Menu
Pilnā versija
Foto

Kleptomānijas cēlonis

Arturs Priedītis · 21.07.2017. · Komentāri (25)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Vai

25.07.2017. 11:15

»

A.P.

Materiālisma civilizācija...


drīkst teikt, ka tautas attīstības līmenis izšķir pasaules uzskatu? Vai tikai neattīstītām tautām vairāk patīk mantas un nauda? Vai latvieši ir neattīstīta tauta, ja tā mīl naudu vairāk par visu? Pasniedzēj, gaidu atbildi.

Atbildēt

:)

24.07.2017. 13:43

krimināllietās ir lietiskie pierādījumi :) Lietišķa var būt runa :)

Atbildēt

Grens

22.07.2017. 17:09

Drusciņ pazagt jau drīkst.Piemēram,nedaudz,+9 km/h pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu.Kad izlien no savas vietas barības (zagšanas) piramīdā,tad gan sākas troksnis.Arī pietiek.com.

Atbildēt

jibiorio

22.07.2017. 12:43

Ka tie vēl tādi - "lietišķie pierādījumi"?

Atbildēt

p.s.

22.07.2017. 12:18

»

laikabiedrs

Diez vai daudzi Augstākās Padomes deputāti, balsojot 4.maijā par neatkarības deklarāciju, varēja ienākt prātā, ka par Augstākās tiesas priekšsēdētāju paliks komunists Andris Guļāns un tiks izveidota mafioza tiesu sistēma. Atbildīgs par to ir Latvijas Ceļš, bet konkrēti - Valdis Birkavs (Latvijas PSR...


Bet viens no priHvatizācijas krusttēviem ir advokāts Andris Grūtups, kura likteni novēlam visiem valsts izzadzējiem - paņemt pistoli pie deniņiem un nospiest gaili, un Māris Gailis. Bet par Ivaru Godmani un Aivaru Borovkovu vispāt nav vārda runas.

Atbildēt

laikabiedrs

22.07.2017. 12:15

Diez vai daudzi Augstākās Padomes deputāti, balsojot 4.maijā par neatkarības deklarāciju, varēja ienākt prātā, ka par Augstākās tiesas priekšsēdētāju paliks komunists Andris Guļāns un tiks izveidota mafioza tiesu sistēma. Atbildīgs par to ir Latvijas Ceļš, bet konkrēti - Valdis Birkavs (Latvijas PSR Juristu biedrības prezidents, kura stafeti pārņēma nelietis no neliešiem Aivars Borovkovs), Aivars Endziņš (Latvijas Valsts Universitātes komunistiskās parijas sekretārs, kura stafeti Tirdzniecības un rūpniecības kamerā turpina viņa dēliņš Endziņš jaunākais) un klusējošais Latvijas Ceļa deputātu korpuss.

Atbildēt

Edge

22.07.2017. 10:35

"Finansu totalitārisms" visā savā krāšņumā:
"Latvijas Banka ir sadrukājusi 3,8 miljardus eiro, bet šī nauda stāv komercbanku kontos un vienkārši gaida, kad beidzot valstī sāks saimniekot kārtīgi, neraustīs nodokļus, atbalstīs uzņēmējus, īstenos reformas, sakārtos arī veselības nozari, intervijā LTV “Rīta panorāmai” [28.09.2016.) sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs." Lsm.lv

Atbildēt

Edge

22.07.2017. 10:28

»

Dens

No Stikla kalna: "Sacelšanās...


