Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Administratīvā apgabaltiesa pēc AS Olainfarm mazākuma akcionāru Agra Auces un Mārča Judža pieteikuma ir sākusi administratīvo lietu par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) 14.jūlija lēmumu, ar kuru uzņēmumam AS AB City, kas tagad vismaz formāli kļuvis Repharm grupas holdinga māteskompāniju, atļauts izteikt Olainfarm akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu. Šī tiesvedība var nopietni apdraudēt savus īpašniekus un patiesos labuma guvējus slēpjošās Repharm grupas paslepus iegūto kontroli pār mantinieču cīņu plosīto farmācijas uzņēmumu.

Pieteikumā tiesai ir minēts, ka apstrīdētais FKTK lēmums par Olainfarm akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu ir bijis prettiesisks, jo FKTK bija jākonstatē, uz kāda pamata AB City ir ieguvusi līdzdalību Olainfarm, kā arī jākonstatē, ka AB City ir rīkojusies saskaņoti ar Olainfarm akcionāriem Niku Saveļjevu, Annu Emīliju Maliginu SIA Olmafarm un AS Rīgas farmaceitiskā fabrika, bet FKTK to nav izdarījusi.

Tā rezultātā Olainfarm obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu nav iesniegušas personas, kurām saskaņā ar likumu tas bija jādara, - akciju obligātā atpirkuma priekšlikums bija jāiesniedz nevis vienai AB City, bet gan kopīgi visai uzskaitītajai akcionāru grupai. Turklāt vajadzējis saņemt arī Konkurences padomes atļauju, kas tāpat nav izdarīts.

Mazākuma akcionāri norāda, ka FKTK šo lietu nav vēlējusies izskatīt pēc būtības, pat neskatoties uz neskaitāmiem faktiem un iesniegumiem, kuros ir ticis aprakstīts, kā Repharm grupa jau ilgi ir mānījusi Olainfarm mazākuma akcionārus, slēpjot savu patieso ietekmi uzņēmumā. Līdz ar to FKTK lēmums par Olainfarm akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu ir prettiesisks, aizskar Olainfarm mazākuma akcionāru tiesības un potenciāli var radīt kaitējumu lēmuma izpildes gadījumā.

„Arī šoreiz - ar šo obligāto akciju atpirkumu - Repharm manipulē ar informāciju un turpina slēpt savus patiesos nodomus. Biržas un visas akciju tirdzniecības fundamentāls princips ir līdzvērtīga akcionāru pieeja informācijai, ko Olainfarm gadījumā FKTK nav nodrošinājusi jau ilgu laiku. Repharm un AB City manipulācijas ar obligāto akciju atpirkumu var radīt nozīmīgu kaitējumu mazākuma akcionāriem, jo mēs nevaram pilnvērtīgi izvērtēt, vai atpirkuma cena ir objektīva,” apliecina mazākuma akcionāri.

Tikmēr FKTK paliek pie uzskata, ka viss esot labākajā kārtībā, - „FKTK pienākumus obligātā atpirkuma izteikšanas izvērtēšanā nosaka Finanšu instrumentu tirgus likums un FKTK, pieņemot lēmumu, rīkojās atbilstoši likumā noteiktajam tiesiskajam ietvaram”, teikts komisijas oficiālajā skaidrojumā.

Tiesa, administratīvā procesa ietvaros jebkuras iestādes, arī FKTK izdotie lēmumi varot tikt pārsūdzēti un tikai tiesas kompetencē esot izvērtēt vai sūdzības rezultātā ierosināt lietu vai atteikt tās ierosināšanu.

Nākamnedēļ Pietiek publicēs detalizētu FKTK skaidrojumu, kāpēc tā ir ignorējusi līdzšinējos signālus par mahinācijām ap kontroles pārņemšanu AS Olainfarm un faktiski devusi zaļo gaismu Repharm grupas ieceru turpināšanai.

Pietiek jau informēja, ka faktisko kontroli pār Olainfarm ir ieguvis uzņēmums, kura patiesie labuma guvēji ne tikai nav publiski zināmi, bet oficiāli skaitās „nenoskaidrojami”.

Ar Repharm grupu (Mēness aptieku, virknes veselības aprūpes iestāžu un Recipe vairumtirgotāja īpašnieces) cieši saistītās AS AB City, kurai ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas lēmumu uzdots izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu Olainfarm akcionāriem, oficiālajos reģistrācijas datos ierakstīts: „Juridiskās personas patieso labuma guvēju noskaidrot nav iespējams.” 

Attēlā – Repharm grupas „publiskā seja” Andrejs Leibovičs.

Novērtē šo rakstu:

25
3