Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas apgabaltiesas tiesneša Gvido Ungura personiskā labklājība ir tieši atkarīga no viņa personiski par Latvijas Krājbankas administratoru apstiprinātās auditorfirmas KPMG Baltics valdes locekles Ingas Lipšānes labvēlības, - to rāda Pietiek apkopotā publisko datu bāzu informācija. Nav skaidrs, kāpēc līdz šim šo faktu nav pamanījis ne Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, ne Tieslietu ministrija.

Pildot Rīgas apgabaltiesas tiesneša pienākumus, tieši Ungurs 8.maijā pasludināja divus nepārsūdzamus spriedumus par AS Latvijas Krājbankas bankrotu un par bankas administratora - zvērinātu revidentu komercsabiedrības SIA KPMG Baltics neatcelšanu.

Jau iepriekš bija zināms, ka KPMG Baltics valdes locekle (šajā amatā kopš 2002. gada) Lipšāne bijusi Krājbankas revidente arī laikā, kad par bankas lielāko īpašnieci bija kļuvusi bēdīgi slavenajai Antonovu ģimenei piederošā Lietuvas Snoras banka. Tas notika 2005. gadā, savukārt Lipšāne bija Krājbankas revidente no 2004.gada decembra līdz 2006.gada martam.

Taču garām bija paslīdējis fakts, ka vienlaikus ar amatu KPMG Baltics Lipšāne ir arī Latvijas Zvērinātu revidentu asociācijas Kvalitātes komisijas locekle. Šī komisija ir apveltīta ar plašām pilnvarām, - cita starpā tā gan uzrauga zvērinātu revidentu profesionālās darbības kvalitātes kontroles procesu, gan veic asociācijas Disciplinārajā nolikumā paredzētos prasību izskatīšanas pienākumus.

Tas nozīmē, ka noteiktās situācijās no Lipšānes viedokļa profesionālajā jomā un vienkārši labvēlības ir arī tieši atkarīga zvērināta revidente Ārija Ungure, kas, kā rāda Valsts ieņēmumu dienesta publiskā datu bāze, ir tiesneša Ungura māte, - viņai saskaņā ar Lursoft datiem pieder SIA Zvērinātas revidentes Ā.Ungures birojs, kurā viņa ir arī vienīgā valdes locekle.

Savukārt no tiesneša Ungura amatpersonas deklarācijas par pagājušo gadu izriet, ka viņam solidāri, t.i. tieši kopā ar māti ir iespaidīgas parādsaistības - vairāk nekā 78 tūkstoši eiro.

"9.punktā norādītās parādsaistības 78115,87 EUR apmērā ir solidāras ar Āriju Unguri," savā amatpersonas deklarācijā par 2012. gadu paskaidrojis tiesnesis Ungurs. Viņa kopējie ienākumi tiesneša amatā pērn bijuši 13 717 lati.

Tas nozīmē, ka no Lipšānes lēmumiem attiecībā uz Āriju Unguri ir tieši atkarīgs arī viņas dēls - tiesnesis, kurš Lipšānes vadīto uzņēmumu apstiprinājis parKrājbankas administratoru, nodrošinot tam iespaidīgus ilgtermiņa ienākumus.

Saistībā ar šiem faktiem, kas var liecināt par iespējamu tiesneša interešu konfliktu un atrašanos ietekmējamā stāvoklī, Pietiek jau vakar ir nosūtījis iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.

Novērtē šo rakstu:

0
0