Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas pašvaldības uzņēmums Rīgas nami iepirkuma procedūrā iegādājies komunikācijas pakalpojumus par 40 tūkstošiem eiro, 70% no publikācijām prasot medijos krievu valodā. Rīgas nami apgalvo, ka šāda komunikāciju mērķauditorija esot izvēlēta, lai piesaistītu cittautiešu uzmanību, jo līdz šim lielākais Rīgas namuapsaimniekotā Splendid Palace apmeklētāju skaits bijuši latvieši, turklāt arī paredzētā Melngalvju nama atklāšana, pēc Rīgas namu domām, nepalikšot latviešu mediju nepamanīta, bet, ja par to īpaši neparūpēsies, paslīdēšot garām krievvalodīgajā informācijas telpā.

Rīgas nami iepirkuma ietvaros paredzējuši rīkot trīs pasākumus – Melngalvju nama nodošanu Rīgas pilsētai, kinoteātra Splendid Palace rudens – ziemas kino notikumu sezonu un vēl kādu "citu tematisko kultūras pasākumu".

Lai gan sākotnējais sludinājums paredzēja šim iepirkumam tērēt 37,5 tūkstošus eiro, Melngalvju nama pasākumam atvēlot ne vairāk kā 13 tūkstošus eiro bez PVN, otrajam  - ne vairāk kā 13,5 tūkstošus eiro, bet pēdējam - ne vairāk kā 11 tūkstošus, tomēr līgums noslēgts ar SIA Media Profile (vienīgā īpašniece saskaņā ar Lursoft datiem - izdevniecības Rīgas Viļņi vadītāja Aija Simsone), kas piedāvājusi to visu paveikt par 40,3 tūkstošiem eiro.

Visai interesantas ir bijušas uzņēmuma prasības mediju izvēlē. 20-25% informācijas jānodod televīzijām krievu valodā, radio latviešu un krievu valodā jāparedz 15-20% no kopējā pasākumu komunikācijas izmaksu apjoma), bet drukātajiem medijiem latviešu un krievu valodā - 55-60 % no kopējā pasākumu komunikāciju izmaksu apjoma, īpašu uzsvaru liekot uz informācijas nodošanas kanāliem un veidiem, kas saistīti ar kultūras, mākslas un izklaides jomu, kas piemērotas dažādu vecumu un tautību mērķauditorijām. Turklāt līdz 70% no apjoma jāparedz medijos krievu valodā, ne mazāk kā 30% - medijos latviešu valodā.

Rīgas nami gan skaidro, ka iepirkuma specifikācija ir balstīta konkrētos mārketinga mērķos, kas nozīmējot likt lielāku uzsvaru uz krievvalodīgās auditorijas sasniegšanu. „Mums svarīgi ar šīm kampaņām nodrošināt līdzšinējās pasākumu centru mērķauditorijas paplašināšanos, uzrunājot jaunas segmentētas mērķauditorijas  Rīgā un Pierīgā, tai skaitā mazākumtautības. Kā uzrāda mūsu veiktais auditorijas pētījums, 88% kinoteātra Splendid Palace apmeklētāju ir latvieši, kas, protams, liek mums domāt par jaunu skatītāju meklēšanu krievvalodīgo Rīgas iedzīvotāju vidū, kas, kā zināms, veido vairumu Rīgas iedzīvotāju,” norāda Rīgas nami.

Gluži līdzīga situācija esot ar Melngalvju nama atklāšanu, kas, pēc Rīgas namu domām, nenoliedzami kļūs par nozīmīgu tematu latviešu mediju un auditorijas vidū, „toties, ja mēs par to neparūpēsimies, var palikt nepamanīta krievvalodīgajā informācijas telpā.” Tāpēc Rīgas nami šogad mērķtiecīgi esot plānojuši reklāmas kampaņu uzsvaru uz medijiem krievu valodā, latviešu auditoriju sasniedzot ar "citiem instrumentiem".

Novērtē šo rakstu:

0
0