Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ha-ha

15.12.2019. 16:55

Kamēr nav notiesāts, tikām nav vainīgs. Vai jau kas mainījies?
Kādus likumus lēma Saeima, tādus likumus arī Lembergs pildīja un kļuva par ļoti bagātu fruktu.
Ja likumi nav bijuši īstie, kas ļāva cilvēkam pārāk pelnīt, jātiesā Saeima, ne Lembergs. Un vai tad Lembergs viens Latvijā, kam kaudze naudas?
Ar šo negodīgo ameriksankciju palīdzību AL piedevām kļuva populārs. Popularitāte šajā sabiedriskajā iekārtā piedāvā dažādas iespējas, Kāpēc tās neizmantot?

Atbildēt

Eduards Lunis

15.12.2019. 16:45

---Vot etogo kadra v Rige vam toļko i ne hvatalo, tovarišči...!?

Atbildēt

Kolaboracionists

15.12.2019. 16:08

»

Arturs Priedītis

Vai ir vērts censties glābt Rīgu, latviešu populāciju? 15. decembrī drausmīga ziņa bija lasāma medijā “NRA.LV”: “Rīgas Pašvaldības policijā (RPP) ir vairāk nekā 140 (!?) vakantu darbavietu, un viens no klupšanas akmeņiem, kādēļ pretendenti nespēj kvalificēties, lai aizpildītu šīs vakances, ir rakstīšanas...


Paldies kolēģiem kolaboracionistiem, kuri stājas mūsu rindās un kļūt par rāpotājiem uz ceļiem "pasaules gudrākā civēka un labāka pilsētas saimnieka pasaulē" Nīla
ušačkova latviešu piepirkumos savai partijai. Nabga latvietīši, kā viņiem patīk klanīties, kā Ķenčiem,. ka tik amatiņu sadlabā, ka tik tiek deputātiņos.

Paldies jums mani mīļie kolaborantiņi.

Atbildēt

Slīpais trotuārs Rī\gā

15.12.2019. 15:54

»

Arturs Priedītis

Kaut gan tikko biju gatavs pieslieties šim sarakstam, jo ļoti profesionāli, paradoksāli un deģeneratīvi pieprotu bruģa likšanu, ipaši- slīpā markanosium, nu es pārdomāju, izgājis cauri savam hipotolasium! Gremdējoties savās esejās secināju- es Arturs Prieditis dibinu ssavu partiju! Partijā tiks uzņemti...


Visa Rīga Ušakova laikā pārvērsta par "slīpo trotuāru" galvaspilsētu, kas kvalificējasm pie godīgas jurisdikcijas būtu kā sabotāža, valsts noziegums. Vasarā kaut kā jau iztiek. bet ziemā - traģēdija visiem, artī riteņbraucējiem, gājējiem, ka tūlīt, tūlīt būsi zem mašīnas uz ielas.

ESIET UMANĪGI UZ ušukova SLĪPAJIEM TROTUĀRIE Rīgā!

Atbildēt

lauķis

15.12.2019. 15:40

»

Kas notiek?

Pietiek.com pārvērties par humora lapeli un politisko dīvainīsu reklāmas stendu


Humors un satīra,tikai nav kas satīra.
Šoreiz tas nav humors.Diemžēl būs gana daudz aitu kuras pavilksies uz šo.Tā tiek bruģēts Lemberga aizstāvības ceļš.

Atbildēt

visticamāk

15.12.2019. 15:30

»

Kas notiek?

Pietiek.com pārvērties par humora lapeli un politisko dīvainīsu reklāmas stendu


pietiek.com sen jau ir pārvērties par homoseksuali orientētu derdzīgi perversu margināļu transvestitu skapi ar zoofilo ietekmes aģenti un provokatori lapsu priekšā un pakaļā.

Atbildēt

Izskaidro, biedri Jan Kuziin

15.12.2019. 15:27

Nez, cik šarmanti ikdienā ir būt faktiskui neesoša laikraksta "Gazeta-PIK" redaktoram, - alga nāk par nekā nedarīšanu. Jo raugi,nekur, nevienā tirgotavā tāds izdevums nav nopērkams, un , cik zināms, bez maksas arīnekur netiek dalīts. Un ja tā - kam šim izdvumama vajaga akreditāciju Saiemā vai da jebkur citur?!!

Atbildēt

dilemma

15.12.2019. 15:24

No vienas puses Lembergs ir nelikumīgi sarausis milzu bagātību - pašvvaldības darbinieks par algu nevar kļut par miljardieri - tas nu ir vienkārši saprotams. Un kā šāds noziedznieks, viņš ir pelnījis mūža ieslodzījumu ar mantas konfiskāciju. Bet no otras puses- palaist viņu kā satrakotu bulli Rīgas domē ievēlot vēl arī par mēru - tas gan noteikti dotu ļoti lielus ekonomiskus ieguvumus gan rīdziniekiem, gan valstij, jo viņš par spīti visu sakārtotu un izmēstu visvisādus mafiju astoņkājus.
Rezumē - tiesai viņš uz mūžu jānotiesā spaidu darbos, jānovērtē viņa radītie zaudējumi pirms tam un jāļauj tos atpelnīt un atdot valstij
strādājot Rīgas domē- bet vadot to no cietuma.

Atbildēt

jaajaa

15.12.2019. 14:57

…:D...nu tik stulbs Lembergs tomēr laikam nav...:)

Atbildēt

Arturs Priedītis

15.12.2019. 14:53

Kaut gan tikko biju gatavs pieslieties šim sarakstam, jo ļoti profesionāli, paradoksāli un deģeneratīvi pieprotu bruģa likšanu, ipaši- slīpā markanosium, nu es pārdomāju, izgājis cauri savam hipotolasium! Gremdējoties savās esejās secināju- es Arturs Prieditis dibinu ssavu partiju! Partijā tiks uzņemti tikai bijušie un esošie VDK locekļi! Tā kā jūs visi ”kultūrcilvēki”,izdzimteņi ejiet ellē! Varat man lūgties ceļos locīdamies, nekur es jūs neņemšu!

Atbildēt

Atklāta vēstule MP K. Kariņam

15.12.2019. 14:42


LPA vēršas pie Ministru prezidenta ar aicinājumu pēc iespējas ātrāk uzsākt 2020. gada NVO fonda programmas ieviešanu
13.12.2019

Piektdien, 13.decembrī Latvijas Pilsoniskā alianse nosūtīja vēstuli Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam un Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijai, lai vērstu uzmanību Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” (NVO fonds) 2020.gadam ieviešanas problemātikai un rastu risinājumu, kā NVO fonda programma varētu tikt uzsākta pēc iespējas ātrāk.

Līdz ar 2020. gada valsts budžeta pieņemšanu, NVO fonda apjoms 2020.gadā palielināts līdz 1,2 miljoniem eiro, kas ir vēsturiski lielākā summa, tomēr vienlaikus izveidojusies situācija, kad ir apstājies NVO fonda ieviešanas process un nepieciešamās dokumentācijas izstrāde, NVO sektorā radot bažas, vai, kad un kādā apmērā tiks ieviesta NVO fonda programma. LPA vērš uzmanību, ka NVO fonda finansējumam būtu bijis jābūt pieejamam NVO jau no 2020.gada 1.janvāra.

Tā kā SIF varēs virzīties tālāk ar konkursa izsludināšanu tikai pēc līguma noslēgšanas ar KM, NVO sektors šobrīd ir situācijas ķīlnieki, tāpēc aicinājums Ministru prezidentam, ņemot vērā, ka SIF ir MP institucionālā pārraudzībā un SIF Padomē ir MP biroja deleģētā persona, rast risinājumu, kā NVO fonda projektu konkurss varētu tikt izsludināts pēc iespējas ātrāk, to neapgrūtinot ar jauniem un pienācīgi neizdiskutētiem nosacījumiem trīs iemeslu dēļ:

1) NVO sektorā akūti trūkst finansējums un būtiski palielinātais NVO fonda finanšu apjoms, šo problēmu vismaz daļēji varētu risināt;

2) NVO fonds dod atbalstu dažādām pilsoniskām un interešu pārstāvēšanas aktivitātēm, kurām būtu jādarbojas bez pārrāvumiem. Taču, lai gan NVO fonds darbojas jau 4 gadus,  līdz pat šim brīdim nav izstrādāts mehānisms, kurā NVO fonda finansētās aktivitātes var tikt ieviestas jau no janvāra. Pretēji tam - parasti pēc NVO fonda konkursa izsludināšanas tiek atvēlēts mēnesis pieteikuma sagatavošanai, kam seko vairāki mēneši pieteikumu izvērtēšanai, apstiprināšanai un līgumu parakstīšanai, kas praktiski nozīmē to, ka visu šo garo periodu NVO ir jāpriekšfinansē aktivitātes, cerot, ka to pieteikumi uzvarēs konkursu un šie līdzekļi tiks atlīdzināti. Kas arī nozīmē to, ka jo ilgāk netiek izsludināti konkursi, jo mazāk NVO var atļauties apmeklēt valdības darba grupas, Saeimas komisiju sēdes, sagatavot pētījumus, u.tml., jo tām nav brīvu līdzekļu, ar ko šīs aktivitātes priekšfinansēt;

3) NVO fonda programmas nosacījumi ir tādi, ka visām aktivitātēm ir jābeidzas oktobra beigās, kas nozīmē, ka jo vēlāk tiek izsludināts projektu pieteikumu konkurss, jo mazāk NVO ir iespēja ar NVO fonda finansējumu īstenot aktivitātes. Piemēram, pagājušajā gadā, NVO uzzināja konkursa rezultātus aprīļa beigās, maijā vai jūnija sākumā varēja saņemt finansējumu, augustā bija jāiesniedz projekta starpatskaite un oktobra beigās bija jāpabeidz NVO fonda finansētās aktivitātes. Ja esošā situācija netiks risināta, paredzams, ka 2020.gadā būs tik pat nelabvēlīgs vai pat nelabvēlīgāks scenārijs NVO sektoram.

LPA, pārstāvot biedrību un nodibinājumu kopējās intereses, kas balstītas uz demokrātijas pamatbrīvībām un cilvēktiesībām, patiesi cer uz iespēju atjaunot kvalitatīvu un konstruktīvu dialogu ar lēmumu pieņēmējiem, un rast kompromisa risinājumu, lai jau 2020.gada sākuma NVO fonda finansējums nonāktu NVO sektorā, lai veicinātu iedzīvotāju līdzdalību un sadarbību sabiedriskajos procesos, uzlabotu iedzīvotāju dzīves kvalitāti un stiprinātu demokrātiju Latvijā, un sasniegtu politikas plānošanas dokumentos noteiktos rezultātus, kas ir sabiedrības un publiskās pārvaldes interesēs.

Atbildēt

Ne viss ir tā, kā tas izskatās!

15.12.2019. 14:38


ASV Finanšu ministrija norāda, ka A. Lembergu apsūdz:

1. naudas atmazgāšanā,
2. kukuļošanā,
3. dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, politiķu korumpēšanā valsts institūcijās, tās izmantojot savam labumam,
4. valsts amatpersonu kavēšanā iecelt tās vadošos valsts amatos, vai veicinot noteiktu personu iecelšanu vadošos valsts amatos,
5. ietekmējis un korumpējis tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas, lai pasargātu sevi un kaitētu politiķiem, kurus citādi nespēj kontrolēt.


Bieži vien biedrību (kà NVO - asociāciju, aģentūru utt.) dibina domubiedru kopa, kurā apvienojušies cilvēki ar līdzīgām idejām un mērķiem aktuālas problēmas risināšanā. Arī nereģistrētai kopienai ir iespēja īstenot savus mērķus, bet juridiskas personas statuss sniedz lielākas iespējas. Piemēram, var piesaistīt finansējumu projektu konkursos, piedalīties normatīvo aktu izstrādē utt.

Darbojoties nevalstiskajās organizācijās (NVO), ikvienam no mums ir iespēja iesaistīties sabiedrības un valsts dzīvē, īstenojot sev un sabiedrībai svarīgas idejas, tādējādi vairojot kopējo labumu. Ir divi nevalstisko organizāciju veidi – biedrības un nodibinājumi. LV portāla skaidrojumā lasiet, kas jāzina, dibinot biedrību.

Biedrība ir brīvprātīga personu apvienība, kas nodibināta, lai sasniegtu statūtos noteikto mērķi, kam nav peļņas gūšanas rakstura

Biedrība var ar personu nodibināt arī darba tiesiskās attiecības – maksāt algu par paveikto darbu.

Kas attiecas uz A. Lembergu.


Bieži vien biedrību dibina domubiedru kopa, kurā apvienojušies cilvēki ar līdzīgām idejām un mērķiem aktuālas problēmas risināšanā. Arī nereģistrētai kopienai ir iespēja īstenot savus mērķus, bet juridiskas personas statuss sniedz lielākas iespējas. Piemēram, var piesaistīt finansējumu projektu konkursos, piedalīties normatīvo aktu izstrādē utt.

Biznesa attīstības asociācijā (Ventspils biznesa vides attīstība) no 2000. gada A. Lembergs saņēma 2 720 480 €.

Ventspils attīstības aģentūrā (mērķis popularizēt Ventspili, dib. 1998. g.) A. Lembergs saņēmis 1 076 420 €.

Latvijas tranzīta biznesa asociācijā (sludina sevi kā ietekmīgu politisku spēku, dib. 1994. g.), ko veido loģistikas uzņēmumi, A. Lembergs saņēmis 240 912 €.

Ventspils brīvostas pārvaldē (publiska institūcija, valdi ieceļ pašvaldība un ministrijas) A. Lembergs saņēmis 720 844 €.

Kopā trijās NVO un vienā publiskā institūcijā A. Lembergs saņēmis 4 758 658 €.

Cik no šiem € miljoniem notikusi kā ofšoru naudas atmazgāšana caur šīm trim NVO, cik no ES fondiem, cik no valsts un pašvaldības budžetiem, to noskaidro tiesībsargājošās institūcijas.

Salīdzinot A. Lemberga ienākumus NVO un Ventspils pašvaldībā, redzam, ka pašvaldībā saņēmis vien 440 246 €.

Providus pētījums: Iepriekšējie pētījumi nereti liecina, ka valsts un pašvaldību iestādes uz NVO raugās kā uz konkurentiem, kas draud veikt viņu uzdevumus, nevis kā uz partneriem kopīgu mērķu sasniegšanai.

Interešu aizstāvības organizācijām ir problemātiski saņemt valsts atbalstu savas darbības formas dēļ, jo tām nepieciešams saglabāt neitralitāti un neatkarību no finansētājiem, lai to darbība netiktu apšaubīta.

Atbildēt

Finanšu izlūkdienests

15.12.2019. 14:36


Nevalstisko organizāciju ieņēmumi 2018.gadā – 463,47 milj.EUR
2019. gada 20. septembris

Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa pirms laika medijiem atzinusi, ka Latvijā nereti personas nelikumības aizsedz ar filantropiju un ziedojumiem nevalstiskām organizācijām (NVO) un sabiedriskā labuma organizācijām.
Lai gan Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja norāda, ka Latvijā NVO nav uzskatāmas par augsta riska, vienlaikus secināts, ka nereti NVO dibināšanas mērķis ir viens, taču šo organizāciju pārskaitījumu analīze liek secināt, ka to saņemtā nauda tiek pārskaitīta citam mērķim.
Arī Valsts ieņēmumu dienests (VID) savās vadlīnijās par klientu izpēti mudina rūpīgi izvērtēt sadarbību ar NVO. VID norāda: “Jāņem vērā fakts, ka personas, kas cenšas legalizēt noziedzīgā veidā iegūtus līdzekļus, mēģina to darīt dažādu juridisku veidojumu aizsegā, piemēram, izveidojot labdarības fondus, biedrības un nodibinājumus, kas negūst peļņu, bet var tikt izmantoti līdzekļu akumulēšanai un pārvešanai pāri robežām. Biedrībām, kas nav sabiedriskā labuma organizācijas, piemīt augstāks korupcijas, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas risks, jo sevišķi, ja biedrības saņem vai veic pārrobežu maksājumus.”
Vadoties no VID vadlīnijām, par augsta riska klientiem tik uzskatīti arī tie klienti, kuru juridiskās formas izvēle neatbilst tā darbības veidam. Piemēram, ja reģistrēta biedrība, bet tās darbībai ir komerciāls raksturs.
Lursoft izpētījis, kāda ir NVO reģistrēšanas dinamika Latvijā, kuras no tām saņem lielākās biedru naudas un ziedojumus, bet kurām izdevumi pārsniedz ieņēmumus.
Pēc Lursoft rīcībā esošās informācijas, pārskatus par 2018.gadu iesnieguši 17 882 Biedrību un nodibinājumu reģistrā reģistrēti subjekti. No tiem 92,8% ir biedrības, bet 5,9% – nodibinājumi.
Jānorāda, ka kopumā Latvijā reģistrēti nepilni 24 tūkstoši nevalstisko organizāciju, tiesa, pēdējos gados tās likvidētas mazāk nekā pirms, piemēram, deviņiem gadiem, tajā pašā laikā likvidēto organizāciju skaits ik gadu ir salīdzinoši neliels, tas straujāk palielinājies vien pēdējos divos gados.


Latvijā reģistrēto NVO biežākie darbības virzieni:
* Sabiedrisko, politisko un citu organizāciju darbība.
* Sporta nodarbības, izklaides un atpūtas darbība.
* Operācijas ar nekustamo īpašumu.
* Izglītība.
* Radošas, mākslinieciskas un izklaides darbības.
* Augkopība un lopkopība, medniecība un saistītas palīgdarbības.

Atbildēt

Arturs Priedītis

15.12.2019. 14:35

Vai ir vērts censties glābt Rīgu, latviešu populāciju? 15. decembrī drausmīga ziņa bija lasāma medijā “NRA.LV”: “Rīgas Pašvaldības policijā (RPP) ir vairāk nekā 140 (!?) vakantu darbavietu, un viens no klupšanas akmeņiem, kādēļ pretendenti nespēj kvalificēties, lai aizpildītu šīs vakances, ir rakstīšanas prasmju trūkums (!?), Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu sēdē pastāstīja RPP priekšnieks Juris Lūkass.” Uzzinot kaut ko tik drausmīgu, arī reakcija gribot negribot ir drausmīga. Tā vien gribas teikt, ka elle ir arī uz Zemes. Tā atrodas pēcpadomju Latvijā. Latvieši ir radījuši elli. Latviešu populācijas veģetēšanu vada dēmoni. Latvijā nav pieprasījuma pēc intelekta, garīguma, izglītotības, profesionālās kompetences, godīguma, sociālās atbildības, patriotiskuma, brīvības, suverenitātes. Latviešu esamība ir infernāla (ellišķīga) esamība. Tāda esamība bez politkorektas izlikšanās ir jāsauc īstajos vārdos. Pat bija aizmirsies par analfabētismu. Latvijā analfabētisms tika likvidēts jau krietni sen - vismaz pirms vairāk kā 100 gadiem. Taču bija vajadzīgi tikai kādi 30 gadi “brīvvalstī”, lai latviešu sētā atgrieztos analfabētisms. Tā tas ir noticis acīmredzot tāpēc, latvieši ir Dieva nolādēta tauta, kurai pat ellē nebūs vietas!

Atbildēt

vest

15.12.2019. 14:22

A kāpēc ne Lembergs? Pieļauju, ka viņa vadībā Rīga attīstītos daudz labāk. Manuprāt, viņam ir milzīgs neizmantots potenciāls. Tikai ļaujiet cilvēkam strādāt.

Atbildēt

:-(

15.12.2019. 14:13

Vai tas jokks vai ņirgāšanās par šo zagli?

Atbildēt

Arturs Prieditis

15.12.2019. 14:06

Es esmu gatavs iestāties jūsu kolobricionīskajā sarakastā! Tikai ar vienu nosacījumu - Lokomotīve būšu tikai vienīgi es, un neviens cits! Man ir jābūt ar numuru 1. Tad es apsolos jūs uzvilkt uz pašu augšu!

Atbildēt

Kas notiek?

15.12.2019. 13:56

Pietiek.com pārvērties par humora lapeli un politisko dīvainīsu reklāmas stendu?

Atbildēt

Patriotiskais gars

15.12.2019. 13:56

Tas būtu superīgs,varens,spēcīgs,grandiozs,negaidīts sorosoīdnažukiem LEMBERGA KUNGA UZNĀCIENS.sorosisti vairs neattaptos,pilnīga sakāve!Kad tiks atlaista vienotā saimes kopa,LEMBERGA KUNGAM MINISTRU PREZIDENTA PORTFELIS!VEIKSMI!

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: