Menu
Pilnā versija
Foto

Vai es varēšu?

Andris Upenieks · 13.08.2018. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēlēšanu kampaņu triki vairās no vārdiem “Vai es varēšu?”. Jo zina, ka iebalsosies arī tie, kas par spēju un lietpratības sentimentiem galvu nelauza un iespējas virza pa priekšu spējām. 

Cik aplam dziļi apziņā iesēdies tik vīzdegunīgais „kas cits, ja ne es?”! Ne ar domiņu neskarot to nepieciešamo svārstīšanos, kura pirms griešanas mēra – vai es varēšu, vai man pietiks zināšanu, vai esmu gana spēcīgs, enerģisks, skolots un ar pieredzi dzīvē, ekonomikā, juridiskajos smalkumos, strukturālā domāšanā, sirds izglītībā, lai pieņemtu gudrus, godīgus, atklātus un taisnīgus lēmumus valsts vārdā?

Tālab daži jautājumi deputātu kandidātiem – kaut nepatīkami, bet varbūt loģiski.

Pirmkārt. Tu esi labāks, enerģiskāks, gudrāks, godīgāks par citiem? Vai vari sēsties ne vien deputāta, bet arī likumdevēja vai izpildvaras vadītāja krēslā (kādam taču tur jāsēž!), vai vari zinoši, prasmīgi vadīt komitejas un komisijas, spēj neapmaldīties likumu, paragrāfu tūkstošos un sirdsapziņas jautājumu miljonos? Tu gribi būt tikai paklausīgs rociņas cilātājs lēmumiem, kurus pieņem citi un apgādāties ar labi atalgotu darbu četru gadu garumā, neko īpaši nedarot?

Otrkārt. Varas kantori ir darbā iekārtošanas biržas, kur savs kaktiņš rodams katram blatam, radam, katram galdiņu urbšanas speciālistam, ja vien ambīcijas galvā, iedzimta alkatība un trenēta nekautrība...?

Treškārt. Ja tomēr neesi iekārojis savtīga labuma un visu vari, tad pamatoti, izpildāmi definē ekonomikas attīstību, nesāpīgu, bet principālu kredītu politiku, nodokļu balansu, kas nenoplicina pārticīgo un nenobeidz trūcīgo, bet kopumā neaplaupa tautu! Pamato, kā panāksi to vitāli svarīgo līdzsvaru, kas ekonomikai, drošībai, veselībai, izglītībai, kultūrai un mākslai ļauj dzīvot, nevis izdzīvot?

Ceturtkārt. Ja jau esi līderis, kur tu biji agrāk? Kāpēc par tavu pārākumu neviens neko nezina?

Piektkārt! Kā tu īstenosi Satversmē garantēto demokrātiju, tautvaldību, kura nedarbojas, kur pilsoņi sāk aizmirst, kas ir tautas nobalsošana, kur suverēnā vara tikai formāli un teju fiktīvi atķeksējas reizi četros gados?

Visbeidzot! Deputāta krēslam nav jābūt krietnuma, talanta un pamatīguma rezultātam, nevis tava politiskā dibena slīpēšanas eksperimentam? Vai tavai izcilībai nebūtu pašai jākrīt acīs, nevis jāizpaužas vien pirmsvēlēšanu smadzeņu skalošanas šļakstos?

Novērtē šo rakstu:

54
3