Labi būtu, ja akadēmiķi vairāk sniegtu atbildes, nevis uzdotu jautājumus.
Papildus informācija "pacietības izpratnei".
A.Zinovjevs:"...Finansu totalitārisms ir pakļāvis sev politisko varu. Aukstam finansu totalitārismam ir svešas emocijas un žēlsirdība. Politisko diktatūru [LPSR], salīdzinājumā ar finansu diktatūru [4.maijs], vēl var uzskatīt par samērā cilvēcīgu. Pat visnežēlīgāko diktatūru iekšienē bija iespējama vismaz kaut kāda pretestība. Pret bankām sacelties nav iespējams.
Žurnālists: Bet kā ar revolūciju?
Aleksandrs Zinovjevs: Demokrātiskais totalitārisms un finansu diktatūra izslēdz revolūcijas iespējamību.
Žurnālists: Kāpēc?
Aleksandrs Zinovjevs: Tāpēc, ka viņi sevī apvieno rupju, visvarenu militāru spēku ar planetāra mēroga finansu žņaugu. Visi revolucionārie apvērsumi agrāk saņēma atbalstu no ārienes. Turpmāk vairs tas nav iespējams, jo nav un vairs nebūs suverēnu valstu. Pat vairāk, pašos zemākajos sabiedrības slāņos strādnieku šķira ir aizstāta ar bezdarbnieku šķiru. Bet ko grib bezdarbnieki? Darbu. Tāpēc viņi atrodas neizdevīgākā stāvoklī, kādā agrāk atradās strādnieku šķira.
Par Rietumu totalitāro demokrātiju: Aleksandra Zinovjeva intervija (1999, Berlīne)

Atbildēt

Dens

22.07.2017. 09:41

No Stikla kalna: "Sacelšanās
Tautas permanentā bojāeja ir acīmredzama: novecošana, izmiršana, aizklīšana svešumā, kriminālā valsts, noziegumu brīvība, ģeopolitiskā un militārā okupācija, zagšana, nabadzība, alkoholisms, narkomānija, tumsonība ZA līmenī, izglītības devalvācija, cilvēku sadegšana, bērnu pazušana, valdošās kliķes algu palielināšana, darba ņēmēju nodokļu paaugstināšana, idiotisms Rīgas pils un Bruņinieku nama līmenī, perversijas medijos, izstāžu zālēs, muzeju izstādēs, uz skatuves, pederasti valdībā un radošajā kultūrā, sektantisms un šarlatānims ticības sfērā, ezotēriski murgi ar doktora grādu, profesora amatu, akadēmiķa titulu. Jautājums ir pats par sevi saprotams: kāpēc tauta nesaceļas? Kāpēc nav neviens sociālais spēks, kas gribētu mēģināt piebremzēt tautas bojāeju? Kādi ir vēsturiskie, kultūras priekšnoteikumi tādai pacietībai? Jeb varbūt ir naivi to visu jautāt un viss ir saistīts ar tautas attīstības līmeni? Tauta varbūt ir tik neattīstīta, ka nav spējīga analītiski (pat intuitīvi) izprast savu nožēlojamo stāvokli? Varbūt neattīstītām tautām tāda „dzīve” ir pieņemama? Ja atmetam attīstības faktoru un izturamies pret tautu kā normālu formāciju, tad ir iespējams apcerēt iemeslu pacietībai. Piemēram, iemesls var būt vēsturisks un arhetipisks: cilvēks var paļauties tikai uz sevi; viensētā dzīvojošs cilvēks, kurš ir pakļauts baronu neierobežotai varai, var paļauties tikai uz sevi, jo viņam nav kam lūgt palīdzību; tādiem cilvēkiem vietējā vara ir vislielākais ienaidnieks, bet „lielā” vara (cars pēc tam, kad tas kļuva „lielā vara”) ir draugs. Kad nebija „lielās varas”, tad no naidīgās vietējās varas varēja bēgt (uz Rīgu, piem.). Padomju „lielā vara” (Maskava) vietējai varai lika kalpot vietējiem cilvēkiem; tas izdevās; vismaz padomju cilvēkos tika iepotēts, ka vara kalpo cilvēkiem; LR ir krimināla vara; tā kalpo tikai kriminālajām aprindām; tagad tautai nav „lielās varas”, kas varētu būt draugs. Tas viss kopumā atkal ļoti pamatīgi atdzīvina arhetipisko nostādni, ka katrs var paļauties tikai uz sevi. Protams, pacietības izpratnē vēl ir daudzi vērā ņemami faktori."


Atbildēt

->A.P.

22.07.2017. 08:57

Interesanti, ko jūs domājat par aicinājumu "dzīvot šeit un tagad", neprātojot par pagātni un nākotni. Šāda doma visai bieži ir parādījusies tautas apziņas formētājos - masu medijos.

Atbildēt

Re kā

22.07.2017. 08:20

Prioritāte
Kam ir jābūt prioritātei, veidojot valsti, nodrošinot valstiskuma pastāvēšanu un vēloties valstī pārvarēt krīzi? Kas ir galvenais spēks, bez kā nav iespējami minētie procesi? Kas ir primārais un tādējādi kam ir jābūt prioritātei? Sākums ir cilvēki un tas cilvēku kopums, uz kuru var attiecināt jēdzienu „tauta”. Pēc tam seko atziņa, ka tautā apvienotajiem cilvēkiem ir katram pašapziņa un šajā pašapziņā ir noteikti priekšstati par valsti, valstiskumu un valsts krīzi. Individuālā pašapziņa summējās tautas pašapziņā. Tas ir abstrakts summējums, bet reāli sastopams veidojums, jo tautas kolektīvā pašapziņa var izpausties, piemēram, kolektīvā gribā. Tālāk nākas zināt, ka tautas pašapziņa ir dvēseles un gara sfēra, kas raksturo attiecīgo tautu. Ne velti angļu, franču, viduslaiku latīņu valodā ir vārds „identification”. Ar šo jēdzienu apzīmē to pašu, ko mēs līdz šim saucām par pašapziņu – atsevišķu indivīdu un tautas pašapziņu. Pašapziņa jeb identifikācija ir tāpatības konstatēšana, kaut kā pazīšana, atpazīšana, process, kurā cilvēks savās jūtās, domās un darbībā apzināti vai neapzināti pārņem cita cilvēka raksturīgākās īpašības vai arī mēģina tās attēlot, izspēlēt. Tāds ir dotā svešvārda „identifikācija” skaidrojums. Zinot, ka pašapziņa ir dvēseles un gara sfēra, ir fiksējama prioritāte, veidojot valsti, nodrošinot valstiskuma pastāvēšanu un vēloties valstī pārvarēt krīzi. Loģiski, ka prioritātei ir jābūt garīgajam, lai nenonāktu konfliktā ar pašapziņu, kas, atkārtoju, ir dvēseles un gara sfēra. Savukārt garīgajam un kolektīvi garīgajam ir jābūt augstākajam svarīgākajos procesos, kad, piemēram, 1) garīgais ir augstāks par materiālo, 2) sabiedrības intereses ir augstākas par individuālajām interesēm, 3) taisnīgums ir augstāks par likumu, 4) kalpošana sabiedrībai ir augstāka par naudas, mantas iegūšanu, 5) vara ir augstāka par privātīpašumu un ideālais variants ir tad, kad vara apvieno vienā varas subjektā garīgo varu, militāro varu un laicīgo varu. Garīgā prioritāte ir aktuāla arī valsts krīzes pārvarēšanā, kad ir radikāli jāmaina ideoloģija, lai vēlamajā virzienā ietekmētu tautas pašapziņu (cilvēku dvēseles un gara sfēru). Jaunajā ideoloģijā ir jāveic 1) jēdzienu maiņa, lai izmainītu dzīves jēgu, 2) jāmaina rituāli un 3) jaunā ietērpā jāformulē nākotnes mērķis.

Atbildēt

Re kā

22.07.2017. 08:03

Regress (2)

Ø Regress var būt kā vēsturiskais projekts. Šo absurdo iespēju apliecina postsociālisma zemju virzība „perestroikas” rezultātā. LR, KF principā XX gs. nogalē sāka virzīties saskaņā ar regresīvu trajektoriju, izveidojot kriminālas valstis ar noziegumu brīvību un necenšoties kavēt tautas degradāciju un deģenerāciju, slīkšanu nabadzībā un izmiršanu.
Ø Pret progresu un regresu var izturēties kā pret attīstības divām formām.
Ø Sekli racionālistiskais un pragmātiskais prieks (optimisms) par progresu faktiski ir apziņas vienpusība un nepilnvērtība attieksmē pret dzīves īstenību, kurā ne mazāka loma ir regresam.
Ø Attīstība ir process virzībā uz agrāk nesasniegtu rezultātu. Rezultāts var būt dažāds: labs-ļoti labs, ne visai labs, slikts, ļoti slikts, ne visai slikts.
Ø Attīstība nav viens un tas pats, kas evolūcija; evolūcija ir pakāpenisks process, galvenokārt kvantitatīvo izmaiņu process. Attīstība ir sistēmas komplicētības pieaugums, sistēmas apjoma palielināšanās.
Ø Attīstības rezultāts var būt diverģence – daudzveidības palielināšanās; var būt arī konverģence – daudzveidības samazināšanās.
Ø Progress ir saistīts ar sistēmas organizācijas pilnveidošanos; taču vispār progress ir kritiski uzlūkojams jēdziens: kas vieniem ir progress, tas citiem var būt regress; viss ir atkarīgs no kritērijiem, vērtību sistēmas.
Ø Progresīvas attīstības galvenās formas ir reformas un revolūcija.
Ø Regresīva attīstība ir attīstība uz sliktākām, nepilnvērtīgākām, primitīvākām formām.

