Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

DUGA

09.09.2015. 12:11

"ceturtdien pirmo reizi signalizācija veikalā "Maxima" Rīgā, Priedaines ielā, iedarbojusies plkst.16.20, taču, pārbaudot signalizācijas cēloni, draudi cilvēku dzīvībai netika konstatēti, tādēļ cilvēku evakuācija netika veikta, preses konferencē iepriekš skaidroja "Maxima Latvija" vadītājs Gintars Jasinsks.

"Ja nostrādā šāda signalizācija, tad evakuācijai bija jābūt. Ir jārēķinās, būs, vai nebūs tehniskas problēmas, bet evakuācijai jābūt. Es domāju, ka pēc emociju norimšanas šai lietai tiks pievērsta uzmanība," norādīja bijušais VUGD priekšnieks.
[..]
Nelaimes cēloņu skaidros izmeklēšanā, taču secinājumi ir jāizdara un noteikti vainīgie ir jāatrod, lai turpmāk šādas traģēdijas neatkārtotos, uzskata Straume."

Ir izdarīti secinājumi, "Pārējiem darbiniekiem nedraudēja veselībai briesmas, līdz ar to netika veikta evakuācija," raidījumam notikušo skaidrojusi "NP Foods" komunikācijas direktore Dana Erciņa-Užāne, piebilstot, ka netika izsaukti arī ugunsdzēsēji.

Atbildēt

loģiski

09.09.2015. 05:43

"darbiniekiem parasti aizliedz saukt neatliekamo palīdzību, bet liek pašiem iet pie ārsta"

Ja jau paši var aiziet pie ārsta, tad nav nekāda pamata saukt neatliekamo palīdzību!

Atbildēt

Bebris

08.09.2015. 23:38

Valsts darba inspekcija aizmirsusi taciņu!

Atbildēt

08.09.2015. 22:16

»

līnis

tad jau nav ko sūdzēties. Jp ir VDI, ko informēt cik uziet


ikt kā no tās VDI būtu kāda jēga. Nepārtraukti piesedz "darba devējus" (lasi vergturus), it īpaši, ja valsts iestādē kaut ko pārkāpj - tad tak darbinieku VDI pataisīs par idiotu, muļķi utt.
Pat juristiem atbild tādas glupīpas, ka liekas - viņi ir pārliecināti, ka neviens, pat juristi, nelasa likumus...........

Atbildēt

nu, nu

08.09.2015. 22:09

»

dfgh

nu te ir taa nenoraksim vietejo razootaju , bet valdibai ir jaizstrada noteikumi ,kur nedrikst but mazaka samaksa par 1000 euro un no taas summas nodokli tiek iekaseti daleji. tad ari nebus virstundu uttt. skaidrs ir viens nodokli ir par lielu razosnaa un privatajaa biznesa , a valsts darnbinieki lai...


1. Ir tomēr daži valsts darbinieki, kas dara un strādā - tikai viņi tiek nīcināti ārā, jo traucē pārējiem neko nedarīt vai taisīt cūcības un nelikumības. :D:D:D
2. Laima sen nav vietējais uzņēmums - mums jau viss, kas nesa kaut cik peļņu bija jāpārdod :(:(:(

Atbildēt

!

08.09.2015. 22:03

kapec vergus evakuet! vergiem ir jaqstrada asv kolonija .

Atbildēt

dfgh

08.09.2015. 20:06

nu te ir taa nenoraksim vietejo razootaju , bet valdibai ir jaizstrada noteikumi ,kur nedrikst but mazaka samaksa par 1000 euro un no taas summas nodokli tiek iekaseti daleji. tad ari nebus virstundu uttt. skaidrs ir viens nodokli ir par lielu razosnaa un privatajaa biznesa , a valsts darnbinieki lai maksa pilnu rubli taapat neko jedzigu nedara.

Atbildēt

jēpie

08.09.2015. 18:08

»

ak nu

darbiniekiem parasti aizliedz saukt neatliekamo palīdzību, bet liek pašiem iet pie ārsta un slēpt, ka negadījumi notikuši darba vietā. Tā ir regulāra prakse vairāku gadu garumā. (c


Un labākais tas,ka mūsu humānie mediķi aktīvi piedalas šajās vistiņu spēlēs un slēpj negadījumus darbā.Bez mediķu palīdzības noziegumus noslēpt neizdotos.Tos, kuri ir uzdrošinājušies protestēt pret šādu kārtību,mediķi neapkalpo.Valdība pat aizliegusi darbā cietušajiem izmaksat apdrošinašanu.Tā kā viss notiek riktīgi organizēti,kriminālo autoritāšu līmenī.

Atbildēt

plastelins

08.09.2015. 16:58

»

KUKU

Uzņēmums pirms dažiem gadiem piespiedu kārtā ieviesa darba samaksas sistēmu pēc padarītā...


lai laima nodruka tos darba izcenojumus, tad redzesim kadu dziesmu dziedas aiztavji, vergu darbs par kapeikam,, stradaju maizes kombinata,, maksaja pus centu , par maizes kukuļa sagriesanu, tev vel jaiepako, janozimogo, un jaatved un jaaizved ta maize lidz darba galdam, nu ja minute kukulis, stunda 60 centi

Atbildēt

vaira

08.09.2015. 16:52

»

KUKU

Uzņēmums pirms dažiem gadiem piespiedu kārtā ieviesa darba samaksas sistēmu pēc padarītā...


butu jau labi ja tas normas butu raalas, maizes kombinata izcep maiņa 3000 augļu maizes par nakts maiņu rodukcija par 5000 alga 20 eiro, pus cents par maizes kukuļa sagriešanu , , rezultats minimala alga, par nakts stundam , nemaksa, virstundas neskaita,,, kapec nebraukt uz angluju

Atbildēt

KUKU

08.09.2015. 15:12

Uzņēmums pirms dažiem gadiem piespiedu kārtā ieviesa darba samaksas sistēmu pēc padarītā...

Vai tad var arī citādi - pēc atsēdētā, pēc nogulētā, pēc nozagtā. Nepatīk, negribi sēdi mājās. Vai arī radi uzņēmumu kurā pašam vien būs par visu jāatbild. Arī par citiem, kuri pieraduši saņemt algu par kaut ko.

Atbildēt

Aitcilvēks

08.09.2015. 14:52

Sheeple

Atbildēt

Ēdelweiss

08.09.2015. 14:23

BET VISS TAČU IR KĀRTĪBĀ !!!-publiski pazino latvijas valstiskā politprostitūta un sarkano fasistu komunistu noziedzīgā režīma priekameita komS(j)UČKA laimdot straujuma ... Tā nav drukas kļūda, jo latviesu gramatika paredz tikai īpašvārdu rakstibu ar lielo sakuma burtu.....

Atbildēt

ak nu

08.09.2015. 13:33

darbiniekiem parasti aizliedz saukt neatliekamo palīdzību, bet liek pašiem iet pie ārsta un slēpt, ka negadījumi notikuši darba vietā. Tā ir regulāra prakse vairāku gadu garumā. (c)
--------------
nu tad kamēr paši izpilda prasības, tad jau neko :P

Atbildēt

:)

08.09.2015. 13:27

lkm vel vecako bildi nevareja ielikt :D mediji raksta to ko nezin!

Atbildēt

Cukuriņš

08.09.2015. 13:22

Galīgs sūc tās laimas palmu eļļas konfektes palikušas. Laikam būs jāpāriet uz krievijas produktu.

Tā pat jau Laima nav Latvijas kompānija.

Atbildēt

info

08.09.2015. 13:19

Nebus jau pirmo reizi:

Miris smagi apdedzis vīrietis; aizdomas par slēptu nelaimes gadījumu "Laimā" (20.jūnijs 2013 11:23)

Atbildēt

žurnālists

08.09.2015. 13:19

Nebus jau pirmo reizi:

Miris smagi apdedzis vīrietis; aizdomas par slēptu nelaimes gadījumu "Laimā" (20.jūnijs 2013 11:23)

Valsts darba inspekcija (VDI) sākusi pārbaudi par iespējamu slēptu nelaimes gadījumu darbā, kurā, iegūstot smagu ķermeņa apdegumu, bojā gājis 41 gadus vecs vīrietis, informēja VDI eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs.

Vīrietis nomiris 9.jūnijā kādā Rīgas slimnīcā, divas nedēļas pēc gūtas smagas traumas. Iestājoties slimnīcā, cietušajam bijuši aptuveni 50% ķermeņa apdegumu, kas paplašinājušies un izraisījuši vīrieša nāvi.

Sākotnējā informācija liecina, ka vīrietis pāris dienas pirms nāvējošās traumas gūšanas, iespējams, ir uzsācis darbu kādā Rīgas uzņēmumā, lai veiktu iekārtas demontāžu. VDI pieļauj, ka nāvējošās traumas gūtas, griešanas laikā notiekot eksplozijai, savukārt darba devējs nav izsaucis neatliekamo medicīnisko palīdzību uz notikuma vietu.

"Bojā gājušais vīrietis oficiāli neuzrādās kā darba ņēmējs, kas liecina par iespējamo nereģistrēto nodarbinātību, tādējādi izskaidrojot ticamāko pamatu nelaimes gadījuma slēpšanai. Lai gan nelaimes gadījums darbā noticis 27.maijā, VDI no iespējamā darba devēja nav saņēmusi informāciju par notikušo nelaimes gadījumu, kas norāda vēlmi slēpt notikušo," norāda Vincevs.

Viņš uzsver, ka šāda veida rīcība ir rupjš normatīvo aktu pārkāpums, par ko paredzēta arī kriminālatbildība. VDI sadarbībā ar Valsts policiju veic izmeklēšanu, lai noskaidrotu notikušā apstākļus un darba devēju sauktu pie atbildības.

VDI atgādina, ka, uzsākot darba tiesiskās attiecības, ir jānoslēdz rakstveida darba līgums. Nereti darba devēji lūdz darba vietā cietušos darbiniekus informēt medicīnas personālu, ka traumas gūtas sadzīves ceļā. VDI aicina nodarbinātos tomēr apzināties, ka, noformējot nelaimes gadījumu darbā kā sadzīves traumu, darbinieks zaudē tiesības saņemt sociālās garantijas.

Inspekcijas praksē ir vairāki gadījumi, kad nodarbinātie nav saņēmuši darba devēju solīto atbalstu ārstēšanās izdevumu kompensēšanā, līdz ar to cietušajiem darbiniekiem visas izmaksas jāsedz pašiem.

Gadījumā, ja nelaimes gadījums darbā tiek slēpts, VDI aicina par to ziņot, rakstot uz e-pastu "[email protected]" vai zvanot pa anonīmo tālruni 67312176.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA pastāstīja, ka par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret personas veselību un šobrīd sadarbībā ar VDI notiek izmeklēšana.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, negadījums noticis uzņēmuma "Laima" teritorijā Brīvības ielā 107, taču bojāgājušais nav "Laimas" darbinieks un saldumu ražotājiem ar negadījumu nav nekāda sakara. Uzņēmuma "Laima" pārstāve Rita Voronkova aģentūrai LETA apstiprināja, ka "Laima" bija pasūtījusi demontāžas darbus uzņēmumam "Latmetāls".

"Šis negadījums ir saistīts ar demontāžas darba veicēju uzņēmumu "Latmetāls", kas veica mums teritorijā nestrādājošā vecā katlumājā demontāžas darbus - Brīvības ielā 107," norādīja Voronkova un piebilda, ka "Latmetāls" ir atbildīgais par darba drošības prasību ievērošanu.

Ņemot vērā, ka negadījuma izmeklēšanu veic VDI un Valsts policija, saldumu ražotāji šobrīd nevar komentēt, vai strādniekam bijis darba līgums un citas nepieciešamās prasības.

"Mēs esam snieguši savā rīcībā esošo informāciju inspekcijai, taču policija šobrīd uzņēmumā nav vērsusies," uzsvēra Voronkova. Viņa arī pagaidām nevarēja komentēt, vai "Laima" varētu lauzt līgumu ar "Latmetālu".

"Latmetāla" transporta daļas vadītājs Jānis Bedovs aģentūrai LETA apgalvoja, ka notikušajam ar "Latmetālu" nav nekāda sakara un bojāgājušais darbinieks nav strādājis "Latmetālā". Ar "Laimu" uzņēmumam bija noslēgts līgums tikai par metāllūžņu pirkšanu, nevis demontēšanu.

Bedovam nav zināms, kurš uzņēmums veicis "Laimā" metāllūžņu demontāžu, taču viņš pieļāva, ka ar to nodarbojas uzņēmums "GR Metāls". Šis uzņēmums pieder maija sākumā no "Latmetāla" aizgājušajam menedžerim Gintam Dombrovskim, kurš savā iepriekšējā darbavietā bija kā kontaktpersona starp "Latmetālu" un "Laimu". Bedova teikto apliecina arī "Firmas.lv" informācija - uzņēmums "GR Metāls" reģistrēts šogad aprīlī un pieder Dombrovskim.

Bedovs gan nenoliedza, ka "Laima" pēc negadījuma lūgusi "Latmetālam" izskaidrot, kādas uzņēmumam attiecības ir ar Dombrovski.

Iespējams, ka Dombrovskim ar "Laimu" vēl saglabājās kontakti un viņš ar savu uzņēmumu apņēmās noorganizēt metāllūžņu demontāžu," pieļāva Bedovs.

"Sarunās ar "Laimu" esam noskaidrojuši, ka cietušā aizvešanu un pārējās notikuma detaļas piefiksējušas videonovērošanas kameras un to policija var elementāri pārbaudīt. Lai parāda kaut vai vienu cilvēku no "Latmetāla", kurš bija negadījuma brīdī "Laimā", uzsvēra Bedovs.

Uz aģentūras LETA nocitēto Bedova komentāru, Voronkova atbildēja, ka "Laima" visu uzņēmumā rīcībā esošo informāciju nodevusi VDI, taču uzņēmums pašlaik nevēlas publiski skaidrot dokumentāciju un pārsteidzīgus secinājumus. ""Laimas" darbinieki šajā objektā nestrādāja un negadījumā nav cietuši, un ar notikušā skaidrošanu jānodarbojas izmeklēšanas iestādēm," piebilda Voronkova.
LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Atbildēt

žurnālists

08.09.2015. 13:07

Nebus jau pirmo reizi:

Miris smagi apdedzis vīrietis; aizdomas par slēptu nelaimes gadījumu "Laimā" (20.jūnijs 2013 11:23)

Valsts darba inspekcija (VDI) sākusi pārbaudi par iespējamu slēptu nelaimes gadījumu darbā, kurā, iegūstot smagu ķermeņa apdegumu, bojā gājis 41 gadus vecs vīrietis, informēja VDI eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs.

Vīrietis nomiris 9.jūnijā kādā Rīgas slimnīcā, divas nedēļas pēc gūtas smagas traumas. Iestājoties slimnīcā, cietušajam bijuši aptuveni 50% ķermeņa apdegumu, kas paplašinājušies un izraisījuši vīrieša nāvi.

Sākotnējā informācija liecina, ka vīrietis pāris dienas pirms nāvējošās traumas gūšanas, iespējams, ir uzsācis darbu kādā Rīgas uzņēmumā, lai veiktu iekārtas demontāžu. VDI pieļauj, ka nāvējošās traumas gūtas, griešanas laikā notiekot eksplozijai, savukārt darba devējs nav izsaucis neatliekamo medicīnisko palīdzību uz notikuma vietu.

"Bojā gājušais vīrietis oficiāli neuzrādās kā darba ņēmējs, kas liecina par iespējamo nereģistrēto nodarbinātību, tādējādi izskaidrojot ticamāko pamatu nelaimes gadījuma slēpšanai. Lai gan nelaimes gadījums darbā noticis 27.maijā, VDI no iespējamā darba devēja nav saņēmusi informāciju par notikušo nelaimes gadījumu, kas norāda vēlmi slēpt notikušo," norāda Vincevs.

Viņš uzsver, ka šāda veida rīcība ir rupjš normatīvo aktu pārkāpums, par ko paredzēta arī kriminālatbildība. VDI sadarbībā ar Valsts policiju veic izmeklēšanu, lai noskaidrotu notikušā apstākļus un darba devēju sauktu pie atbildības.

VDI atgādina, ka, uzsākot darba tiesiskās attiecības, ir jānoslēdz rakstveida darba līgums. Nereti darba devēji lūdz darba vietā cietušos darbiniekus informēt medicīnas personālu, ka traumas gūtas sadzīves ceļā. VDI aicina nodarbinātos tomēr apzināties, ka, noformējot nelaimes gadījumu darbā kā sadzīves traumu, darbinieks zaudē tiesības saņemt sociālās garantijas.

Inspekcijas praksē ir vairāki gadījumi, kad nodarbinātie nav saņēmuši darba devēju solīto atbalstu ārstēšanās izdevumu kompensēšanā, līdz ar to cietušajiem darbiniekiem visas izmaksas jāsedz pašiem.

Gadījumā, ja nelaimes gadījums darbā tiek slēpts, VDI aicina par to ziņot, rakstot uz e-pastu "[email protected]" vai zvanot pa anonīmo tālruni 67312176.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA pastāstīja, ka par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret personas veselību un šobrīd sadarbībā ar VDI notiek izmeklēšana.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, negadījums noticis uzņēmuma "Laima" teritorijā Brīvības ielā 107, taču bojāgājušais nav "Laimas" darbinieks un saldumu ražotājiem ar negadījumu nav nekāda sakara. Uzņēmuma "Laima" pārstāve Rita Voronkova aģentūrai LETA apstiprināja, ka "Laima" bija pasūtījusi demontāžas darbus uzņēmumam "Latmetāls".

"Šis negadījums ir saistīts ar demontāžas darba veicēju uzņēmumu "Latmetāls", kas veica mums teritorijā nestrādājošā vecā katlumājā demontāžas darbus - Brīvības ielā 107," norādīja Voronkova un piebilda, ka "Latmetāls" ir atbildīgais par darba drošības prasību ievērošanu.

Ņemot vērā, ka negadījuma izmeklēšanu veic VDI un Valsts policija, saldumu ražotāji šobrīd nevar komentēt, vai strādniekam bijis darba līgums un citas nepieciešamās prasības.

"Mēs esam snieguši savā rīcībā esošo informāciju inspekcijai, taču policija šobrīd uzņēmumā nav vērsusies," uzsvēra Voronkova. Viņa arī pagaidām nevarēja komentēt, vai "Laima" varētu lauzt līgumu ar "Latmetālu".

"Latmetāla" transporta daļas vadītājs Jānis Bedovs aģentūrai LETA apgalvoja, ka notikušajam ar "Latmetālu" nav nekāda sakara un bojāgājušais darbinieks nav strādājis "Latmetālā". Ar "Laimu" uzņēmumam bija noslēgts līgums tikai par metāllūžņu pirkšanu, nevis demontēšanu.

Bedovam nav zināms, kurš uzņēmums veicis "Laimā" metāllūžņu demontāžu, taču viņš pieļāva, ka ar to nodarbojas uzņēmums "GR Metāls". Šis uzņēmums pieder maija sākumā no "Latmetāla" aizgājušajam menedžerim Gintam Dombrovskim, kurš savā iepriekšējā darbavietā bija kā kontaktpersona starp "Latmetālu" un "Laimu". Bedova teikto apliecina arī "Firmas.lv" informācija - uzņēmums "GR Metāls" reģistrēts šogad aprīlī un pieder Dombrovskim.

Bedovs gan nenoliedza, ka "Laima" pēc negadījuma lūgusi "Latmetālam" izskaidrot, kādas uzņēmumam attiecības ir ar Dombrovski.

Iespējams, ka Dombrovskim ar "Laimu" vēl saglabājās kontakti un viņš ar savu uzņēmumu apņēmās noorganizēt metāllūžņu demontāžu," pieļāva Bedovs.

"Sarunās ar "Laimu" esam noskaidrojuši, ka cietušā aizvešanu un pārējās notikuma detaļas piefiksējušas videonovērošanas kameras un to policija var elementāri pārbaudīt. Lai parāda kaut vai vienu cilvēku no "Latmetāla", kurš bija negadījuma brīdī "Laimā", uzsvēra Bedovs.

Uz aģentūras LETA nocitēto Bedova komentāru, Voronkova atbildēja, ka "Laima" visu uzņēmumā rīcībā esošo informāciju nodevusi VDI, taču uzņēmums pašlaik nevēlas publiski skaidrot dokumentāciju un pārsteidzīgus secinājumus. ""Laimas" darbinieki šajā objektā nestrādāja un negadījumā nav cietuši, un ar notikušā skaidrošanu jānodarbojas izmeklēšanas iestādēm," piebilda Voronkova.
LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA


http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/121350/miris-smagi-apdedzis-virietis-aizdomas-par-sleptu-nelaimes-gadijumu-darba

Atbildēt

Ladyboy Pūce

08.09.2015. 12:36

Muti ciet !

Atbildēt

Dinamits

08.09.2015. 12:03

ari vācija ir letak, ka latvija viņu produkcija

Atbildēt

ome

08.09.2015. 12:02

Parasti perku Rimi ,Laimas konvektes kad akcija utt, letak uz pusi ka blakus firmas veikala,

Atbildēt

s0lons

08.09.2015. 12:00

ta jau ierasta prakse, slept, laiku atpakaļ 45 vidusskola Rigas , matematikas stundas laika iebruka griesti,, protams ka direktors un administracija nokluseja,, jo likusi ta griestus bija viņu radi draugi,, kas izveleti konkursa karta:))

Atbildēt

starp citu

08.09.2015. 11:46

Lietuvā kā par brīnumu atsevišķa Laimas produkcija ir daudz lētāka nekā Latvijā. Lai konkurētu ar vietējo preci Lietuvā nākas uzlikt augstāku cenu Latvijā un plus vēl riskēt ar darbinieku veselību. Es ieteiktu visiem darbiniekiem sākt streikot, lai vadība paši taisa tās končas.

Atbildēt

m!

08.09.2015. 11:44

Peļņa miljonos bet algas 400 eur

Atbildēt

Paija

08.09.2015. 11:36

Attēlā redzamais slēgtais veikals ir ārkārtīgi sadārdzināts, neskatoties uz to, ka atrodas fabrikas telpās.Nekur nav redzētas TIK augstas cenas kā šajā veikalā.

Visa " Laimas" veikalu produkcija ir ievērojamāki dārgāka nekā, piemēram, Stockmann veikalos, Rimi u.c. , kā arī laika gaitā būtiski samazinājusies producijas kvalitāte, tiek izmantota palmu eļļa, emulgatori, krāsvielas, guāra sveķi u.c. draņķi

Atbildēt

līnis

08.09.2015. 11:23

tad jau nav ko sūdzēties. Jp ir VDI, ko informēt cik uziet.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: