Menu
Pilnā versija
Foto

Izsoļu reideru un krāpnieku jaunās shēmas

Pietiek lasītājs · 28.12.2016. · Komentāri (16)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

No amata atceltais zvērināts tiesu izpildītājs Kaspars Seleckis sniedzis sabiedrībā zināmiem izsoļu reideriem Gatim Ruķerim un Mārtiņam Ruķerim likuma prasībām neatbilstošus un krāpnieciskus ārpakalpojumus. Cik zināms, tieši Kaspars Seleckis, veicot amata pienākumus, nodrošinājis potenciālos klientus Gati Ruķeri  (piedzinēju) ar informāciju par izsolēm un iespējamām darbībām, kas mākslīgi un nelikumīgi ļauj pārņemt nekustamos īpašumus un samazināt faktiskajiem kreditoriem izmaksājamo summu.

Kā konstatējams portālā www.lv.lv , Kaspars Seleckis gan 2015.gada oktobrī, gan novembrī izsludinājis Andras Freimanes (Gata Ruķera mātes) piederošā nekustamā īpašuma Miera ielā 94-14A, Rīgā piespiedu izsoli par labu reiderim un parādnieces dēlam. Visticamākais, piedziņas darbības veiktas, lai nobēdzinātu A.Freimanes mantu un apietu citu trešo personu (faktisko kreditoru) tiesības. Citiem vārdiem sakot, A.Freimanei bija uzkrājušies parādi, kuru dēļ varēja zaudēt dzīvokli, un, lai tas nenotiktu, Gatis un Mārtiņš Ruķeri piesaistīja lojālu tiesu izpildītāju un rīkoja mākslīgu izsoli.

Krāpnieciska shēma ir šāda: Gatis Ruķeris, viltojot dokumentus, kļūst par fiktīvu A.Freimanes kreditoru, izpildu dokumentu nodod iepriekš izraudzītam lojālam tiesu izpildītājam, parādnieka mantai tiek noteikta “pareizā” vērtība un vēlāk Gatim Ruķerim no lojālā tiesu izpildītāja ir pieejama informācija par citiem izsoles dalībniekiem, kuriem “pieklājīgā” veidā tiek palūgts neveikt solījumus, lai īpašums nonāk “pareizajās rokās” un par “pareizo cenu”.

Tā rezultātā parādnieks - A.Freimane paliek bez mantas, izsoļu reideris Gatis Ruķeris - pie nekustamā īpašuma, bet tiesu izpildītājs pie pieklājīga honorāra par neoficiāli sniegtiem pakalpojumiem. Shēmas rezultātā faktiskajiem kreditoriem vairs nav mantas, pret ko vērst piedziņu. Par šo shēmu ir informēts KNAB, kā arī Valsts ieņēmumu dienests, kas uzsācis pārbaudi.

Kā publiskajā telpā izskanējis, zvērināts tiesu izpildītājs par šiem un līdzīgiem pārkāpumiem jau iepriekš nonācis KNAB, Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes un Tieslietu ministrijas redzeslokā, kā rezultātā Kasparam Seleckim piemērots bargākais sods – atcelšana no amata.

Pētot izsoļu reiderus un uzņēmējus Gati un Mārtiņu Ruķeri, portālā www.balticestate.eu konstatējams, ka Gatim Ruķerim un tā brālim  Mārtiņam Ruķerim izveidots vērā ņemams izsolēs atsavināmo īpašumu saraksts. Naudas izcelsmes avoti ir apšaubāmi un meklējami Krievijā.

Pēc pieejamās informācijas, caur Krievijas un Latvijas bankām tiek atmazgāta Krievijas uzņēmēju nauda, kas tiek legalizēta Latvijā, iepērkot nekustamos īpašumus, turklāt šajās shēmā nozīmīgu lomu spēlē Mārtiņš Ruķeris, kas publiskajā telpā norādīts kā Krievijā reģistrētas bankas “Kapitalbank” akcionāra SIA “MGM Baltic” un patiesais labuma guvējs (http://cbr.ru/credit/depend/RB2547.PDF).

Novērtē šo rakstu:

60
20