Menu
Pilnā versija
Foto

Jaunais dižgaru slānis

Arturs Priedītis · 14.12.2016. · Komentāri (0)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   



Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

A.N.

22.12.2016. 14:03

»

Atklājums

Cilvēks ir sabiedriska būtne! Komunicēt - tas ir normāli, dabiski Ilgus gadus sī privilēģija bija tikai iniciētajiem. Vai A.P. aicina reanimēt so monstrozo kārtību? Kā tas ir, zem liekulīga saukļa - izglītot, patiesībā sēt nacionālo naidu un aicināt atjaunot cenzūru


Vai tad runa ir par cenzūru? Runa ir par latviešu tumsonības, stulbuma izolēšanu. Tas nav tas pats, kas cenzūra. Latviešu jaunās paaudzes nav veselas, ir bez zināšanām, var tikai stulbi īdēt kā žulis un citi komentāru mērģļi. Protams, ka latviešu stulbenis negrib viņa stulbuma izolēšanu un demagoģiski rīstās par cenzūru. Latvietis grib palikt latvietis vienmēr.

Atbildēt

Atklājums

22.12.2016. 12:33

Cilvēks ir sabiedriska būtne! Komunicēt - tas ir normāli, dabiski Ilgus gadus sī privilēģija bija tikai iniciētajiem. Vai A.P. aicina reanimēt so monstrozo kārtību? Kā tas ir, zem liekulīga saukļa - izglītot, patiesībā sēt nacionālo naidu un aicināt atjaunot cenzūru?

Atbildēt

pārdomas

21.12.2016. 10:22

Interesanti sanācis, komentāri pie šī raksta saistošāki par oriģinālo tekstu.

Atbildēt

Harijs

19.12.2016. 22:29

Tā bilde pie raksta neliecina neko labu - jauni kropļi ar telefoniem. Bet tā jau tas arī notiek.

Atbildēt

DENISS

18.12.2016. 10:08

No Stikla kalna: "Jaunu antropoloģisko tipu rašanās ir vispārzināma parādība. Pārejas laikmetu radikālās izmaiņas kultūrā vienmēr iet roku rokā ar attiecīgajam laikmetam (kultūrai) adekvātu antropoloģisko tipu rašanos un dominēšanu. Rodas cilvēki ar attiecīgajam laikmetam piemērotu mentalitāti, garīgo orientāciju, dzīves stilu, vērtību sistēmu, morāli, garīgumu, prāta racionalitātes un loģiskuma pakāpi. Viens no vēsturiski jaunākajiem piemēriem ir filistra (mietpilsoņa, masu cilvēka) antropoloģiskā tipa rašanās, kas notika sakarā ar eiropeīdu demogrāfisko bumu no XIX gs. un noslēdzās ar masu kultūras fenomena izveidi. Filistra rašanās procesā noteikti jāiekļauj vispārējās izglītības līmeņa kāpums. Ne velti, piemēram, Čehova daiļradē visi filistri ir cilvēki ar augstāko izglītību. Droši var teikt, ka filistru kontingentu veido inteliģence – pašapmierināti un aprobežoti cilvēki „ar diplomu”, kas nespēj aizstāt universitāšu absolventu šauros un mietpilsoniskos uzskatus un liekulīgo rīcību. Mūsdienās unikālās demogrāfiskās pārejas laikmetā, kad „baltie” cilvēki izmirst un noveco, „balto” cilvēku dzīvē valda norieta un degradācijas atmosfēra, atkal rodas jauns antropoloģiskais tips, kas ir adekvāts šodienas melnajai kultūrai. Ja „balto” cilvēku vispārējā uzplaukuma laikmetā radās filistrs kā kultūras adekvāts produkts, tad tagad „balto” cilvēku vispārējā pagrimuma laikmetā rodās postcilvēks kā kultūras adekvāts produkts. Atkal kultūra un jaunais antropoloģiskais tips (postcilvēks) iet roku rokā. Saprotams, tā tam ir jābūt, jo kultūra un tās autori ir nedalāms veselums. Interesanti ir tas, ka, piemēram, postcilvēku tipam ir piemērotas interneta iespējas, – 140 zīmju teksti, anonimitāte, vizualitāte, „uzskatu plurālisma” demonstrēšanas neierobežotās iespējas, zināšanu nevajadzība...tas viss lieliski saderās ar postcilvēka satvaru, veidojot unikālu disonansi starp inovāciju autoriem cilvēkiem un viņu izgudrojumu masveida lietotājiem postcilvēkiem."


Atbildēt

Es

16.12.2016. 09:15

Soctīklotājs (sensācijas tīkotājs) ieliek sirsniņu (laiko) kādu ziņu, ko pārpublicējis vai publicējis kāds cits no čaļi/meitenes + co. Rezultāts bieži ir kaut kādas 10 pāradresācijas vai ieteikumi. Un tad, IEDOMĀJIETIES, šādus 10 gramus vērtus publicējumus x 10 cilvēki prese uzdod par TAUTAS VIEDOKLI. Te ir skaidri redzama shēma. Autors varēja nepaslinkot šādu datu iegūšanai. Paņemt Delfi rakstu, kurā apgalvots, ka soctīmeklis uzsprādzis (pēc kādas ziņas) un saskaitīt, ko tas viss ir vērts. Rezultāts var viņu pārsteigt.
Es domāju, ka ar mums manipulē.

Atbildēt

Smags gadījums

15.12.2016. 20:07

Arturs Liepiņš - smags gadījums. Tur ir tā pazīme - rakstā un domāšnā - ir daudz gudrības, bet trūks loģikas, sakarību un rezultātu, kam tas domāts, tātad viņš sirgst ae=r kaut kādas pakāpes slimību. Kļūdos?

Atbildēt

Sintija

15.12.2016. 13:21

Vai tā ir taisnība, ka twiters esot izdomāts speciāli latviešu vajadzībām, lai viņi ar savu prātu arī varētu būt interneta spēlēs? Negribas ticēt, bet tomēr tas ir iespējams.

Atbildēt

sociāli atstumtais

15.12.2016. 12:04

»

anon

"Mūsdienās cilvēki netiecās pēc metafizikas – pirmpamatiem un pirmelementiem. Netiecās arī pēc patiesības, bet tiecās pēc sava viedokļa popularizēšanas un akceptēšanas kā absolūto patiesību...


... ir pilnīgs pamats apgalvot , ka tieksme pēc taisnīguma ir patiesi neatņemama cilvēka dabas īpašība , kura var tikt apspiesta un izkropļota kā tieksme pēc brīvības ...
vai
cik gara darbinieki ir drosmīgi , tik vēdera kalpi ir bailīgi !
tā kā : - kļūda , kļūda , kļūda , ANON cienītais, Jūsu ,, uzstādījumā ,, - cilvēks NEKAD ...

Atbildēt

Piebilde

15.12.2016. 11:06

Kādreiz sūtīja ziņnesi ar zirgu, lai ziņu aiznestu.
Ziņu apspriest varēja tikai pietuvinātie.
Viedokļus senos laikos varēja viens otram izteikt tirgū, pirtī utt.
Tagad, kad IT ir atklājis "viedokli bez robežām", tad par ko te brīnīties?!
Viss normāli.

Atbildēt

Jānis

15.12.2016. 09:07

Piekrītu John Doe - sviests.

Atbildēt

švamme

15.12.2016. 01:47

Piekrītu viedoklim par anonīmajiem blogeriem, "rakstniekiem", komentētājiemar piebildi: kuriem tas ir aicinājums, kā teikt dzīves nepieciešamība, aiz mazvērtības kompleksa vai bērnības traumas, izlamāt kādu cilvēku, parādību, notikumu vai viedokli, “izkliegt savu kategorisko viedokli”, tā gūstot sevis apliecināšanas sajūtu. Es piemēram nesaskatu atšķirību Priedīša kunga viedokļa kategoriskumam no anonīmo viedokļu kategoriskuma.

"Mūsdienās cilvēki....-.... tiecās pēc sava viedokļa popularizēšanas un akceptēšanas kā absolūto patiesību." un A. Priedītis nevar noliegt, ka ir viens no tiem.

Bet, kas nav saskāries ar interneta ļauno pusi, tas nekad nesapratīs, ka ir ļoti daudz iemeslu lai neatklātu savu vārdu vai foto jebkurā interneta vietnē. Šai ziņā Darugiem.lv ir vēl autiņos, jo ar lietošanas noteikumiem paģēr, lai tu ievieto savu foto.
Stalkeri tikuši krimināli sodīti neskaitāmas rezes (vismaz ASV) https://en.wikipedia.org/wiki/Stalking#United_States_2 , bet tas nemazina to rindas, vēl vairāk, arī valstiskas institūcijas piedalās cilvēku izsekošanā un datu pat cilvēkiem vākšanā caur socsaitiem.
https://www.youtube.com/watch?v=n8Dd5aVXLCc -kā jūs domājiet, kur tika vākta informācija šim, uz pirmo acu uzmetienu, nevainīgajam pētījumam? pareizi - socsaitos. Arī Latvijas medijos netrūkst informācijas par datu vākšanu. Vai A.P. neienāca prātā doma, ne visi gūst baudu no sava uzvārda exihbicionisma un ja piedevām tie vēl pretojas šim globālajam datu vākšanas procesam? Arī Latvijas vispopulārākajās viedokļu izteikšanas vietās esmu novērojusi ļoti erudītus, konservatīvus viedokļus bez sava uzvārda exhibicionisma. Un exhibicionisti nav nekādā ziņā pārāki par paranoiķiem. Abas ir novirzes no normas.
Es nepretendēju uz socioloģijas maģistra godu, un mana saistība ar žurnālistiku ir tik liela, ka skolā mācījos kopā ar E.Veidemani un ar to arī beidzas. Šis ir mans tīri subjektīvs skatījums uz A. P. nosodīto anonimitāti.
Bet tai pašā laikā, ir arī cilvēki, kuriem visur rēgojas sociopāti, postcilvēki, rusofobi, Viktori un pederasti, neatkarīgi no to klātbūtnes. Un arī viņu viedoklis izteikts ļoti kategoriskā formā.

Atbildēt

anon

15.12.2016. 00:52

"Mūsdienās cilvēki netiecās pēc metafizikas – pirmpamatiem un pirmelementiem. Netiecās arī pēc patiesības, bet tiecās pēc sava viedokļa popularizēšanas un akceptēšanas kā absolūto patiesību."

Cilvēks NEKAD dabiski netiecas pēc taisnīguma, patiesības, dziļām domām (Cognitive ease). Tikai pēc izdzīvošanas un maksimāli liela komforta. Un arī retais, ģeniālais patiesības meklētājs to meklē, lai justos komfortabli. Tā ir viņa aizraušanās, no šīs aizraušanās rezultātiem viņš gūst labsajūtu. Tāpat kā citi no "Like'iem". Skatoties no indivīda skatpunkta (katra indivīda mērķis ir maksimāla ilgi nodzīvot un maksimāli ilgu dzīves laiku būt priecīgam), ne viens prieka gūšanas veids (jaunu fizikas likumu un sakarību atklāšana vai aliņa iekapāšana pie TV) nav pārāks par otru, ja indivīds ir apmierināts ar rezultātu.

Vēl var skatīties no sabiedriskā labuma skatpunkta, t.i., cilvēces mērķis ir visiem cilvēkiem maksimāli ilgi dzīvot un maksimāli ilgu laiku būt priecīgiem. Tad jau var sākt rēķināt un spriest, kuru darbību veicēji paši ir apmierināti, bet reizē uzlabo apkārtējo dzīves līmeni. Tad, kad vērtīgās darbības ir atrastas, kā arī veidi, kā stimulēt cilvēkus izvēlēties šīs darbības, kā savu aicinājumu, ir atrasti, valdošajos amatos esošie var mēģināt virzīt sabiedrību uz tām produktīvākajām nodarbēm, kas nes visiem labumu. Bet jāsaprot, ka jebkurā gadījumā Īzaki Ņūtoni būs niecīga populācijas daļa. Pārējie gūs apmierinājumi vienkāršākās lietās - kārtīgi padarītā, lai arī primitīvā, darbā, ģimenes un draugu (arī soctīklotāju) tuvībā un atzinībā, aliņā pie TV.

Atbildēt

John Doe

15.12.2016. 00:20

Sac lasit rakstu, jo interesants virsraksts. Izlasi divas rindkopas un saproti, ka vajprata murgi. Paskaties autoru un viss skaidrs - pamulkjis Prieditis ar savu verbalo caureju. Nez, kapec vinjsh nemegjina noskaidrot 'verbalas caurejas' izcelsmi? Sit pa pashapzinju? Es ieteiktu biedram Prieditim sakt rakstit blogu - gan vinjsh butu priecigs, ka ir iespeja izteikties, gan Pietiek lasitaji butu priecigi, ka nav jatere laiks vinja stulbibam. Visi ieguveeji!

Atbildēt

reptilis

14.12.2016. 20:20

Ieliku plusu...par tēmu....,bet ,nu vajag rakstīt īsāk un kodolīgāk:((

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: