Menu
Pilnā versija
Foto

Aicinājums sakarā ar traģēdiju Zolitūdē

Ivars Zariņš "Saskaņas centra" frakcijas vārdā · 22.11.2013. · Komentāri (116)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vakar notikusi traģēdija, kurā dzīvību zaudējušo cilvēku skaits ar katru stundu pieaug, norāda uz to, ka steidzami nepieciešams atgriezties pie diskusijas par to, ka jāatjauno būvinspekciju darbība un Būvniecības likuma regulējumā jāiekļauj stingrākas normas un sertifikācijas kartība būvspeciālistiem.

Uz to, ka būvinspekcijas uzraudzība būvniecības procesā ir nepieciešama, mūsu frakcijas deputāti vairākkārt norādīja, apspriežot likumprojektu gan Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālas politikas komisijas sēdēs, gan Saeimas plenārsēdēs. Lai gan koalīcijas deputāti formāli piekrita, ka tas būtu nepieciešams, tomēr par svarīgāku atzina valdības noteiktā fiskālā ietvara ievērošanu, jo „tas taču izmaksā 2 miljonus latu".

Diskutējot par Būvniecības likumprojektu, norādījām, ka regulējums attiecībā uz būvuzraudzību un atbildīgo speciālistu kvalifikāciju ir pārāk liberāls un var radīt draudus sabiedrības drošībai.

Diskusiju gaitā no mūsu frakcijas puses tika norādīts uz šādu traģisku seku iestāšanās iespējamību, kas tika ignorēts un tagad diemžēl ir piepildījies. Aizstāvot priekšlikumu, tika izteikts aicinājums izrādīt rūpes par sabiedrības drošību, taču priekšlikumu Saeimas vairākums noraidīja.

Tāpēc politisko partiju apvienība Saskaņas centrs aicina Saeimas deputātus atgriezties pie Būvniecības likuma un iekļaut tajā nepieciešamos grozījumus, lai nodrošinātu sabiedrības drošību un nepieļautu šādas traģēdijas atkārtošanos.

Novērtē šo rakstu:

0
0