prerogatīva nav paškritiskums, bet stulba pašapmierinātība. Latvieši no Latvijas nācijas to visredzamāk apliecina. To Latvijas nācijā neapliecina krievi, ebreji, poļi, baltkrievi u.c.. Es neticu, ka cilvēce kaut ko iegūs, ja Dievs beidzot izkaus nevērtīgos latviešus. Cilvēce neko neiegūs, jo cilvēce ir dialektikas verdzene. Tai ir vajadzīgs gan zelts, gan mēsli. Tai ir vajadzīgs zelts un latvieši kā mēsli.

Atbildēt

Viedais

16.04.2017. 15:59

Ierosinu ieviest latviešu valodā vārdu „latvzemietis”. Vārdšķira – lietvārds, vīriešu dzimte, II deklinācija, daudzskaitlis – latvzemieši. Vārda skaidrojums vienskaitlī: ikviens Latvijas iedzīvotājs neatkarīgi no etniskās piederības vai šaurākā nozīmē – Latvijas valsts piederīgais, kura etniskā piederība nav zināma. Piemērs pamatnozīmei: „Tagad gandrīz katram otrajam latvzemietim dēļ rēķiniem par elektrību nāksies dzīvot pustumsā”. Piemērs šaurākai nozīmei: „Īrijā par automašīnas vadīšanu iereibušā stāvoklī atkal aizturēts latvzemietis”.

Daudzskaitlī „latvzemieši” nozīmē Latvijas iedzīvotāju (pilsoņu un nepilsoņu) kopumu. Sarunvalodā daudzskaitlis var tikt attiecināts uz Latvijā mītošiem sveštautiešiem. Piemērs pamatnozīmei: „Starptautiskā ekonomiskā krīze smagi skāra latvzemiešus”. Piemērs lietošanai sarunvalodā: „Man jau ir apnikušas tās latvzemiešu akcijas par krievu valodu”.

Tulkojums krievu valodā – латвиец. Līdzīgi, kā vārds „россиянин” pareizi jātulko kā „krievzemietis”, bet nevis „krievs”. Tikai aprobežots cilvēks var iedomāties, ka krievs un krievzemietis ir sinonīmi. Diemžēl esošajās vārdnīcās tiek piekopta valstiskās piederības aizstāšana ar etnisko piederību. Šāda nonivelēšana valodā rada tās lietotājos neizpratni gan par pašmāju, gan starptautiskiem procesiem.

Jāpiezīmē, ka līdzšinējais, parasti nelatviešu starpā, lietotais Latvijas iedzīvotāju (pilsoņu un nepilsoņu) apzīmējums „latvijietis” latviešu vidē nav iedzīvojies, jo to pārsvarā skandina latviešu valodai, kultūrai un nacionālai valstij naidīgi elementi. Latvieši vārdu „latvijietis” praktiski lieto tikai, lai apzīmētu Latvijā dzīvojošos sveštautiešus, turklāt visbiežāk ar negatīvu pieskaņu. Piemērs: „Noriebušies jau tie latvijieši, lai brauc uz savu Krieviju”.

„Latvzemietis” ir vārda „latvijietis” pozitīva alternatīva. Tiesa „latvijietis”, kā labdabīgs žargonvārds, piemēram, uz palamas „urla” fona, var palikt valodā, lai apzīmētu NACIONĀLAI Latvijas valstij nedraudzīgu pilsoni, neatkarīgi no etniskās izcelsmes. Vārdam „latvzemietis” nav jāaizstāj termini Latvijas iedzīvotājs vai Latvijas valstspiederīgais, bet jābagātina latviešu sarunvaloda un plašsaziņas līdzekļu telpa. Īpaši aktuāla šāda vārda ieviešana ir šobrīd, kad Latvijas nelatvieši mēģina rast savu vietu savā dzimtenē. Sveštautiešu rīcība diezgan kutelīgajā politiskajā situācijā daudzējādā ziņā ir atkarīga no latviešu nostājas. Manuprāt, apzīmējums „latvzemieši” ļaus daudziem nacionālai latviešu valstij lojāliem sveštautiešiem justies Latvijā kā savējiem.

Atbildēt

Tikai

16.04.2017. 11:10

»

S.S.

Vai tiešām tik grūti pamanīt, ka šis portāls ir veltīts tādiem muļķiem kā tu, Hari? Rakstā taču ir vārdā nosaukta tava deģenerācija, dārgais Hari


mieru kungi un taupiet veselību, latviešu muļķu masa ir bezgalīga, vieni nomirst, citi nāk vietā.

Atbildēt

S.S.

16.04.2017. 10:14

»

Harijs

Vai tiešām grafomāniem nav citas vietas, kur publicēties? Kāda šim rakstam saistība ar portālu


Vai tiešām tik grūti pamanīt, ka šis portāls ir veltīts tādiem muļķiem kā tu, Hari? Rakstā taču ir vārdā nosaukta tava deģenerācija, dārgais Hari!

Atbildēt

Harijs

15.04.2017. 23:15

Vai tiešām grafomāniem nav citas vietas, kur publicēties? Kāda šim rakstam saistība ar portālu?

Atbildēt

Re kā

15.04.2017. 22:16

Uvertīra
Rietumeiropas un Austrumeiropas cilvēcisko padibeņu sinhronizācijai bija zināma priekšspēle, sagatavojot ģenētisko augsni cilvēcisko atkritumu perspektīvām sociāli politiskajos procesos. Daļēji priekšspēle bija kopīga, daļēji atšķirīga abām Eiropas mentālās kartes daļām. Kopīgais bija aristokrātijas iznīcināšana fiziskā veidā un politiskā veidā, kā tas bija Rietumeiropā t.s. buržuāzisko revolūciju rezultātā. Austrumeiropā aristokrātiju centās fiziski iznīcināt tajās zemēs, kurās tā bija vēsturiski izveidojusies.
Atšķirīgais ir saistīts ar tautu vispārējo attīstību – civilizētības un kultūras attīstību. Rietumeiropā tautu vispārējā attīstība bija ilgusi gadu tūkstošiem. Austrumeiropas tautas pa lielākajai daļai ir jaunas tautas. Tās pieņēma kristietību apmēram 1000 gadus vēlāk nekā rietumeiropieši. Jauno tautu morālā un intelektuālā kapacitāte nevar būt tāda, kāda tā var būt senām tautām, ģenerējot plašu un dziļu inteliģences un intelektuāļu slāni, kas vienmēr ir attiecīgās tautas morālais un intelektuālais garants.

Latviešu tauta izrādījās ļoti piemērota gan ģeopolitiskajai diktatūrai, gan „perestroikai”, spējot nodrošināt morālo un intelektuālo atbalstu, kā arī kadru neizsmeļamu kontingentu gan amerikāņiem, gan krievu komunistu odiozajai elitei. Latviešu vispārējās attīstības līmenis izrādījās adekvāts abiem procesiem. Valsts politiskā neatkarība un nacionālā suverenitāte, godīgums un taisnīgums, tiesiskums un cilvēciskums latviešiem izrādījās tukša skaņa. Noteikti tai latviešu daļai, kura sevi sauc par inteliģenci. Toties tukša skaņa nav ZBS kaislībām. Zagšanas, Blēdību un Stulbuma kaislībām.

Atbildēt

Re kā

15.04.2017. 16:58

Asimetrija
Zemes iedzīvotāju dažādu etnisko formāciju attīstības asimetrija ir acīmredzams fakts. Austrālijas aborigēni ir palikuši akmens laikmeta cilvēkveidīgo būtņu apziņas līmenī. Latvieši ir palikuši viduslaiku dzimtcilvēku apziņas līmenī, bet rietumeiropieši iemanījās būvēt atomreaktorus enerģijas iegūšanai; krievi iemanījās sūtīt cilvēkus kosmiskajos ceļojumos; ķīnieši izveidoja „planētas fabriku”. Asimetriju nosaka daudzi dabiskie faktori: klimats, ģeogrāfiskā vide, augu un dzīvnieku valsts izmantojamība cilvēku vajadzībām. Noteikti ir vēl citi dabiskie faktori, par kuru ietekmi uz cilvēku attīstību prātoja jau senie grieķi un citi senie domātāji. Arī mūsdienās par to prāto filosofi, zinātnieki. Vienīgi mazāk prāto par to, kas vēl ietekmē etnisko formāciju attīstības asimetriju. Toinbijs kādreiz ironizēja par „kosmiskā joka upuriem”; Gumiļevs izsauca filistru lamas sakarā ar ideju par pasionārajiem grūdieniem, kuri ilgst 1-5 gadus Zemes šaurā joslā 200-300 km apjomā, šajā joslā veicinot etnisko attīstību. Pasionāros grūdienus izraisa variabls kosmiskais apstarojums šaurajā joslā. Par Gumiļeva idejām tagad ņirgājās tikai neglābjami obskuranti. Taču tajā pašā laikā par kosmisko ietekmi uz etnisko formāciju attīstību joprojām zinātne izsakās atturīgi. Asimetrijas izskaidrojumi dabisko faktoru kontekstā nepārliecina. T.s. trimdas latvieši pateiks, ka Kanādā ir tādi paši dzīves apstākļi kā Latvijā. Taču viens ir kanādiešu attīstības līmeņa atbalss ekonomikā, bet pavisam kaut kas cits ir latviešu attīstības līmeņa atbalss ekonomikā.

Atbildēt

Kaspars

15.04.2017. 14:08

»

Andris

Re kur ir labs piemērs manam komentāram, kā var neko nezināt no valsts lietām


Šis Žulis arī Delfos ieraksta savas muļķības.

Atbildēt

Andris

15.04.2017. 09:53

»

Žulis

Par tiem pilsoņiem gan šajā rakstā ir galīgi garām...


Re kur ir labs piemērs manam komentāram, kā var neko nezināt no valsts lietām.

Atbildēt

Andris

15.04.2017. 09:51

»

Ir jautājums

vai Latvijas nelatvieši maz grib saukties par latvijiešiem. Varbūt vairums no viņiem vēlētos, kaut šeit būtu Krievija


Vai tad kāds var gribēt saukties to mežoņu vārdā, kuri tikai zog un raksta muļkības un bez izglītības nīkuļo, laiza svežzemju kungu di.su visos laikos un nebauda nekādu krievu, poļu, ebreju, igauņu, Latgales baltkrievu cieņu? Zagļi un stulbeņi, nelietīgi pielīdeji, denuncētāji. Kurš būs tik naivs, ka gribēs viņiem pievienoties?

Atbildēt

Žulis

15.04.2017. 09:06

Par tiem pilsoņiem gan šajā rakstā ir galīgi garām.
Valsts pilsonis ir valsts pilsonis. Kāds gan te vēl speciāls, visiem pilsoņiem vienāds apzīmējums (vārds) šeit lai būtu vajadzīgs?!
Priedītis savā vēlmē aizēnot un izskaust latviešu tautas un latviešu nācijas jēdzienus no cilvēku apziņas jau sāk kļūt smieklīgs. Vai tiešām viņam liekas, ka šeit dzīvojošie krievi, poļi, žīdi u.c. tā kaunas no savas tautības, ka viņiem vajadzīgi kaut kādi kopēji "latvijiski" apzīmējumi un viņiem ir neērti pateikt, piemēram, ka "es esmu krievu tautības Latvijas pilsonis"??? Šis muļķīgais aicinājums piemeklēt visiem Latvijā dzīvojošajiem vienu kopēju apzīmējumu ir kārtējais Priedīša kunga pakalpojums globālismam, kuru pats Priedītis ne reizi vien ir asi kritizējis.

Atbildēt

Ir jautājums

15.04.2017. 08:47

vai Latvijas nelatvieši maz grib saukties par latvijiešiem. Varbūt vairums no viņiem vēlētos, kaut šeit būtu Krievija.

Atbildēt

Ķirks

15.04.2017. 00:17

Papildinājumam par tēmu daudz interesanta var izlasīt Paula Jureviča 1956.g. grāmatā "Variācijas par moderno cilvēku"

Atbildēt

Latvijietis pēc Raiņa

15.04.2017. 00:14

Sauksimies par latvāniešiem!

Atbildēt

gunča

14.04.2017. 22:35

Diemžēl, autoram taisnība.

Atbildēt

paraniķim A.P.

14.04.2017. 17:57

»

Zulis

Kad pateiks ŽULIS savu mīzienu, tad es zināšu ko teikt


pats raksti, pats komentē !! tava augstākā pilotāža

Atbildēt

Zulis

14.04.2017. 16:46

Kad pateiks ŽULIS savu mīzienu, tad es zināšu ko teikt.

Atbildēt

patiesībā

14.04.2017. 16:23

eurolatvijāņi = kanibālu hibrīdnācija.

Atbildēt

U.U.

14.04.2017. 15:50

Šodienas vārdnīcā iederas arī vārds "dzīvnieks", kā ASV prezidents nosauca Sīrijas prezidentu. Interesanti ir tas, ka lingvistiskajā mežonībā "baltajiem" adekvāti izdodās iesaistīt arī citu civilizāciju pārstāvjus. Kāds Sīrijas valstsvīrs par "dzīvnieku" nekavējoties nosauca ASV prezidentu. Vārdnīcā stabila vieta jau sen ir vārdam "idiots", kas ir transnacionāls apzīmējums politiskajai "elitei".

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: