Menu
Pilnā versija
Foto

Aicinu Baibu Broku turpināt īstenot šādas tieslietu nozares prioritātes

Jānis Bordāns, bijušais tieslietu ministrs · 22.01.2014. · Komentāri (33)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai vairotu un nostiprinātu sabiedrības ticību tiesiskumam, beidzoties Valda Dombrovska valdības pilnvarām, aicinu Laimdotas Straujumas izveidotās valdības tieslietu ministri Baibu Broku turpināt īstenot šādas nozares prioritātes:

Tiesu priekšsēdētāju lomas stiprināšana tiesvedības procesu organizatoriskā uzraudzībā un tiesnešu profesionālās ētikas stiprināšanā.

Tiesu namu koncepcijas ieviešana vispārējās jurisdikcijas tiesās ar 2015.gada 1.janvāri.

Šķīrējtiesu likumprojekta (1039/Lp11) aizstāvēšana Saeimā un ieviešana praksē.

Jaunās maksātnespējas administratoru statusa un uzraudzības sistēmas ieviešana (tieslietu ministra J.Bordāna 2014.gada 10.janvāra priekšlikumi likumprojektam Nr. 367/Lp11 „Grozījumi Maksātnespējas likumā”).

Tieslietu ministrijas jau ieviesto antireiderisma pasākumu pārskatīšana. Vienuviet pieejama akciju sabiedrību akcionāru reģistra izveidošana kā antireiderisma pasākums.

Sadarbības ar Kultūras ministriju turpināšana pie izvērtējuma attiecībā uz autortiesību jomas pārņemšanu Tieslietu ministrijas kompetencē.

Aktīva sadarbība ar Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūru, lai novērstu uzņēmumu maksātnespējas procesu negodīgu norisi un nodrošinātu cietušo aizsardzību kriminālprocesos.

Ieslodzījuma vietu infrastruktūras attīstības koncepcijas īstenošana.

Tuvākajā laikā izstrādājams un izskatīšanai Ministru kabinetā iesniedzams informatīvais ziņojums, kura mērķis ir informēt Ministru kabineta locekļus un sabiedrību par pašlaik apspriežamajiem sadarbības variantiem ar Igaunijas kompetentajām institūcijām jaunā cietuma būvniecības projekta īstenošanā. Informatīvais ziņojums gatavojams, izpildot Ministru kabineta 2013.gada 12.februāra rīkojuma Nr.50 8.1.apakšpunktā Tieslietu ministrijai doto uzdevumu.

Latgaliešu valodas ortogrāfijas noteikumu izstrāde.

Pētījumu turpināšana PSRS okupācijas zaudējumu aprēķināšanas komisijas ietvaros.

Eiropas totalitāro režīmu upuru piemiņas dienas pasākumu organizēšana Rīgā, 2014.gada 23.augustā.

Grozījumu Krimināllikumā izstrāde un virzīšana, kuri paredz kriminālatbildību par Latvijas valsts okupācijas fakta noliegšanu.

Turpināt virzīt un aizstāvēt nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos, kas paredzētu atbildību par „naida runu”.

Panākt un aizstāvēt izmaiņu iestrādāšanu Darba likumā, kuras paredzētu aizliegumu nepamatoti pieprasīt svešvalodu zināšanas darba ņēmējam.

Novērtē šo rakstu:

0
0