Menu
Pilnā versija
Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Jelgavas 6. vidusskolas skolnieka mamma · 09.07.2017. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko lēmumu attiecībā uz Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas pārcelšanu uz Jelgavas 6. vidusskolas ēku.

Tiek apgalvots, ka tas esot vienīgais "labākais" risinājums Jelgavas 6. vidusskolas "glābšanai", jo, kā minēja Jelgavas mērs Andris Rāviņš (attēlā), tiekot gatavotas izmaiņas likumos, nosakot ne tikai minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs, bet arī minimālo klašu skaitu - "un tad mums var nākties pieņemt lēmumu par vidusskolas slēgšanu". Arī Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza argumentē, ka lēmums 6. vidusskolai ir ļoti svarīgs ilgtermiņā vidusskolas statusa saglabāšanai.

Bet kā plānotās izmaiņas palielinās 6. vidusskolas skolēnu skaitu, ja paredzēts, ka izglītības iestādes pildīs savas funkcijas kā atsevišķas struktūrvienības? Vai tomēr tā nav paredzēts, un mums atkal kaut kas tiek noklusēts?

Fascinē tas, ka šīs lielās rūpes par vidusskolas glābšanu nāk klajā 2 mēnešus pirms kārtējā mācību gada sākuma, iepriekš neinformējot ne skolotājus, ne vecākus, ne abu skolu audzēkņus, un, protams, PĒC vēlēšanām, jo acīmredzot mēra k-gam līdz vēlēšanām aktuālākas un svarīgākas bija pavisam citas lietas.

Tikšanās laikā A.Rāviņa k-gs minēja, ka jautājums par 6. vidusskolas reorganizāciju esot aktuāls jau 10 gadus. Kāpēc 10 gadu laikā nevienu reizi par to nav tikuši informēti audzēkņu vecāki?

Oficiāli par šo jautājumu pašvaldība lems 20. jūlijā, bet brīdī, kad informācija nāca klajā masu medijos (raksts Jelgavas Vēstnesī 29.jūnijā), 6. vidusskolas 1. stāva telpas jau tika atbrīvotas Domes labo ieceru realizēšanai, savukārt uz šo brīdi remonta darbi jau norit pilnā sparā, atklāti paužot nostāju par to, ka pedagogu, bērnu vecāku un pašu bērnu viedoklis pašvaldībai ir pilnīgi vienaldzīgs un jautājums jau ir nolemts un nemainīgs.

Kādā laikā mēs dzīvojam? Mums katram ir tiesības paust savu viedokli, bet izskatās, ka Rāviņa k-gs jau laikus paredzējis, ka pieņemtais lēmums ir vispareizākais un pārējiem nekādas teikšanas nav.

Turklāt, mums ir pamats domāt, ka paša lēmuma pieņemšana notikusi neatbilstoši likumā paredzētai kārtībai. Jelgavas pilsētas domes deputāts Andrejs Eihvalds 6. vidusskolas bērnu vecāku Facebook slēgtā grupā zināja stāstīt, ka plānotās pārmaiņas ir zināmas tikai tiem deputātiem, kam šis jautājums neesot vienaldzīgs. Domē plānots iesniegt projektu tikai par Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas adreses maiņu (nevis pārcelšanu), un skolas nolikumā vienkārši tikšot veikti grozījumi attiecībā uz to - tā stāsta Eihvalda k-gs.

Vai tad pirms grozījumu veikšanas nolikumā nav jābūt Domes lēmumam par šo grozījumu stāšanos spēkā?? Tātad brīdī, kad rats jau ir iegriezts un uzņem savus apgriezienus, nekādi Domes balsojumi, lēmumi, nolikumu grozījumi utt. vēl nav pieņemti? Vai šī nav visatļautība un nekaunība augstākajā mērā?

Mēs neesam juristi, un nianses lēmumu pieņemšanas procesā mums nav zināmas, tāpēc vēl jo vairāk ir nepieciešama palīdzība un atsaucība šīs situācijas atšķetināšanā. Mēs maksajam deputātiem algas, tāpēc ir tikai taisnīgi lūgt, lai katrs dara savu darbu atbildīgi un pēc labākās sirdsapziņas, lai, nospiežot pogu "PAR", deputāts arī saprot, kāds lēmums tiek pieņemts un kā tas iespaidos tos, kurus šis lēmums skars, jo īpaši, kad runa ir par bērniem.

Jo īpaši par bērniem!

Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas 2016.gada Pašvērtējuma ziņojumā nepārprotami sniegts skolas sociālās vides raksturojums.

Pamatizglītības programmās pārsvarā mācās izglītojamie, kuri pārtraukuši mācības dažādu sociāli - ekonomisku apstākļu dēļ, daļa izglītojamo iepriekšējās izglītības iestādēs daudz kavējuši mācību stundas. Izglītojamajiem ir vāja mācību motivācija un negatīva iepriekšējās izglītības pieredze: vairums pamatskolēnu, kas iestājas Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolā, vismaz vienu reizi ir palikuši uz otru gadu. Tikai 14% pamatskolēnu ir atbilstošajā izglītošanās vecumā, 28% ir 1-2 gadus vecāki, bet 58% izglītojamo ir daudz vecāki par atbilstošo izglītošanās vecumu. Skolā 1-9. klasēs mācās izglītojamo no 12-42 gadiem. Skolēniem ir vājas pamatzināšanas: vidējais vērtējums, skolēniem iestājoties pamatskolas klasēs, ir 3,7 balles.

Vidējās izglītības programmās pārsvarā mācās izglītojamie, kuri dažādu iemeslu dēļ nav turpinājuši mācības uzreiz pēc pamatizglītības ieguves un kuriem ir viduvējs zināšanu un prasmju līmenis. Vidusskolā 30% izglītojamo ir 16-20 gadi, 54% izglītojamo - 21-30 gadi, 13% - 31-40 gadi, 3% - 41-46 gadi.

Ir viennozīmīgi skaidrs, ka šiem bērniem un jauniešiem ir nepieciešama īpaša pieeja un spēja viņus motivēt. Ņemot vērā bērnu jau tā visai smago likteni, ir jāpanāk, ka skola ir patvērums, nevis vieta, kur justies neiederīgam, atšķirīgam, citādam. Nepietiek ar to, ka daudzi bērni ir no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm un bērnu vecākiem šie bērni ir vienaldzīgi, arī Jelgavas pašvaldība nekautrējoties izrāda, ka viņiem nerūp bērnu liktenis.

Teritoriāli neizdevīgā Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas pārcelšana no centra uz pilsētas otru galu varētu pat uz pusi samazināt audzēkņu skaitu un noteikti samazinās tagadējo izglītojamo stundu apmeklējumu, tomēr šī problēma Jelgavas domē netiek izvirzīta kā prioritāte, galvenokārt cerot ietaupīt uz bērnu rēķina (arī tas gan ir visai apšaubāmi, jo, kāds izdevīgums rezultātā rodas, īsti skaidrs nav). Uz jautājumu, kādam mērķim tiek atbrīvotas esošās Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas telpas, atbilde līdz šim nav sniegta, bet runā, ka uz vakarskolas ēku iecerēts pārcelt Sabiedrības integrācijas pārvaldi.

Ne vakarskolas audzēkņi, ne pedagogi, ne 6.vidusskolas audzēkņi un viņu vecāki nav apmierināti ar Jelgavas pašvaldības pieņemto lēmumu. Tā ir atklāta nerēķināšanās ar Jelgavas pilsētas iedzīvotāju viedokli. Ir skaidrs, ka sasteigto reformu rezultātā cietīs BĒRNI, un tas mums nav pieņemami. Iespējams, optimizācija būs jāveic, taču jāatrod risinājums, kas ir pieņemams abu skolu audzēkņiem, netraumējot bērnus.

Mēs gribam stāties pretī šādai patvaļīgai rīcībai un tāpat kā stipri līdzīgā situācijā 2009.gadā Jūrmalā ar pēkšņo skolu reorganizāciju aizstāvēsim savu viedokli un savus bērnus!

10. jūlijā plkst. 19:00 Jelgavas 6. vidusskolā pēc mūsu pašu lūguma tiks organizēta sanāksme ar Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu. Ļoti ceram uz visu ieinteresētību.

Novērtē šo rakstu:

0
0