Atbildēt

Re kā

22.07.2017. 08:00

Relevantas nianses
· Relevantas nianses (tādas, kas noteiktā laikā, vietā vai aspektā ir svarīgas) vienmēr ir jācenšās saglabāt un tālu nenolikt, jo tās kuru katru brīdi var ievajadzēties.
· Rietumu mūsdienu cilvēku apziņas dezinfekcija, dezinsekcija, dezaktivācija kļūst ar katru dienu aktuālāka nepieciešamība, jo iracionālisma, debilitātes plūdi vēršas plašumā. Minētajos procesos nāktos atbrīvoties materiālisma kulta (vēdera kulta), idejiskā plurālisma demagoģijas, neoliberālisma antihumānisma, postmodernisma realizētā prāta un dvēseles piesārņošanas, kā arī rusofobijas, kas Rietumu cilvēkiem aizvadītajos dažos gados ir kļuvusi par ieganstu rast „ienaidnieku”, uz kuru histēriski izgāst savu neveselīgo enerģiju.
· Dēmoss kā absurda glabātājs; iniciācijas anomija; haoss kā teorija; ilūziju gūstekņi; demokrātija ar firmas zīmi „Made in USA”; lūk, dažas nianses mūsdienu portretā.
· ANO prognoze 2017.g.: 2050.g. – 9,8 miljardi; 2100.g. – 11, 2 miljardi; 47 neattīstītās valstīs fertilitātes koeficients ir 4,3; gadā pašlaik dzimst 83 milj.
· Mūsdienās visbiežāk tiek runāts par demokrātiju bez sabiedrības, psiholoģiju bez psihes, teoloģiju bez Dieva.
· Tam, kuru Dievs vēlas iznīcināt, viņš vispirms atņem prātu.
· Ko cilvēks visvairāk vēlas? Laimi! Kas traucē to sasniegt? Nepieciešamība domāt! Domāšana kā apgrūtinājums, apdraudējums, miera traucējums, nevēlama nepieciešamība. Laime var būt kā filosofiska izpausme; var būt arī kā politiska izpausme. Angļiem laime esot varas griba.
· Tautas atšķiras genotipiski („asinis”) un arhetipiski (kultūra). Tāpēc katrai tautai ir sava patiesība, sava pasaules aina un savs nākotnes redzējums.
· Inteliģence – tautas garīgais ordenis tiešā un netiešā veidā; jezuīti – tiešā veidā.
· Apgaismība XVIII gs. ieviesa materiālismu: dabas likumu diktatūru, nomainot Dieva diktatūru – Dieva augstāko tikumisko likumu.


Atbildēt

Blondīne

22.07.2017. 07:45

»

bet varbūt

aptaujātiem ļaudīm ar morāli viss ir daudzmaz kārtībā - viņi kārtīgi strādā, nezog, toties viņus nomoka materiālās problēmas, tāpēc tādas atbildes


Pilnīgi piekrītu! Diemžēl cilvēkiem svarīgāka ir nauda, jo bez tās ne paēst, ne zem jumta siltumā dzīvot, ne pie ārsta un uz aptieku aiziet nevar. Tāpēc nevajag jaukt tautas atbildes soc aptaujā ar varas "strukturālo zagšanu".

Atbildēt

bet varbūt

22.07.2017. 00:18

aptaujātiem ļaudīm ar morāli viss ir daudzmaz kārtībā - viņi kārtīgi strādā, nezog, toties viņus nomoka materiālās problēmas, tāpēc tādas atbildes.

Atbildēt

cēlonis?

21.07.2017. 20:37

slikti vecāki

Atbildēt

Žulis

21.07.2017. 19:48

Šis varētu būt raksts, kurš ļoti labi atspoguļo materiālisma ideoloģijas amorālo, parazītisko būtību un to, kāda bezdibeņa priekšā materiālisma ideoloģija noved valstis, kuru sabiedrības tiek no šīs materiālisma ideoloģijas pārņemtas.
Tas tā arētu būt, ja vien Priedīša kungs atkal kārtējo reizi nesāktu savu latviešu tautas nomelnošanas kampaņu. Vai tad SKDS pētījums tika veikts tikai starp latviešiem, ja Priedīša kungs apgalvo, ka tā rezultāti ir etniski apkaunojoši?! Šī pētījuma rezultāti liecina nevis par materiālistiskā pasaules uzskata dominanti latviešu tautā, bet gan mūsdienu Latvijas sabiedrībā! Un šī sabiedrība nav etniski monolīta, tāpat kā šī valsts nav nacionāla, latviešu tautas varu un intereses pārstāvoša. Tieši otrādi - šī valsts ir padomju okupācijas režīma varas turpinājums ar visiem padomju varai raksturīgajiem atribūtiem - materiālisma ideoloģiju, ateismu, korupciju, zagšanu,cinisku melošanu, liekuļošanu, varas un naudas kultu... Tas, kāda ir mūsdienu Latvijas sabiedrība, lielā mērā ir tieši padomju laiku nopelns, kad padomju vara ar masīvas informatīvās un psiholoģiskās apstrādes palīdzību no visām PSRS teritorijā dzīvojošajām tautām veidoja "jauna tipa" padomju cilvēkus bez savas nacionālās pašapziņas, bez dziļākas izpratnes par savu nacionālo identitāti, nacionālo kopību un nacionālajām vērtībām. Bez ticības Dievam, bet ar ticību komunismam, ko cilvēks it kā var sasniegt no tā visa atsakoties.

Atbildēt

Edge

21.07.2017. 19:07

»

lauķis

Augļotāju un biedru partijnieku diktatūra arī tiek uzskatīta par vērtību.Vai ir jēga runāt par vērtībām


"....Galīgā apsūdzība (..) tika uzrādīta par vairāk nekā 40 000 latu izkrāpšanu 77 gadījumos." Nav taisnība baumām...( PIETIEK
20.07.2017.)
====================================================
Jēga ir paskaidrot par "naudas taisīšanas" blaknēm. Kurā brīdī K.Zāles aprakstītais Pirtnieks Ansis no naudas pelnīšanas pārgāja pie "lielas naudas taisīšanas" ? Žēl, ka prof. Priedītis "Turība's" jauniešiem nevēlējās paskaidrot. Var būt kāds atceras, kad 4.maija Latvijā sākās "lielās naudas taisīšana" ? Vai tik ne pēc bēdīgi slavenā advokāta teiktā, ka "privātīpašums ir svēts"(A.G.) ?

Atbildēt

ja kas

21.07.2017. 18:27

Klau
Kas ir empirokriticisms?

Atbildēt

lauķis

21.07.2017. 18:12

Augļotāju un biedru partijnieku diktatūra arī tiek uzskatīta par vērtību.Vai ir jēga runāt par vērtībām?

Atbildēt

Edge

21.07.2017. 17:13

»

Klau

To, ko raksta Priedītis, var izlasīt Vladimira Iļjiča sējumos, arī “Materiālisms un empirokriticisms” (1909).Šos darbus laikam jālasa kā bībeli, arī Artūra darbi. Viņš, man liekas, gudrāks par Ļeņinu


1998.gadā notika pētījums par korupciju, kuru veica Pasaules Banka (PB) un Latvia Facts . Tajā tika veiktas trīs aptaujas: iedzīvotāju (1100 aptaujātie), uzņēmēju grupai (438 aptaujātie) un valsts amatpersonām .(218 aptaujātie).
======================================================
Un tā jau 19. gadu - profesori, akadēmiķi u.c. Latvijas kaktiņi cītīgi pēta, kā arī atziņas izklāsta - "melns ir melns" (cilvēks ir grēcīga būtne), bet "balts ir balts" (liberālās demokrātijas milzīga korupcija nav bīstama sistēmai). Pētam tālāk, ka tik kāds neiedomājas atkal cēloni vārdā nosaukt, lai zinātniski pamatoti spētu sākt korupcijas ierobežošanas darbus.
p.s. "Stāvi cieti / savā vecā cīņas vietā! /
Simtos veidos mainoties, tas pats ir pretinieks."
Rainis:"Meklētājam"
p.s.s. Kurš rainists spēs pretinieka vārdu atrast
"Komunistiskās partijas manifestā"?

Atbildēt

Klau

21.07.2017. 16:49

To, ko raksta Priedītis, var izlasīt Vladimira Iļjiča sējumos, arī “Materiālisms un empirokriticisms” (1909).Šos darbus laikam jālasa kā bībeli, arī Artūra darbi. Viņš, man liekas, gudrāks par Ļeņinu.

Atbildēt

A.P.

21.07.2017. 16:34

Materiālisma civilizācija
Jēdziens „materiālisms” radās nesen, to izdomāja Leibnics, kurš dzīvoja XVII-XVIII gs. mijā. Mūsdienās ir sastopams atvasinājums „materiālisma civilizācija”, to attiecinot uz pragmātisko pieeju dzīvei, izziņai, zinātnei, vispārējo orientāciju uz reāliem fenomeniem. Šajā civilizācijā pragmātisms tiek saukts par veselo saprātu; tiek atzītas tikai jutekliski iegūtās zināšanas. Valoda, kas vienmēr liecina par domāšanas tipu, neatzīst metaforas, tēlainu stilistiku. Naidīgi izturās pret tiem, kuri pasaules uztveres pragmatizācijā saskata pašapmānu. Nav pieņemama atziņa, ka pragmātisms veicina vienaldzību pret patiesību, kas nav iespējama bez metafizikas. Materiālisma civilizācijā dzīves centrā ir ražošana, komercija, finanses, politika. Pret cilvēkiem izturās, ņemot vērā viņu materiālo stāvokli. Cilvēku dzīves kritērijs ir materiālā labklājība. Materiālisma civilizācijā ir sastopams „vēsturiskais materiālisms”. Tā pamatā ir tēze, ka cilvēces vēsture ir ekonomiskā vēsture, kā arī šķiru cīņas vēsture. Materiālisma civilizācija ir Rietumu civilizācija, kuru melīgi dēvē par kristiānisma civilizāciju, Bībeles civilizāciju, kaut gan eiropeīdu civilizācijā jau vairākus gadsimtus valda antireliģiska apziņa, materiālistiski, bet nevis reliģiski, orientēta apziņa. Rietumu materiālisma civilizācijā dominē pašapmāns, kam ir ideoloģisks, politisks, savtīgs mērķis. Lai sasniegtu šo mērķi, Rietumu materiālisma civilizācijā kalpo masu komunikācija, masu ideoloģiskā zombēšana, meli, demagoģija. Tas, ar ko lepojās materiālisma civilizācija, ir pagrimuma, norieta, bojāejas cēlonis, sākot ar racionālismu, progresu, individuālismu, demokrātiju un beidzot ar brīvu izvēli dzemdēt vai nedzemdēt bērnus. Materiālisma civilizācijā valdošā garīgā atmosfēra ir veicinājusi Rietumu ļaužu alkas pēc prozelītisma: jaunas ticības, faktiski sektantisma, pieņemšanu vai jaunas politiskās, filosofiskās, ekonomiskās mācības pieņemšanu un aklu dievināšanu. Prozelītisms faktiski ir kulta, elku pastāvīga nepieciešamība, kad garam, prātam un dvēselei nepārtraukti ir vajadzīgs kaut kāds jauns vispārējās dievināšanas un pielūkšanas objekts. Visjaunākajos laikos tādi objekti kļūst homoseksuālisti, perversiju autori „mākslā”. Prozelītisms dara aklus: cilvēki nav spējīgi apjēgt savu kaislību infernālo raksturu. Prozelītisms kā intelektuālais un morālais debesskrāpis materiālisma civilizācijā kļūst savdabīga bāka jūras krastā, norādot ceļu uz elli. Materiālisma civilizācijā nav vietas metafiziskajai doktrīnai, kas atbalsta vienīgi garīgumu, tīru domu, ideju, tēzi, teoriju bez praktiskā labuma radīšanas, kā doktrīna aptverot visu dzīvi, visas realitātes, esamības formas un atbalstot vienīgi tīru intelektu.


Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: