Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts drošības dienesta (bijušās Drošības policijas) Daugavpils nodaļas priekšnieka Valda Dambīša kļūšana par slēptu šajā Latgales pilsētā esošās viesnīcas Dvinska līdzīpašnieku nonākusi ne tikai viņa darbavietas, bet arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas redzeslokā.

Saskaņā ar publiski pieejamiem datiem Daugavpilī, Stacijas ielā esošo viesnīcu Dvinska apsaimnieko tikai šā gada 19. martā reģistrētā SIA Dvinska VN, kuras vienīgā oficiālā īpašniece un arī patiesā labuma guvēja, kā rāda Lursoft dati, ir 1992. gadā dzimusī Jekaterīna Jakubovska.

Taču gluži citu ainu rāda zemesgrāmatas: saskaņā ar to informāciju nekustamais īpašums, kurā atrodas viesnīca, oficiāli sastāv no divām ēkām un kopumā desmit dzīvokļiem, un vismaz daži no šiem dzīvokļiem ir nonākuši V. Dambīša vai viņa radinieku īpašumā. Tas nozīmē, ka slēptā veidā tieši Valsts drošības dienesta amatpersona ir kļuvusi par viesnīcas līdzīpašnieku.

Tā, piemēram, dzīvokļa īpašumus Nr. 1 un Nr. 2 1963. gadā dzimušais V. Dambītis iegādājies no ārvalstnieces Teklas Morozas. Savukārt vēl divi tai pašai T. Morozai līdz tam piederējušie dzīvokļa īpašumi Nr. 3 un Nr. 4 pārgājuši 1994. gadā dzimušā Raivja Dambīša īpašumā. V. Dambītis savus pirkumus veicis pagājušā gada decembrī, bet R. Dambītis – šā gada februārī.

Ir droši zināms, ka Saeimas Nacionālās drošības komisijā ir saņemts iesniegums, kurā ne tikai aprakstīti V. Dambīša īpašumu darījumi, bet arī pieminēta viesnīcas oficiālās īpašnieces neformāla saistība ar kādu 1973. gadā dzimušu Aleksandru Petričenko.

Savukārt šis A. Petričenko, kā norādīts iesniegumā, jau vairākas reizes nonācis tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā sakarā ar nelegālo akcīzes preču apriti un nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietu uzturēšanā Daugavpilī.

Valsts drošības dienests otrdien neatbildēja uz jautājumiem – vai šajā valsts drošības iestādē tiek veikta pārbaude saistībā ar Daugavpils nodaļas vadītāja V. Dambīša darbību un īpašumu darījumiem un vai V. Dambītis pašlaik nav atstādināts no amata.

Raksts pirmoreiz publicēts Latvijas Avīzē.

Novērtē šo rakstu:

71
5