Menu
Pilnā versija
Foto

Zooloģe. No pamfletu cikla „Siseņi”*

Arturs Priedītis · 15.09.2017. · Komentāri (20)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Harijs

20.09.2017. 14:24

»

Arturs Priedītis

Pārējos pamfletus skat.: https://sisenipamfletucikls.blogspot.com


Atradu un smējos, bet līdzbraucējs neko nesaprata tūlīt.

Atbildēt

Arturs Priedītis

18.09.2017. 10:19

Pārējos pamfletus skat.: https://sisenipamfletucikls.blogspot.com/

Atbildēt

Ha ha

18.09.2017. 09:55

Tauta bez elementāras paškritikas nav tauta, bet siseņu bars.

Atbildēt

Jābūtības plānā galdiņa urbējam

17.09.2017. 10:58

Nu gan - auzās! Vai esat savā dzīvē kādus lauku darbus darījis, lai spriestu par lauku cilvēkiem un zemnieku tautu? Bet derētu - vismaz galvu izvēdinātu un domas sakārtotu.
Zemnieku tauta ir labākais, kas ar mums ir noticis, t.i. Latvijas pamats. Zemnieks, savas zemes saimnieks nav iespējams bez stabilas vērtību sistēmas un morāles un arī bez garīgā apvārsņa, interesēm un izpratnes. Bet komentārā uzskaitītais ir padomju mantojums ar kuru netiekam galā.

Atbildēt

U.U.

16.09.2017. 15:59

Lūk, kāpēc Alfrēds Rozenbergs igauņiem, salīdzinot ar latviešiem, ieteica savādāku likteni! Skat.:https://rossaprimavera.ru/news/0 b79663c

Atbildēt

Jābūtība

16.09.2017. 13:49

Visas lielās kultūras ir pilsētu kultūras, kad cilvēks ir pilsētbūvniecības dzīvnieks. Vispasaules vēstures kritērijs ir pilsēta un pilsētnieki. Vispasaules vēsture ir pilsētas cilvēka vēsture. Māksla, reliģija, zinātne, izglītība, politika ir pilsētas garīgie elementi,- tie ir sveši zemnieka dvēselei. Tas ir jāņem vērā tipisku zemnieku (bijušo dzimtcilvēku) tautu analītikā, ja redzam, ka attiecīgajai tautai ir vienaldzīga attieksme un pat ne reti naidīga attieksme pret izglītību, mākslu, zinātni, reliģiju, kulturoloģiju, kultūras jēdzienu vispār, kā arī nav elementāras politiskās apziņas: saprātīgs priekšstats par politiku, suverenitāti, tiesiskumu, ideoloģiju, sociāli politiskajām koncepcijām, politisko partiju veidošanas principiem, politiķu sociālo misiju utt. Minētā attieksme un politisko priekšstatu neattīstība nav aprobežotības, mietpilsonības, tumsonības izpausme, bet gan zemnieka (dzimtcilvēka) mentalitātes izpausme, kurai ir tūkstošgadīga ģenētiski determinēta bāze.

Atbildēt

Pro

16.09.2017. 13:36

Visur lauķi, lauķi, lauķi, incestā dzimuši lauķi.

Atbildēt

Nevajag

16.09.2017. 11:05

»

Edge

Par ko tagad cīnās profesors, kurš šad tad atgādina par savu cīņu pret padomju varu 80. gadu beigās, kuru 1991.g. nomainīja oligarhu vara? Kāda tāda vara vispār spēj samazināt zagšanu? Pilsonīšiem noder pastudēt vēsturi, lai teiciena "Zagļus kar Madridē, bet Madridē arī visvairāk zog", jēgu labāk saprastu...


lasīt un citēt padibenes! Visu izšķir tautas mentalitāte! Visu izšķir tautas attieksme pret kukuļdošanu. Pamēģiniet Eiropas vairāku tautu ierēdņiem dot kukuli un jūs redzēsiet, kas tūlīt notiks ar jūsu purnu...

Atbildēt

Arturs Nagliņš

16.09.2017. 10:49

Citāts no teksta „Delfos” sakarā ar nodokļu reformu: „Es biju klāt, kad bija tikšanās ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu, un viņa sacīja, ka ilgāk vilcināt vairs nevar, jo priekšā ir vēlēšanas. Turklāt, pēc viņas teiktā, ir virkne Eiropas Komisijas prasību un citi iemesli, kuru dēļ tas viss jāpaspēj šogad. Iespējams, ka viņai ir taisnība. Taču, ja reforma tiktu izstrādāta rūpīgāk, tad arī efekts būtu labāks." Citātā atspoguļojās LR varas kliķes tipiski aprobežotā un noziedzīgā pieeja visus 27 gadus. Pirmkārt, viss tiek darīts priekš „vēlēšanām”. Otrkārt, viss tiek darīts, izpildot „Eiropas” pavēles. Turklāt valdošās kliķes kadru aprobežotība ir tik milzīga, ka viņi pat nespēj sevi kontrolēt un izpļāpājās par savas valtiski noziedzīgās darbības motīviem. Bet ir vēl viens tipisks moments; proti, varas inteliģences atbalsts valstiskajiem noziegumiem. Citāta autors nerunā skaidru valodu, bet saka „Iespējams, ka viņai ir taisnība”. Tātad netiek atklāti nosodīta, bet tiek realtīvi attaisnota idiotiskā pieeja un valstiski noziedzīgā darbība.

Atbildēt

Edge

16.09.2017. 10:41

»

To

pareizi saki, jo Priediņš kļuvis latviešu lielākais ienaidnieks, jo ir pret latviešu lielāko prieku - zagšanu.Priediņs neatbalsta latviešu dievietes SUDRABAS un citus Lembergus


Par ko tagad cīnās profesors, kurš šad tad atgādina par savu cīņu pret padomju varu 80. gadu beigās, kuru 1991.g. nomainīja oligarhu vara? Kāda tāda vara vispār spēj samazināt zagšanu? Pilsonīšiem noder pastudēt vēsturi, lai teiciena "Zagļus kar Madridē, bet Madridē arī visvairāk zog", jēgu labāk saprastu.
Latvijā viens otrs tādu dīvainu demokrātijas un korupcijas (zagšanas) indeksu korelāciju pamanījis: "Vispār korupcija ir viens no demokrātijas elementiem. Jo vairāk demokrātijas, jo vairāk korupcijas." Aivars Borovkovs intervijā Latvijas Radio 4, 10. janvārī

Atbildēt

Žulis

16.09.2017. 09:26

Atkal muļķības raksta Priedītis, jo es pamfletā dzīvoju visu mūžu. Mana dzīve ir pamflets līdz bēgšanai no pamfleta. Jau ziņots, ka Strenču policija lūdza iedzīvotāju palīdzību 1993. gadā dzimušā Žuļa Žļurgas meklēšanā. Vīrietis 8. septembrī pulksten 17.52 izgāja no Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas un nebija zināma viņa atrašanās vieta. Jaunietis nav sabiedrībai bīstams, ja viņam liedz pieeju internetam. Viņa vienīgā nodarbošanās ir komentāru pievemšana portālā „pietiek” un „delfi”. Žulis Žļurga tiek klasificēts kā īsts latviešu deģenerāts.

Atbildēt

Arturs Priedītis

16.09.2017. 08:55

2017.gada 16.septembrī portālā „Delfi” rubrikā „Versijas” tika ieviets Jāņa Aizbalta ("Eco Baltia vide" direktora) teksts ar virsrakstu „Pašvaldību iesaistīšanās biznesā – dārgs eksperiments nodokļu maksātājiem un tirgus kropļošana”. Teksts sākas šādi: „Par spīti tam, ka Konkurences padome un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) jau gadiem asi kritizē pašvaldību iesaistīšanos privātajā biznesā, ir vietvaras, kuras to dara – ignorējot gan iedzīvotāju intereses, gan uzraugošo institūciju aizrādījumus”. Autora pieeja un terminoloģija izraisa vairākus drūmus jautājumus. Pirmkārt, kāpēc lai krimināli oligarhiskā mēslu bedrē pašvaldības neiesaistītos vispārējā noziedzības bakhanālijā? Noteikti ir jāiesaistās! Citādi netiks uzskatīti par normāliem cilvēkiem. Otrkārt, kurš var aizliegt pašvaldībām aplaupīt savus pavalstniekus? Treškārt, kāpēc lai kāds nepiedalītos noziedzības orģijās, ja vienmēr atradīsies kāds latviešu stulbenis, kurš noziedzību nosauks par "eksperimentu"? Kāda vērtīga tauta, kurai noziedzība ir eksperiments!

Atbildēt

To

16.09.2017. 08:30

»

Edge

Priedītis ar Pietiek "siseņiem" var izkonkurēt Grantiņu ar visu viņa LRTT


pareizi saki, jo Priediņš kļuvis latviešu lielākais ienaidnieks, jo ir pret latviešu lielāko prieku - zagšanu.Priediņs neatbalsta latviešu dievietes SUDRABAS un citus Lembergus.

Atbildēt

Udo Ulbergs

16.09.2017. 08:17

Izglītības un zinātnes ministrijas viena struktūra 2017.g.15.sept. portālā „Delfi” izplatīja informāciju par jauna mācību satura veidošanu: "Jaunajā mācību saturā būtiska nozīme ir latviešu valodas un kultūras apguvei, īpašu lomu atvēlot latviešu valodai personīgās identitātes veidošanā un lingvistiski atbildīgas personas tapšanā".
Komentārs: Sanāk, ka aizvadītajos 27 gados valodas kultūrai un kulturāla cilvēka audzināšanai netika veltīta pienācīga uzmanība un turpmāk šī nepilnība tiks novērsta. Tikai idioti var noticēt, ka minētais (valoda+kultūra) nav elementārs socializācijas (t.sk. izglītības) elements arī tad, ja valodas kultūras veidošana un kulturāla cilvēka audzināšana izglītībā nav bijis galvenais. Vai tas var atsaukties uz vietējās populācijas attieksmi pret noziedzību un ietekmēt noziedzības masveida atbalstīšanu, nemaz jau nerunājot par valodas degradāciju?

Atbildēt

Edge

15.09.2017. 23:31

Priedītis ar Pietiek "siseņiem" var izkonkurēt Grantiņu ar visu viņa LRTT.

Atbildēt

Jānis Saldums

15.09.2017. 21:52

Sudraba bija laba kontroliere, jo neķēra ne lielos, ne mazos kampējus, tāpēc tauta šai ir pateicīga. Ja būtu ķērusi, tad tautai tas nepatiktu un nebūtu ievēlēta no partijas.Nav ko apsmiet labu cilvēku.

Atbildēt

agents

15.09.2017. 21:00

Nau jaraksta pamfleti ,lai saprastu ,ka musu izlukdienesti izmanto dazas tantes kuras megina atklati stradat kremla un vietejo oligarhu laba ,ka esmu , lai ievaktu nopietnu informaciju .

Atbildēt

Zigis

15.09.2017. 20:53

Barševskis kā dzīvs tur staigā ar savām vabolēm. Sudrabu zinu tikai no foto.

Atbildēt

A.P.

15.09.2017. 19:18

Pie mums pamfleta žanrs ir svešs žanrs. Latvieši nav izlutināti ar pamfletiem. Tam ir objektīvs iemesls. To nosaka tautas vēsture. Pamflets ir politiskās satīras žanrs, kas ir vērsts pret pastāvošo politisko iekārtu. Tāpēc politiskā vara cenšas nepieļaut pamfleta žanra izplatību publiskajā telpā. Tā tas bija cara laikā, tā tas bija padomju laikā. Citus laikus latvieši nemaz nepazīst. Pirmskara LR pamfleta žanrs arī nebija populārs, jo principā nebija nekāda iemesla vērsties pret politisko iekārtu, kā tas ir pēcpadomju laikā, kad LPSR pārdēvēja par LR ar krimināli oligarhisko iekārtu, kādēļ ir akūta nepieciešamība pēc iespējas ātrāk likvidēt noziedzīgo un tautai ļoti kaitīgo politisko režīmu. Pēcpadomju laikā pamfleta niecīgo attīstību (faktiski deficītu) ietekmē divi faktori. Pirmkārt, latviešu rakstniecības mākslinieciski un idejiski vārgais līmenis. Otrkārt, literāri radošās inteliģences un inteliģences rakstošā segmenta (žurnālistu, filosofu, politologu u.c.) aklā kalpošana, pielīšana, izpatikšana valdošajai kliķei, kā arī intelektuālā un profesionālā aprobežotība. Interesanti (faktiski graujoši) uz pamfleta attīstību (sociālo autoritāti) var atsaukties mūsdienu komunikācijas skaistās īpatnības: SMS, 140 zīmju, interneta komentāru iedibinātais domāšanas, loģikas, mākslinieciskās nosacītības izpratnes stulbais līmenis. Pamflets lasītājam nav viegla lektīra. Pamfletā atspoguļojās reālas personas un reāli fakti, par ko lasītājam ir jābūt labi informētam un jāpārzina ne tikai attiecīgās reālijas, bet arī to reālais konteksts. Bez tā nav iespējams pilnā mērā uztvert pamfleta saturu, jo pamfletā reālijas tiek apzināti interpretētas absurdā, groteskā, hiperbolizētā veidā, lai panāktu kariķējošu efektu; proti, realizētu pamfleta stratēģisko uzdevumu. Kā zināms, absurda, groteskas, hiperbolas mākslinieciskās nosacītības pakāpe ir ļoti augsta. Arī tas atsaucas uz pamfleta nebūt vieglo lasīšanu un satura ideālo izpratni. Pamflets ir, tā teikt, augstas literārās kultūras pielūdzējs.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: