Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām, nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks ar akcionāra uzdevumu.

Tāpat lai uzdotu nogādāt Latvijas pilsoņus no "karstajām" planētas vietām, arī nevajag slēgtu MK sēdi. Akcionāra uzdevums un pilsoņi pēc dažām stundām lido mājās. Protams, ja vien akcionāram tāda griba rodas.

Taču ir viens jautājums, kas būtu slēgtas sēdes vērts, - nākošā gada jūlijā „airBaltic” ir jādzēš obligācijas 200 miljonu eiro apmērā. Ir skaidri zināms, ka „airBaltic” šādas naudas nebūs. Turklāt uzņēmums izplatīja informāciju, ka ir atteicies no plāniem emitēt jaunas obligācijas un ar iegūto naudu segt iepriekšējo emisiju.

Ko nozīmē paziņojums "nav izpildīti izpirkšanas nosacījumi obligācijām ar atmaksas termiņu 2024. gada jūlijā", man nav saprotams, un arī „airBaltic” nepaskaidro.

Ja netiek piesaistīti naudas līdzekļi parāda segšanai, tad atliek tikai viens avots - valsts budžets.

Iespējams, ka caur valsts drošības vajadzību nodrošināšanu tiek mēģināts radīt pamatojumu kārtējo 200 miljonu eiro ieguldīšanai „airBaltic”.

Drīzumā jābūt „airBaltic” 3. ceturkšņa finanšu pārskatam. Varbūt tur būs kaut kas paskaidrots, un pie reizes varēs apskatīties, kas tur īsti ir ar finansēm.

Novērtē šo rakstu:

128
3