Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

1382,16 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, - šādas pašlaik ir viena pirmās šķiras Triju Zvaigžņu ordeņa oficiālās izmaksas, to pasūtot Lietuvā. Lai gan nesen sludinājumu portālā ss.com sākotnēji par 5000 eiro, pēc tam par 6000 eiro pārdošanā izliktais augstākās šķiras ordenis, visticamākais, tapis vēl pirms ordeņu izgatavošanas nodošanas kaimiņvalstī, šie Valsts prezidenta kancelejas atklātie dati dod priekšstatu par tā izgatavošanas reālajām izmaksām.

Pietiek jau ir aprakstījis to, kā Ordeņu kapituls, kurš vienmēr ir slēpis visu, kas saistīts ar lēmumu pieņemšanu par Latvijas valsts apbalvojumu piešķiršanu, maija beigās nāca klajā pat ar vairākām versijām saistībā ar mediju uzmanību pievērsušo sludinājumu portālā ss.com, kam, pēc visa spriežot, bija cieša saistība ar Latvijas grāmatnīcās pēdējo divu mēnešu pieprasītākajā grāmatā – romānā „Nauda” ("Bailes - 3") aprakstīto „kreiso” ordeni un tā piešķiršanas aizkulises.

Ordeņu kapituls, komentējot piedāvājumu iegādāties pirmās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, kādi mūsdienās oficiāli piešķirti tikai valstu pirmajām personām (un vēl arī Vairas Vīķes-Freibergas vīram), izteica gan apgalvojumu, ka varbūt tas esot viltojums, gan pieņēmumu, ka varbūt pārdevējam ordeņa nemaz neesot, tikai attēli vien. Jaunas, vēl nopietnākas aizdomas par to, ko patiesībā slēpj Ordeņu kapituls, un aizdomas par haosu šajā struktūrā radīja kapitula kancleres Karinas Pētersones izsūtītie pretrunīgie paziņojumi. 

Pietiek šodien publicē pēc oficiāla informācijas pieprasījuma Valsts prezidenta kancelejas sniegtās ziņas par oficiālajām dažādu šķiru ordeņu izmaksām, kā arī līgumu par to izgatavošanu.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

13
3