Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Laikraksta Dienas Bizness klajā laistā žurnālā Miljonārs publicētā Latvijas 100 lielāko pelnītāju saraksta sestajā vietā ar 10 787 211 eiro lielu peļņas daļu atrodams bijušā politiķa Aināra Šlesera dēls Edvards Šlesers. Šis sniegums skaidrojams vienkārši – ar Šleseru ģimenes lēmumiem legalizēt savus īpašumus un vērtīgāko biznesu, sekojot Šķēļu, Lembergu un Martinsonu ģimeņu paraugam, noformēt. uz dēla vārda.

Kā minēts Dienas Biznesa žurnālā Miljonārs, par oligarhu dēvētā bijušā politiķa Šlesera dēls Edvards lielāko pelnītāju sarakstā parādās pirmo reizi. Šo godu viņam sarūpējusi SIA Regma 1, kur viņam pieder 70% kapitāldaļu. Pārējie 30% līdzīgās daļās pieder pašam Aināram Šleseram, kurš ir arī valdes loceklis, viņa sievai un otram dēlam.

Šai mazpazīstamajai SIA pagājušo gadu izdevies pabeigt ar 15,41 miljona eiro konsolidēto peļņu. Uzņēmums oficiāli nodarbojas ar finanšu pakalpojumiem, taču caur to Šleseru ģimenei, kā rāda Lursoft dati, pieder vesels kompāniju tīkls.

Caur SIA Regma 100 uzņēmumam ir līdzdalība jau septiņās SIA – MCH AD (66.67857%), Regma 101 (100%), Multi Capital Holdings (50%), Regma 107 (100%), KSP investīcijas (50%), Regma 102 (100%) un MCH Investment Holding (100%).

Savukārt Multi Capital Holdings pieder 60% AS Latvijas Transporta Grupa un 100% AS MCH Investīcijas, kuras savukārt ir līdzīpašnieces attiecīgi uzņēmumos GP nekustamie īpašumi, Ganību parks, Locomotive Traction Operator un Rīgas tirdzniecības osta.

Pēdējais no šiem uzņēmumiem pagājušo gadu beidzis ar 16,725 miljonu eiro peļņu un tātad arī ir vērtīgākais Šleseru ģimenes uzņēmums, kurā, kā redzams, oficiāli lielākais līdzīpašnieks ir Edvards Šlesers.

Taču Lursoft dati demonstrē arī to, kad un kādā veidā Šleseru ģimene vispār parādījusies Rīgas tirdzniecības ostas netiešo līdzīpašnieku vidū, liekot izdarīt skaidru secinājumu par ilgāku laiku slēptu īpašumu legalizāciju.

Vēl 2015. gadā Latvijas miljonāru saraksta sadaļā „Savādie miljonāri” bija iekļauts kāds 1946. gadā dzimis, uzņēmēju vidē faktiski nepazīstams kungs vārdā Modris Ozoliņš.

Kā rādīja Lursoft dati, vismaz oficiāli šim cienījamā vecuma kungam piederēja AS MCD, šis uzņēmums bija vienīgais SIA Metier compos direction īpašnieks, kuram savukārt piederēja visas kapitāldaļas SIA MCD attīstība, 50% BioAkcept un 100% SIA Evobūves un attīstības projekti, kā arī 100% SIA Topos pārvaldība, SIA Evoexpress investīcijas un visas SIA MCD Assets kapitāldaļas.

Tālākā ķēdīte veda pie SIA MCD Assets simtprocentīgi kontrolētās SIA Operate, kas bija 24% kapitāldaļu īpašniece vairāk nekā 80 miljonus eiro vērtajā Rīgas tirdzniecības ostas uzņēmumu grupā.

Taču nu „savādais miljonārs” Ozoliņš ir miris, SIA Operate mainījusi nosaukumu un pagājušā gada oktobrī likvidēta, bet SIA MCD Assets tagad saucas SIA Inpo 25 un pieder Šķēles ģimenes uzņēmumu grupai, savukārt SIA Metier compos direction ir saglabājusi dalību tikai reālu darbību neveicošajā SIA MCD Services.

Savukārt AS MCH Investīcijas, kuras netiešie līdzīpašnieki saskaņā ar publiski pieejamiem datiem ir Šleseru ģimene, par SIA Rīgas tirdzniecības osta līdzīpašnieci ir kļuvusi pagājušā gada jūlijā, uzreiz kļūstot par 60% uzņēmuma kapitāldaļu turētāju.

Jāpiebilst, ka Šleseru ģimenes kompanjoni uzņēmumā Multi Capital Holdings, kam, kā minēts, pieder MCH Investīcijas, ir Šķēļu ģimene, kam 50% SIA Multi Capital Holdings pieder caur SIA Inpo 21.

Novērtē šo rakstu:

3
2