Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

...

17.07.2018. 11:12

»

:)

tu taču pirmais uzbāzies, ne


es nevienam neuzbāžos, vienkārši izsaku savu viedokli. Un tam nav obligāti jāsakrīt ar ar tavu vai kāda cita "zaļi domājoša" viedokli.

Atbildēt

:)

17.07.2018. 10:06

»

...

Nesaki kas man jādara un es neteikšu kur tev jāiet


tu taču pirmais uzbāzies, ne?

Atbildēt

...

17.07.2018. 09:24

»

:))

šodien no pakaļas uz pieri pārcēli domāšanu


Nesaki kas man jādara un es neteikšu kur tev jāiet

Atbildēt

Vincs

16.07.2018. 16:19

Paldies autoram par rakstu un redakcijai par viedokli. Gaidīsim solītos rakstus par Dombrovskas&co dīvainu uzņēmējdarbību un finanšu shēmām.

Atbildēt

...

16.07.2018. 08:22

»

>Jā

Neklausi savai Pakaļai! Tas nav saprātīgi. No vilkiem tev sajēgas nav nekādas! Pateicoties tādiem killeriem kā tu un reāli atkarīgajiem, mūsu valsts ir apkaunota kā killeru lielvalsts visā Eiropā. Atpalikušu aziātu geto! Tu jau vari lielīties ar savu debīlismu. Padzīvo kādā attīstītākā sabiedrībā kādu...


protams,protams, tu mums esi pats galvenais vilku speciālists. Te jau komentaros visi zina kā vilkus medīt, valsti vadīt, karot un vispār visu visu. Nez kāpēc tādu speciālistu kā tevi nekur neņem pierē?

Atbildēt

...

16.07.2018. 00:16

pietiek paskatīties uz bāru, lai saprastu, kas ir nozare

Atbildēt

>Jā

16.07.2018. 00:13

»

Vilki tikai tāpēc nav savairojušies, ka to skaits tiek regulēts. Un tas ir pateicoties mums, medniekiem. Latvijā nav vajadzīgs lielāks vilku blīvums. Un visādi vilkini var te rakstīt savus murgu stāstiņus cik tik grib.Pie pakaļas


Neklausi savai Pakaļai! Tas nav saprātīgi. No vilkiem tev sajēgas nav nekādas! Pateicoties tādiem killeriem kā tu un reāli atkarīgajiem, mūsu valsts ir apkaunota kā killeru lielvalsts visā Eiropā. Atpalikušu aziātu geto! Tu jau vari lielīties ar savu debīlismu. Padzīvo kādā attīstītākā sabiedrībā kādu laiciņu, un tad salīdzini. Ieraksies zemē no kauna.

Atbildēt

15.07.2018. 23:33

»

Alfreds Hičkoks

mudīgi, teciņiem vien, uz Silavu pie doktora Ozoliņa! Varēsi viņam uzdot visus savus fobiju izraisītos jautājumus par vilkiem, cik daudz, kādā blīvumā suga apdzīvo kādu teritoriju, kāda vides ietilpība, ja pāri pēc tavām un tavu bratanu asiņainajām slepkavošanas orģijām, katru gadu no vilkiem paliek...


Vilki tikai tāpēc nav savairojušies, ka to skaits tiek regulēts. Un tas ir pateicoties mums, medniekiem. Latvijā nav vajadzīgs lielāks vilku blīvums. Un visādi vilkini var te rakstīt savus murgu stāstiņus cik tik grib.Pie pakaļas!

Atbildēt

¥

15.07.2018. 23:10

»

Māris

Loģiski


trešajam nepiekrītu

Atbildēt

Alfreds Hičkoks

15.07.2018. 23:05

»

mednieks

stārķi jau ir tā savairojušies, ka drīz viņiem nebūs ko ēst. pagājušo gadu siena pļaujas laikā stārķu bars aprija visus griežu mazuļus, tie nabadziņi bēg, bet stārķis ar knābi klakts un aprij. Varbūt vajag arī vilkus savairot tā, ka viņiem nav ko ēst un sāk mājlopus un suņus plosīt...


mudīgi, teciņiem vien, uz Silavu pie doktora Ozoliņa! Varēsi viņam uzdot visus savus fobiju izraisītos jautājumus par vilkiem, cik daudz, kādā blīvumā suga apdzīvo kādu teritoriju, kāda vides ietilpība, ja pāri pēc tavām un tavu bratanu asiņainajām slepkavošanas orģijām, katru gadu no vilkiem paliek pāri tikai 14% visas bioloģiskās ietilpības! Pie reizes uzzināsi, kas tā tāda par ietilpību vispār ir, ja mednieku kursos tev par to nav stāstīts. Uzzināsi daudz ko ..Tad varbūt iekodīsi mēlē un neuzbāzīsies publikai ar saviem neirotiskajiem suņus plosošajiem stāstiņiem.

Atbildēt

Māris

15.07.2018. 21:58

»

gandrīz vai atjēdzies komisārs Zariņš

Pirmkārt, ir jāpārtrauc tā bērnišķīgā slēpšanās aiz pasaku tēla, mednieka, kas sargā aitiņas un bembijus. Godīgi jāatzīst, ka lielie plēsēji ir mūsu dabīgie konkurenti...


Loģiski.
Var būt tikai trīs attaisnojami iemesli, lai kādai radībai izņemtu dzīvību.
1. Lai to apēstu.
2. Ja tas grib apēst tevi.
3. Ja tas grib apēst to, ko apēst gribi tu.

Atbildēt

smiekls

15.07.2018. 17:53

»

suķim

mednieka gaļa smird visā plintnieka dzīves posmā. Pilnīgi visos vecumos. Saprotams, jo vecāks paliek, jo vairāk smird. Dzīves gaitā notiek izmaiņas tikai uz slikto pusi, tā kā, ja kaut, tad labāk jaunāku


NEBĀZ VIENMĒR SAVU DEGUNU MEDNIEKA PĒCPUSĒ UN DZĪVES GAITĀ TAVA ELPE NESMIRDĒS :)))) TĀ SMAKA, TEV ĀZI, NO TĀ KĀ TEV NIĶIS ČURĀT SAVĀ BĀRDĀ :))

Atbildēt

mednieks

15.07.2018. 17:32

»

ja kas

lāči, vilki, lūši,vanagi, stārķi, cielavas u.c. tev nav jāvairo. Viņi vairojas paši. Jāļauj viņiem dzīvot. Tā, ka neplāties ar savu vairošanu. Tušonkas apsaimniekotājs atradies


stārķi jau ir tā savairojušies, ka drīz viņiem nebūs ko ēst. pagājušo gadu siena pļaujas laikā stārķu bars aprija visus griežu mazuļus, tie nabadziņi bēg, bet stārķis ar knābi klakts un aprij. Varbūt vajag arī vilkus savairot tā, ka viņiem nav ko ēst un sāk mājlopus un suņus plosīt?

Atbildēt

suķim

15.07.2018. 17:01

»

āzim

“Nokāvām āzi. Svaigai gaļai nav ne vainas, bet izcepām kotletes – smird, nav ēdamas. Varbūt varat dot padomu, kad un kā pareizi āzis jākauj...


mednieka gaļa smird visā plintnieka dzīves posmā. Pilnīgi visos vecumos. Saprotams, jo vecāks paliek, jo vairāk smird. Dzīves gaitā notiek izmaiņas tikai uz slikto pusi, tā kā, ja kaut, tad labāk jaunāku!

Atbildēt

āzim

15.07.2018. 16:55

“Nokāvām āzi. Svaigai gaļai nav ne vainas, bet izcepām kotletes – smird, nav ēdamas. Varbūt varat dot padomu, kad un kā pareizi āzis jākauj?”
Āža gaļai piegarša ir vienmēr, bet atkarībā no kaušanai izraudzītā laika to var būtiski samazināt. Izteiktāka smarža un piegarša ir dzīvnieka dzimumgatavības vecumā, kas kazlēniem ir apmēram 4 – 5 mēnešu vecumā. Vēlāk notiek izmaiņas dzīvnieka fizioloģijā, un tas jūtams, šo gaļu lietojot uzturā.

Atbildēt

muižnieku recepte

15.07.2018. 16:38

Vislabākais mednieka gaļu pirms gatavošanas pasautēt. Tieši kā zaķi. Izņem iekšas un iekar vislabāk manteļa skurstenī uz pāris nedēļām. Ja tāds luksus kā manteļa skurstenis nav, tad var arī bēniņos. Pēc tam plintnieku sutina. Gaļa - mmmmm! Mīksta, forša gaļiņa! Pirkstus aplaizīsi!

Atbildēt

Āzim viļķinam

15.07.2018. 12:47

Sātīgas, turklāt viegli pagatavojamas darbdienas vakariņas būs, piemēram, sautējums ar mežacūkas gaļu, savukārt no brieža gaļas var izvārīt gardu zupu vai pagatavot cepeti īpašām pusdienām. Gatavojot medījumu ieteicams vispirms gaļu pāris dienas izmērcēt, vislabāk – etiķa marinādē ar dārzeņiem, sīpoliem un dažādām saknēm. Marinējot gaļu, to nepieciešams ik dienu apgrozīt.
No meža cūkas vai brieža, vai aļņa maltās gaļas var gatavot gan Boloņas mērci, gan kotletes, gan viltoto zaķi vai izmantot gaļu kāpostu tīteņu pildīšanai – vārdu sakot, izmantot gluži tāpat kā liellopa vai cūkas malto gaļu.

Atbildēt

ja kas

15.07.2018. 01:35

»

?

ko tu visu laiku tā satraucies par to peļņu? nedabū savu daļu? Apsaimniekotājs atradies, ko tu esi izdarījis, lai vairotu dabas bagātības


lāči, vilki, lūši,vanagi, stārķi, cielavas u.c. tev nav jāvairo. Viņi vairojas paši. Jāļauj viņiem dzīvot. Tā, ka neplāties ar savu vairošanu. Tušonkas apsaimniekotājs atradies!

Atbildēt

!

15.07.2018. 01:26

»

?

ko tu visu laiku tā satraucies par to peļņu? nedabū savu daļu? Apsaimniekotājs atradies, ko tu esi izdarījis, lai vairotu dabas bagātības


šķēle runāja līdzīgi tev.. un redz kā savairoja bagātības:) tādos apmēros, ka tu vari tik pār žogu noraudzīties :))

Atbildēt

Viedais

14.07.2018. 21:22

»

Antons Mikoss

Autors īsteno sadusmoto cilvēku, kuri smok savas neizdevušās dzīves nožēlās, vēlmi aizskart citu sabiedrības slāņu likumiskās intereses...


Jā ar Āfrikas un Āzija migrantiem latvjus izkvēpēt neizdevās, šiem mūsu finansiālais klimats ne pārāk. Vilki ir pagaidu risinājums, jo drīz (process jau sācies) sabrauks ukraiņi...

Atbildēt

?

14.07.2018. 18:03

»

valsts likumi apkalpo atsevišķas interešu grupas

Dabas bagātības pieder visiem nevis atsevišķam grupējumam, kuram pieeja pie resursa


ko tu visu laiku tā satraucies par to peļņu? nedabū savu daļu? Apsaimniekotājs atradies, ko tu esi izdarījis, lai vairotu dabas bagātības?

Atbildēt

Smaids

14.07.2018. 16:13

Pēc trešā paranojas raksta būtu jābūt virsraksts - "Kā mareks viļkins par āzi kļuva"

Atbildēt

valsts likumi apkalpo atsevišķas interešu grupas

14.07.2018. 11:15

Dabas bagātības pieder visiem nevis atsevišķam grupējumam, kuram pieeja pie resursa !

Ja viens to grib apsaimniekot saudzējot, bet otrs iznīcinot un peļņu iebāžot savā kabatā, nekāds miers nebūs un nevar būt pēc definīcijas !

