Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Virkne faktu liecina par to, ka skandalozā Armanda Ploriņa vadītajā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) notikusi fiktīva vakances izsludināšana, lai IT un Sakaru nodrošinājuma nodaļas vadītāja amatā tiktu iecelts "savējais" un "vajadzīgais" cilvēks, - avoti dienestā Pietiek ir izteikuši pieņēmumu, ka Ploriņš, kura dienas postenī pēc konflikta ar veselības ministru faktiski ir skaitītas, mēģina dienesta vadošajos amatos atstāt sev lojālus cilvēkus, kuri varētu dot labumu arī turpmāk.

Pēc tam, kad iepriekšējais nodaļas vadītājs amatu pametis, dienesta vadība informāciju par vakanci ievietojusi tikai NMPD mājas lapā un tikai uz minimālo likumā noteikto termiņu - vienu nedēļu, kaut šādus speciālistus, ja vien tie iepriekš jau nav zināmi, šādā veidā atrast faktiski nav iespējams.

Taču īpaši interesantu šo "konkursu", kā rāda Pietiek informācijas avoti, padara fakts, ka vienīgais kandidāts, kas nav bijis NMPD darbinieks (turklāt NMPD darbiniekiem par konkursa izsludināšanu uz vakanci netika nekādā veidā nav ticis paziņots), uz šo vakanci ne tikai pieteicies personīgi Ploriņam, bet to turklāt spējis paveikt divas dienas pirms datuma, kad sludinājums par vakanci ticis ievietots NMPD interneta mājas lapā. Pēc Ploriņa izteiktā raksturojuma "šis ir labs kandidāts" Oļegs Ivanovs arī ticis pieņemts darbā.

Pietiek informācijas avots dīvainības saistībā ar šo pieteikumu formulē šādi: "1) Kandidāts atsūta CV Ploriņam divas dienas pirms vakances publicēšanas NMPD mājas lapā, 2) Ploriņš personīgi pieņem lēmumu un izvēlas šo kandidātu, 3) Tiek izpildītas tikai likumā noteiktās minimālās prasības izsludinot konkursu uz vakanci, 4) Netiek prasīta pieredze vadītāja amatā vai valsts pārvaldē, jo kandidātam tādas nav. Šādam amatam tā  būtu obligāta prasība, 5) Kandidāts strādā uzņēmumā Meditec, kas ir izstrādājis un uztur NMPD dispečerizācijas risinājumu 113 izsaukumu pieņemšanai."

"Tas rada ļoti lielas bažas par to kā šī persona varēs veikt savu darbu. Potenciāli varētu izveidoties situācija līdzīgi kā bija ar automašīnu īri no Rīgas sanitārās auto bāzes - ka šī persona lobēs uzņēmuma intereses dienestā, strādājot kā NMPD IT nodaļas vadītājs! Šajā gadījumā pastāv ļoti augsts risks, ka uzņēmums ieliek "savu cilvēku" NMPD IT nodaļas vadītāja amatā ar visām no tā izrietošajām sekām," skaidro Pietiek informācijas avots.

Pietiek ir zināms, ka jau pirms mēneša par šiem faktiem ticis informēts arī veselības ministrs Guntis Belēvičs, taču nekāda ministra rīcība nav sekojusi. Pagaidām Pietiek nav izdevies saņemt nekādus skaidrojumus ne no Veselības ministrijas, ne no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta.

Novērtē šo rakstu:

0
0