Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Partijas Vienotība līdere, 11.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, kas savu augsto amatu ieguvusi, pateicoties Ventspils mēra Aivara Lemberga un ar viņa ietekmi saistītās apvienības Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atbalstam, kā 10.Saeimas spīkere esot viesojusies arī Lemberga dzīvesvietā - greznajā īpašumā Puzē.

Tā saukto „Lemberga muižu” - vērienīgu ar sētu apjoztu īpašumu Puzes novadā, aptuveni 30 kilometrus no Ventspils, Āboltiņa esot apmeklējusi ar Saeimas spīkeram piešķirto automašīnu, liecina vairāku avotu Pietiek sniegtā informācija. Āboltiņu toreiz esot pavadījusi arī viņai piešķirtā apsardze. Tiesa, apsardzes auto Lemberga īpašumā neesot ielaists, - tas stāvējis uz Ventspils šosejas, pie pagrieziena uz Lemberga muižu.

Šāda Āboltiņas viesošanās pie Lemberga vērtējama ne tik daudz kā politiskā tirgus sastāvdaļa, jo tikšanās ar Ventspils mēru, viedokļu saskaņošana lielākoties notiekot Rīgā, turklāt nereti tam tiekot izmantotas citas, politiski ne tik zināmas personas, cik kā Lemberga draudzības apliecinājums, jo, kā norāda avoti, Lembergs savā Puzes īpašumā aicinot tikai „cilvēkus, kas izpelnījušies īpašu viņa uzmanību”.

Tiesa, Āboltiņa ar savas preses pārstāves Gundas Reires starpniecību Pietiek noliedza jebkādas ziņas par viesošanos Lemberga īpašumā. Atbildot uz Pietiek jautājumu, vai Āboltiņa kā Saeimas spīkere jebkad ir viesojusies ar Lembergu saistītajā Puzes īpašumā, Reire īsziņā norādīja: „Solvita Āboltiņa nekad nav bijusi pie Aivara Lemberga Puzē.”

Tikmēr, kā Pietiek atzina vairāki ar partiju Vienotība saistīti avoti, Āboltiņas saiknes ar Lembergu tiešām esot vērtējamas kā ļoti ciešas un zināmā mērā tās pat varot dēvēt par Vienotības „nelaimi.” Turklāt Āboltiņas ciešās saiknes ar Lembergu un gatavība vienoties par vairākiem politiski svarīgiem Saeimas balsojumiem esot iemesls, kas pēdējos mēnešos raisījis neapmierinātību Vienotības biedru un arī atsevišķu valdes locekļu rindās.

Āboltiņas „draudzīgās” attiecības ar Lembergu esot uzplaukušas pēc tam, kad Valdis Dombrovskis (V) 2009.gada martā pirmoreiz kļuva par premjeru. Koalīcijas kodolu toreiz veidoja Āboltiņas pārstāvētā partija Jaunais laiks un ZZS.

Pietiek jau rakstījis, ka Āboltiņas vadītā Vienotība pēdējās nedēļās, visticamākais, slēgusi vairākas jaunas politiskā tirgus vienošanās. Proti, apmaiņā par ZZS atbalstu aizvadītajā ceturtdienā notikušajā Saeimas balsojumā par Eiropas Savienības fiskālās disciplīnas līguma pieņemšanu pirmajā lasījumā Vienotības līderi esot devuši solījumu piebremzēt jaunos grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas būtu „nāves spriedums” ZZS „saimniekam” Lembergam, jo viņa apsūdzētājiem Latvijas tiesā ļautu iegūt liecības, kuras oligarhs sniedzis Londonas tiesā par savu īpašumu faktisko apmēru.

Turklāt solījums nobremzēt Lembergam netīkamos grozījumu Kriminālprocesa likumā nav bijis vienīgais politiskā tirgus objekts, ko Vienotība „ziedojusi”, lai ceturtdien nodrošinātu ZZS balsis ES fiskālās disciplīnas līguma pieņemšanai. Aci pret aci ar premjeru pāris dienu iepriekš tikās bijušais ZZS zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kurš, pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, no Dombrovska saņēmis solījumu atrisināt viņam piederošās a/s Piebalgas alus problēmas. Iespējams, runa ir par alusdarītavas atkarību no Vienotības politiski kontrolētā a/s Latvijas Krājbanka maksātnespējas administratora, jo uzņēmums pilnībā ieķīlāts šajā bankā.

Tāpat Pietiek rakstījis, ka tā sauktās oligarhu lietas ietvaros KNAB pērn pavasarī veiktajās kratīšanās Puzes īpašumā izņemtajos Lemberga vairāku gadu plānotājos atrodamie pieraksti varētu sagādāt nepatikšanas teju visai Latvijas šā brīža politiskajai elitei. Īpaši nepatīkami Lemberga plānotājos atrodamie ieraksti var izrādīties Vienotības politiskajai spicei, tai skaitā Āboltiņai. KNAB veiktajā Lemberga muižas kratīšanā izņemtie plānotāji atsedzot Lemberga dienas gaitas un tikšanās ar amatpersonām. Atšķirībā no tā dēvētajiem "stipendiātu sarakstiem", kuros lietoti tādi kodēti apzīmējumi kā „Zemnieks, „Āpsis”, „Šoferis”, šajos pierakstos Lembergs politiķus dēvē to īstajos vārdos, dažus gan saucot viņu plaši zināmās iesaukās, kas, piemēram, atvasinātas no uzvārda.

Novērtē šo rakstu:

3
0