Atbildēt

Jepe

14.07.2018. 09:56

bārs ar ozolu nav gadījumā kādu mūža renti pie zēzēesiešiem dabūjuši?
tādi kā veco pīšļu sargenģeļi :D

Atbildēt

Antons Mikoss

14.07.2018. 08:33

Autors īsteno sadusmoto cilvēku, kuri smok savas neizdevušās dzīves nožēlās, vēlmi aizskart citu sabiedrības slāņu likumiskās intereses.
Lūk kāds citāts. " . ..,.cilvēkiem patīk lasīt un dalīties ar informāciju, kas saskan ar viņu skatījumu. Vēl jo vairāk viņiem tas patīk, ja izraisa spēcīgas emocijas – īpaši dusmas.

Šāds saturs ir ne tikai sabiedrību šķeļošs; tas bieži vien ir arī maldinošs un musinošs, un ir pazīmes, ka tas var graut konstruktīvu demokrātisko diskursu. Taču kur ir robeža starp bīstamu nevienprātību, kas balstīta uz sagrozītu informāciju, un enerģisku politisko diskusiju, kuras pamatā ir konfliktējoši pasaules uzskati? ..."
Pasaulē strauji samazinās balto cilvēku skaits. Nesen to bija 40%. Tagad ir 8% un sievietes, kuras spēj laist pasaulē bērnus, ir 3%. Arī latvji strauji samazinās.
Autors savos skribelējumos propogandē plēsēju prioritāru labturību, pieprasot tiem aizvien lielāku dzīves telpu.
Latvieši lai vācas no savas zemes, te jādzīvo lielākam vilku blīvumam Eirāzijā.
Lato Lapsa!
Pēc redakcijas piezīmēm var spriest, ka esi kļuvis par agresīvo " zaļo planprāšu"
aizstāvi. Latvijas laukiem nav jābūt plēsēju Mekai. Attopieties!

Atbildēt

>,,

14.07.2018. 00:21

»

.

Laikam neko saprātīgu uzrakstīt tā arī nevari


tā jau par daudz šeit killeriem veltītu saprātīgu skaidrojumu

Atbildēt

.

13.07.2018. 22:08

»

>.

teciņiem vien uz Silavu pie Ozoliņa


Laikam neko saprātīgu uzrakstīt tā arī nevari.

Atbildēt

mežrūpniecībai ar zaļumu nav nekāda sakara

13.07.2018. 18:50

Ozols ir tieši tas, kuram uzdots masās izsist cauri ideoloģiju -mežs ir burkāndobe. Strīpnieka izfunktierētās jaunās afēras bīdītājs - meža zeme un peļņas gūšana no meža zemes.
Jo viss pamatā jau ir izcirsts.

Atbildēt

Koks

13.07.2018. 18:20

Ozols ir visīstākais mūsu Latvijas mežu resursa iztirgotājs, LVM kailciršu fanāts, dabas aizstāvju ienīdējs, nicinātājs un vajātājs kopā ar LVM padomnieku un pārvaldnieku baru.
ZM mafijas visu meža lietu pārraugs.
Ministri nāk un iet, bet Ozols kā tika turēts tā tiek organizētas izlaupīšanas sistēmas uzturēšanai.

Atbildēt

sasmīdināji

13.07.2018. 17:55

»

He -he

Ozols jau pats ir zaļais,mežiniekam taisnība par to barotni


kurā vietā ta šim tas zaļums atronās?

Atbildēt

He -he

13.07.2018. 17:23

Ozols jau pats ir zaļais,mežiniekam taisnība par to barotni.

Atbildēt

basketbolists

13.07.2018. 17:10

»

Mežinieks

Te jau atklāts protokols,kuru no ZM dabūja Zariņš, kad sūdzējās par Švēdi


neaizmirsti, ka Vides aizsardzības fonda padomē pie naudas sadales un lemšanas ir pats lauķu ministrijas Nemirstīgais Kaščejs Arvīds Ozols!!!!! Kāda tur vēl zaļo barotne????

Atbildēt

Mežinieks

13.07.2018. 16:16

»

LATMA valdoņi Švēde, Zakovics dala naudas, Bārs pieskrāpē

Medību saimniecības attīstības fonds. 2103...


Te jau atklāts protokols,kuru no ZM dabūja Zariņš, kad sūdzējās par Švēdi.
A kur var redzēt protokolus par Vides aizsardzības fonda naudas sadali,kas ir zaļo bļāvēju barotne?
Atšķirībā no Medību fonda pārsimts tūkstošiem, tur apgrozās miljoni.

Atbildēt

taisnība komentētājam

13.07.2018. 15:33

Tā ir Latvijas problēma, ka mednieki Latvijas valdošajās aprindās ir ļoti spēcīgs lobijs, tāpat kā maksātnespējas adminiem, tiesu izpildītājiem, ātrajiem kredītiem un visiem citiem augļotājiem...Tāpēc arī Latvija viss ir tādā p****ā...Un tāpēc ir tik asa sabiedrības neapmierinātība ar valdošo eliti!

Atbildēt

un

13.07.2018. 15:16

»

uh tī,

tās vairs nav sīkas, prastas mednieku nevalstiskās organizācijiņas, biedrībiņas, bet veseli MEDĪBU UZŅĒMUMI


kas tev tirsu plēš? Nevari atļauties uz Sahalīnu aizbraukt medībās? Es arī nevaru, bet man pietiek ko medīt tepat Latvijā.

Atbildēt

>.

13.07.2018. 15:12

»

.

Bet jāņem vērā, ka ap šo rajonu lācis ir visu laiku bijis. Pirms vairākiem gadiem bija Dauguļu pusē, tad manīts Umurga, pagājušo gad jau Rozula. Tagad Allaži. Kaut kad bija info par 2 lielajiem lāčiem šajā rajonā. Tie Lāči jau nav tik daudz Latvijā , lai varētu teikt, ka lācis kas bija Rozulas pusē, ...


teciņiem vien uz Silavu pie Ozoliņa:)
"Plašāk" jau mums te viens no meža dienesta un zemkopības ministrijas uz sugām skatās. Tā "plašā" doma -lai medījums uzņēmējam būtu "saimnieciski izdevīgs"

Atbildēt

.

13.07.2018. 10:54

»

lauku avīze.6.jūlijs

Latvijas valsts mežzinātnes institūta Silava vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš savulaik uzsvēra, ka lāči Latvijā nevairojas, jo pagājušajā gadsimtā tikuši pilnībā izmedīti un tiem nav iedzimtas piesaistes mūsu platībām. Tie, kuri kaut kur kādreiz esot manīti, ir ienācēji no kaimiņvalstīm. Iepriekš tika...


Bet jāņem vērā, ka ap šo rajonu lācis ir visu laiku bijis. Pirms vairākiem gadiem bija Dauguļu pusē, tad manīts Umurga, pagājušo gad jau Rozula. Tagad Allaži. Kaut kad bija info par 2 lielajiem lāčiem šajā rajonā. Tie Lāči jau nav tik daudz Latvijā , lai varētu teikt, ka lācis kas bija Rozulas pusē, tagad ir pazudis vai velns zin kur aizgājis un pēkšņi cita lācene ir ar bērniem rādiusā, kādā lācis varetu atrasties. Ir jāskatās plašāk, nevis klaji janosprauž viena doma, ka nevairojas.

Atbildēt

uh tī,

13.07.2018. 10:50

»

Dombrovskas mednieču kluba izklaidētājs, Ķeipenes pažarnieku Pencis reklamē savu medību uzņēmumu hunt.lv

...


tās vairs nav sīkas, prastas mednieku nevalstiskās organizācijiņas, biedrībiņas, bet veseli MEDĪBU UZŅĒMUMI!!!

Atbildēt

Dombrovskas mednieču kluba izklaidētājs, Ķeipenes pažarnieku Pencis reklamē savu medību uzņēmumu hunt.lv

13.07.2018. 09:41


• Brown bear hunt in Sahalina!
6300-7000 eur (1 Bear inc.)

• Brown bear and moose hunt in Karelia and Pskov!
rom 3000eur (1Bear or 1moose inc.

• We are looking for hunting farms for cooperation.

• Capercaillie, black grouse and woodcock hunt in Pskov!
1200eur( 6nights, 5hunting days)!

• We orgonize moose driven hunt in Latvia.

• Come and join us for red stag hunt in a rut

• Come and join us for roe buck hunt

Atbildēt

LATMA valdoņi Švēde, Zakovics dala naudas, Bārs pieskrāpē

13.07.2018. 08:26

Medību saimniecības attīstības fonds. 2103

E.Zakovics: mēs tomēr dodam rekomendācijas un tas uzliek ja ne juridisku, tad vismaz ētisku atbildību. Gandrīz visi pie galda sēdošie ir vairāk vai mazāk savstarpēji saistīti – vai ar sadarbības memorandumiem, vai līgumiskām attiecībām, vai kā citādi. AS „Latvijas Valsts meži” situācija ir neapskaužama – notiek faktiska sadarbība ar visiem.

E.Švēde: negribu piekrist pilnībā, jo mēs neesam amatpersonas, bet esam ekspertu statusā.

E.Zakovics: mēs esam sanākuši uz rīkojuma pamata.

E.Švēde: fonda Padome var nerespektēt Konsultatīvās padomes lēmumus.

A.Zvejnieks: tādā veidā mēs varam nonākt pie secinājuma, ka neviens mednieks nevar vērtēt nevienu iesniegto projektu.

J.Bārs: ir saprotams, ka meža nozare ir ārkārtīgi šaura un medību joma vēl šaurāka. Skatoties caur iespējamā interešu konflikta prizmu, varam nonāk pie absurdas situācijas, kad vai nu nebūs kvalificētu projektu veicēju vai arī nebūs, kam tos atbilstošā līmenī izvērtēt.. Katrs Konsultatīvās padomes loceklis pats pieņem šo lēmumu un par to atbild vienpersonīgi.

projekta tāmes 4.8punkts „Fizisko personu datu aizsardzības prasību konsultācijas raidījumam”

pārāk lielu daļu no projekta izmaksām sastāda atalgojums !!

V.Jaunzems: iespējams nekvalitatīvs darbs, jo projekta rezultātu prezentēšanas seminārā pagājušā gada decembrī Meža fakultātē, kurā piedalījās daudzi LVM (AS „Latvijas Valsts meži”) pārstāvji, projekta rezultāti tika nopietni kritizēti.

A.Zvejnieks: bažas rada fakts, ka projekta rezultātos parādās ārkārtīgi mazs pārnadžu postījumu procents - postījumu faktiski nav, kā arī tas, ka lielu daļu no projekta izmaksām sastāda atalgojums.

E.Zakovics: pievienojos V.Jaunzema viedoklim, jo dati no prakses liecina par būtiskām atšķirībām. Izmaksu apjomi postījumu novēršanas preventīvajiem pasākumiem praksē nemitīgi pieaug.

11. Projekts „Lielo plēsēju populāciju stāvokļa izmaiņas medību ietekmē”

A.Zvejnieks: ir pretenzijas pret atalgojuma izmaksu īpatsvaru.

E.Švēde: ir gadījies dzirdēt, ka projekta veicējiem nav nopietnas intereses par nomedīta lielā plēsēja pieņemšanu izpētei.
A.Ornicāns: tā gluži nav, bieži vien mednieki nevēlas sadarboties.

E.Švēde: ļoti vajadzīgs projekts, citādi būs neizbēgamas problēmas ar lielo plēsēju medīšanu Latvijā. Finansējumu būtu lietderīgi samazināt līdz pagājušā gada līmenim.

Projekts atzīts par pārejošu.

Konsultatīvās padomes locekļi veic projekta novērtēšanu atbilstoši apstiprinātajiem vērtēšanas kritērijiem un nosauc savus individuālos vērtējumus ballēs.

T.Gaitnieks un A.Ornicāns atturas.

MSAF sekretariāta pienākumu izpildītājs J.Bārs fiksē nosauktos vērtējumus.

T.Gaitnieks: svarīgākais – lai nebūtu pārmetumu par līdzekļu izlietojuma caurspīdīgumu !!!

Atbildēt

Inguna Bedikere

12.07.2018. 23:59

Bedikere laikam saēdusies pūdētās zemenes no savas dzeltenās siltumnīcas, ka sākusi smirdināt tuvāko apkaimi. Tīnūžu Nestē vairs degvielu nevar uzpildīt jo jūtams smaķelis nāk no gaišās mājas pāri ceļam. Pat aizargvalnis, kuru ceļu remontbrigāde pagājušogad uzbēra, nespēj aizturēt aromātu.

Atbildēt

Līcītis turpina

12.07.2018. 22:34

Mednieku klubos ir Volhovā dienējušie ar pieredzi un izturīga jaunatne labā fiziskajā, un visi kā viens – ar ārkārtējām izdzīvošanas prasmēm mežā. Laužot pa maizes gabalam, uzdzerot strauta ūdeni, pārtiekot tikai no mellenēm un brūklenēm, aļņa gaļas konserviem un mežacūkas dūmu desām, vīri var pavadīt biezoknī un ienaidnieka aizmugurē nedēļām, mēnešiem ilgi. Draņķīgi, bet vienīgais, uz ko mednieki nav uztrenēti un pieraduši, ka viņiem šauj pretī. Bet tā ir poligonā apmācāma lieta.
Bergmanis nav atklājis visus kara noslēpumus. Nākamais ķēdes posms ir malu mednieku iesaistīšana aizsardzības nostiprināšanā. Brakonjēru arī esot tūkstošiem, un visi izveicīgāki un nenotveramāki par ņinzjām.

Atbildēt

Līcītis iesmej. 900 flintes Baumaņa Bergmaņa pakts

12.07.2018. 22:27

Kara resora pavēlnieks, aizsardzības ministrs, mūsu Marss Bergmanis iepūtis medību ragā un vienā rāvienā piepulcējis papildu 9000 divstobrenes valsts militārās pretestības ugunsspēka palielināšanā. Regulārā armija divkāršota, profesionālajiem karavīriem un zemessargiem pievienojot “zaļo armiju”, Latvijas medniekus. Grūti teikt, vai mūsu NATO partneri nesmīkņās par jaktsmeņu iekļaušanu kolektīvās drošības sistēmā un vai par Bergmaņa novatorismu nerauc pieri Baltijas kaimiņzemēs, kur valstīs, pie kuru robežām plešas Krievija, pastāvīgi cenšas nodrošināties ar jaunkareivju iesaukšanu obligātajā militārajā dienestā un bruņoto spēku tehnisko modernizāciju. Mūsu kara ministru nevajadzētu pamācīt, jo arī Latvija dara, ko var, lai stiprinātu aizsardzības spējas. Militārām vajadzībām dodam divas procentes budžeta līdzekļu, mūsu karavīri un zemessargi vairs nav baskājaini, tikai kaķenēm un vintenēm bruņoti, kā saka, pliku roku ņemami.

Bises būs trešā ieroču šķira karaspēkā, blakām armijas triecienspēkam, mehanizētajai brigādei un pirmklasīgi sagatavotiem zemessargu bataljoniem.
No aizvēsturiskiem laikiem zināms, cik karadarbībā no svara ir tieši ieroču šķiru savienība un sadarbība, nevis paļaušanās tikai, piemēram, uz durkļiem un frontālu uzbrukumu. Tā pūniešu karapūļos, kuri pirms mūsu ēras devās pāri Alpiem pret romiešiem, Hannibala vadībā dienēja gan Baleāru salu lingotāji, gan numidiešu jātnieki, viegli un smagi bruņoti kājnieki un kaujas ziloņi, mūsdienu tanku priekšteči, kas radīja paniku un sajukumu un piespieda bēgt ienaidnieku ierindu. Arī mednieki ir ļoti sena profesija, taču pagājuši gadsimti, kopš pēdējoreiz piedalījušies militārās sadursmēs. Zvērkāvis, arī Vanagacs, īstajā vārdā Natenjels Bampo kalpoja angļu pusē koloniālajā karā pret frančiem Ziemeļ-amerikā, ar meistarisku šaušanu no flintītes noguldīdams prāvu daļu huronu un irokēzu palīgspēku.

Nav izslēgts, ka modernā kara vešanas metode ar jaktētāju militāro formējumu nodibināšanu ir pavērsiens stratēģijā un negaidīts pārsteigums ienaidnieka virspavēlniecībai. Civilistu, kas ostījuši pulveri, gatavība mobilizācijai X stundā ir virziens sabiedriskās morāles celšanai un totālās pretošanās sistēmas veidošanai, kad karā aiziet visi puslīdz derīgie, stobrus celt spējīgie abu dzimumu iedzīvotāji.

Atbildēt

lauku avīze.6.jūlijs

12.07.2018. 21:40

»

.

Vairāk izklausās pēc Mareka teksta. Nav ko pateikt, tad apvainojumi nak pretī. Tad padalies, kur tad lācēni no Sibīrijas atsoļojuši vai Igaunijas


Latvijas valsts mežzinātnes institūta Silava vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš savulaik uzsvēra, ka lāči Latvijā nevairojas, jo pagājušajā gadsimtā tikuši pilnībā izmedīti un tiem nav iedzimtas piesaistes mūsu platībām. Tie, kuri kaut kur kādreiz esot manīti, ir ienācēji no kaimiņvalstīm. Iepriekš tika uzskatīts, ka Latvijā ir aptuveni 15-20 lāču, taču pēc pēdējā monitoringa datu publiskošanas nākas atzīt – lāču populācija pieaug, sacīja J.Ozoliņš.

Atbilstoši jaunākajiem datiem, Brūno lāču (Ursus arctos) populācijas apmērs Latvijā ir aptuveni 20 līdz 50 īpatņu, kā teikts šogad publiskotajā sugas aizsardzības plānā*.Tomēr pieļaut, ka šie plēsēji sākuši vairoties mūsu valsts teritorijā pagaidām esot pāragri. Vasaras vidū lācēni jau ir gana lieli, lai veiktu pāris simtus kilometru garu ceļu, kas šķir Allažus no Krievijas vai Igaunijas robežas. Pēc riesta lācenes ar iepriekš dzimušajiem lācēniem bēg no notikumu vietas, jo pieaugušie tēviņi nogalina lācēnus. Facebook publicētā fotogrāfija nav pierādījums tam, ka lācēni dzimuši Latvijā, uzsver J.Ozoliņš. Kā pierādījums varētu kalpot foto, kas uzņemts aprīlī vai maijā. Jebkurš datums vēlāk nav uzskatāms par pierādījumu, jo lāči ir spējīgi veikt lielus attālumus ari pirmajā dzīves gadā.

Atbildēt

.

12.07.2018. 21:32

»

no Silguldas

painteresējies pie Silavas zinātniekiem, un nepalaid savu nožēlojamo smaku


Vairāk izklausās pēc Mareka teksta. Nav ko pateikt, tad apvainojumi nak pretī. Tad padalies, kur tad lācēni no Sibīrijas atsoļojuši vai Igaunijas?

Atbildēt

Niks

12.07.2018. 21:17

Radās tāda ģeniāla doma biznesam! Tā kā pats esmu mednieks un pats saskaros ar dažādām problēmām,kas saistītas ar medībām, izdomāju tādu fīču. Savākt entuziastu bariņu,kam ar patīk pa mežu pavazāties un papildus vēl nopelnīt kādu kapeiku. Doma ir tāda uztaisīt vairākas dzinēju komandas,ka medību kolektīvs varētu iegādāties dzinējus uz sestdienu vai svētdienu. Ir tak daudzi tādi turīgi kolektīvi,kur veči paši negrib iet dzīt,tad nu pasūta dzinējus un paši tik stāv uz numuriem.Kā papildus lietu varētu piedāvāt arī vārnu kāju izveidi,medību torņu celšanu barotavu izveidi utt. Kādas ir jūsu domas vai šādam peļnas gūšanas veidam būtu pieprasījums? Un kādus vēl pakalpojumus varētu piedāvāt?

Atbildēt

heckler33

12.07.2018. 21:01

NBS noslēguši vispārīgo vienošanos un pasūtījuma līgumu ar Vācijas kompāniju "Heckler & Koch GmbH" par triecienšauteņu "G-36" iegādi, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa. Papildu triecienšautenēm "G-36", vispārīgā vienošanās un līgums paredz arī cita bruņojuma iegādi. Kopējā iepirkuma līguma summa veido vairāk nekā 13 miljonus eiro.
Delfi, 11.janv.2018

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: