Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nacionālā aviokompānija airBaltic par „vācu investora” 58 miljonu ASV dolāru ieguldījumu gadā viņam tikai procentos samaksās gandrīz trīsarpus miljonus dolāru, - šādu līdz šim slēptu ieguldījuma nosacījumu atklāj Lursoft datu bāzē pieejamais airBaltic 2015. gada pārskats.

„2015. gada laikā tika piesaistīts finanšu investors SIA Aircraft Leasing 1. Tā rezultātā 2016. gada 4. februārī tika noslēgts aizdevuma līgums, un Sabiedrība saņēma konvertējamu aizdevumu USD 58 milj. apmērā ar ikgadējo procentu likmi 6%,” atzīts airBaltic 2015. gada pārskata vadības ziņojumā.

Tas nozīmē, ka „vācu investors”, kurš oficiāli ir šo 58 miljonu aizdevējs, ik gadus no airBaltic tikai procentos saņems 3,48 miljonus ASV dolāru. Savukārt par to, ka arī Latvijas valsts par savu kārtējo ieguldījumu airBaltic pamatkapitālā varētu saņemt procentus, nekas netiek minēts.

„Kopā ar finanšu investoru ieguldījumu Sabiedrības pamatkapitālā veica arī Latvijas Republika. Abi ieguldījumi tika veikti vienlaicīgi. Kopējais Latvijas Valsts ieguldījums ir EUR 80 milj. (konvertējams aizdevums EUR 50 milj. apmērā un EUR 30 milj. papildus ieguldījums aizdevuma konvertācijas brīdī),” teikts gada pārskata vadības ziņojumā.

Kā zināms, pēc ilgstošas vilcināšanās Ralfs-Dīters Montāgs-Girmess, kas piesaistīts kā "finanšu investors no Vācijas", februāra sākumā parakstīja līgumu par investīcijām airBaltic, apņemoties 58 miljonus dolāru aviokompānijā ieguldīt līdz šī gada marta beigām. Ar lielu kavēšanos nauda arī tika pārskaitīta.

Pietiek jau informējis arī par kādu citu investīciju, ko Montāgs-Girmess veicis Latvijā: CSDD  dati rāda, ka jau pērn viņa uzņēmums Aircraft Leasing 1 iegādājies jaunu luksus klases automašīnu Maserati Grancabrio Sport, kura uz ielas atpazīstama ar valsts reģistrācijas numuru AR1255.

Automašīna, kuras cena ir no 139 līdz 145 tūkstošiem eiro, skaitās oficiāli nodota lietošanā kādai fiziskai personai - kā zināms Pietiek, pašam Montāgam-Girmesam.

"Elegants un bagātīgi aprīkots četrvietīgs kabriolets. Žēl, ka vietas bagāžai ir pamaz, arī braukšanas piedzīvojums nav tik elpu aizraujošs kā auto izskats," - tā investīciju objekts tiek aprakstīts reklāmas materiālos.

Saskaņā ar Lursoft datiem 2014. gada beigās reģistrētās SIA Aircraft Leasing 1 oficiālais īpašnieks ir Īrijā reģistrētā kompānija IALH LIMITED, bet Montāgs-Girmess ir uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

Elementāri aprēķini rāda, ka par airBaltic samaksātajiem aizdevuma procentiem Montāgs-Girmess varēs atļauties ik gadu iegādāties veselas divdesmit šādas automašīnas.

Novērtē šo rakstu:

0
0