Menu
Foto

KNAB konstatē pārkāpumus Vīķes-Freibergas „luksus kapa” lietā

Lato Lapsa · 17.10.2017.

Septiņvietīgā „luksus” kapavieta I Meža kapos bijušajai Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai ir tikusi ierādīta un piešķirta nepamatoti, un virknes Rīgas pašvaldības amatpersonu, tostarp Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča rīcībā ir saskatāmas pazīmes, kas norāda uz iespējamu dienesta pilnvaru pārsniegšanu. Šāds ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) atzinums pēc deviņus mēnešus ilgušās pārbaudes eksprezidentes „blata kapa” lietā.

Lasīt visu... Komentāri (6)

Foto

„Rīgas meži” slēpj pērn izzāģētās meža platības, taču sagatavoto kokmateriālu apjoms dramatiski pieaudzis

PIETIEK · 15.10.2017.

Aivara Tauriņa (attēlā) vadītā Rīgas pašvaldības SIA Rīgas meži savā pagājušā gada darbības pārskatā slēpj izcirstās meža platības, taču uzņēmuma pirms dažiem gadiem jaunuzbūvētajā zāģētavā pērn ir sazāģēti 51,7 tūkstoši kubikmetru zāģbaļķu, bet kopā ar kontraktoriem sagatavoto kokmateriālu daudzums gada laikā būtiski palielinājies un sasniedzis 185,3 tūkstošus kubikmetru.

Lasīt visu... Komentāri (24)

Foto

Ziņojums "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijai: "Rīdzenes sarunu" publikācija par 79,49% ir viltus ziņas

Imants Liepiņš · 13.10.2017.

Apstiprinot parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr. 16870000911, Saeima izvirzīja komisijai piecus darba uzdevumus. Šis ziņojums palīdz atrast atbildes uz piekto no šiem uzdevumiem (izvērtēt informāciju, kas norāda uz iespējamiem Satversmes pārkāpumiem un, iespējams, prettiesisku manipulāciju ar sabiedrisko viedokli, izmantojot masu informācijas līdzekļus), kā arī daļēji - uz pirmo uzdevumu (izvērtēt šajā lietā esošo informāciju par iespējamu valsts nozagšanu).

Lasīt visu... Komentāri (90)

Foto

Aizsardzības ministrija cenšas izvairīties no atbildības par „Vīķes-Freibergas limuzīna” iepirkumu

PIETIEK · 12.10.2017.

Aizsardzības ministrija „jūtas” ļoti nekomfortabli sakarā ar plašo publicitāti, ko guvusi tā sauktā „Vīķes-Freibergas limuzīna” lieta, un vēlētos iespējami mazināt tās saistīšanu ar šo uz nezināmu laiku pārtraukto anonīma eksprezidenta vajadzībām domātā luksus auto iepirkumu, - šīs Pietiek avotu sniegtās ziņas apliecina savdabīgas atbildes, kas no Aizsardzības ministrijas saņemtas uz oficiālu informāciju pieprasījumu. Publicējam pilnībā šo dokumentu, kas papildu komentārus neprasa.

Lasīt visu... Komentāri (16)

Foto

Ģenerālprokuratūra izbrāķē KNAB pārbaudi par Vīķes-Freibergas pulksteni, liek veikt papildu pārbaudi

PIETIEK · 11.10.2017.

LR Ģenerālprokuratūra ir izbrāķējusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas  biroja (KNAB) šā gada pavasarī veikto resorisko pārbaudi par bijušās Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, iespējams, valstij nozagto pulksteni, atzinusi šo pārbaudi par nepilnīgu un uzdevusi KNAB vadītājam veikt papildu pārbaudi.

Lasīt visu... Komentāri (40)