Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

“Dzintarzemītē tā kā nekur citur,” savulaik konstatējis jau Andrejs Skailis, un aizejošais gads bija kārtējais pierādījums, ka pie mums brīnumi notiek visos līmeņos.

“Progresīvie” kongresā tirgo kreklus ar konkurējošās partijas līdera bildi

Blakus citai atribūtikai “Progresīvie” savā kopsapulcē par 15 eiro gabalā tirgoja kreklus, uz kuriem attēlots stilizēts Raiņa portrets ar vienradža simbolu pierē. Faktiski Rainis pirms 100 gadiem bija konkurējošās Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas ideologs, Satversmes sapulces un Saeimas deputāts, izglītības ministrs un prezidenta amata kandidāts.

Šī nav pirmā reize, kad “Progresīvie” nespēj atšķirt savas partijas simbolus no citiem — jau pirms diviem gadiem “Progresīvie” nezināmu iemeslu dēļ runāja par ievērojamo revolucionāru un valsts darbinieku Klāras, Bruno un Paula Kalniņu ģimeni gluži kā par savējiem, nevis LSDSP vēsturiskajiem līderiem. Aizejošā gada pašvaldību vēlēšanās LSDSP kopumā guva labākus rezultātus nekā “Progresīvie”.

Lasīt vairāk: https://neatkariga.nra.lv/politika/357210-progresivajiem-vel-gads-veletaju-pierunasanai

https://pietiek.com/raksti/putnis_un_progresivie_megina_pievakt_konkurejosas_partijas_vesturi/

Starptautiska organizācija nespēj atšķirt alkohola tirgošanu no tā izdzeršanas

Novembrī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) publicēja datus, ka no visām 38 tās dalībvalstīm Latvijā esot augstākais alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju: tas gadā sasniedzot 12,9 litrus spirta. Čehijas un Austrijas rādītāji ir nākamie — attiecīgi 11,9 un 11,6 litri gadā.

Taču OECD pati atzīst, ka apskatīti tirdzniecības rādītāji, nevis apsekoti faktiskie dzeršanas paradumi Latvijā. Pēdējos gados, kā zināms, akcīzes nodokļa likmju dēļ daudzi Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāji izmanto iespēju iepirkt lētākus dzērienus Latvijā, un tieši to parāda OECD cipari: Lietuvā alkohola pārdošana gadā uz vienu personu esot 11,1 litri spirta, bet Igaunijā – 10,4 litri. Šī atšķirība apliecina, ka Latvijā nevis dzer, bet tirgo vairāk alkoholu, jo kaimiņvalstīs parādās atbilstoši zemāki pārdošanas rādītāji, savukārt Baltijas vidējais rādītājs ir vienāds.

https://puaro.lv/interesanti/latvija-ir-augstakais-alkohola-paterins-oecd-valstu-vidu/

No Covid mirušais tā noliedzējs Cimdars iepriekš strādājis par… Covid drošības virsuzraugu Rīgas domes vēlēšanās

Bijušais Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars devās viņsaulē 59 gadu vecumā pēc inficēšanās ar koronavīrusu. Pirms nāves viņš bija partijas “Latvija pirmajā vietā!” funkcionārs un kopā ar pārējo partijas vadību, kā arī dažādiem ar partiju nesaistītiem koronavīrusa noliedzējiem aktīvi iestājās pret vakcinācijas veicināšanu.

Taču starp CVK priekšsēdētāja amata zaudēšanu un pirms iesaistīšanās partijas darbā vīrusa briesmu noliedzējs A. Cimdars bija paspējis iekārtoties Rīgas pilsētas vēlēšanu virskomisijā kā “padomnieks Covid-19 epidemioloģiskās drošības jautājumos” uz Rīgas domes 2020. gada ārkārtas vēlēšanu laiku.

Vairāk: https://pietiek.com/raksti/cimdara_apbrinojama_profesionala_izgasanas_kadi_varetu_but_tas_celoni/

https://www.la.lv/no-covid-19-miris-bijusais-cvk-priekssedetajs-arnis-cimdars

Vācu avīze publicē neglaimojošu rakstu par Latvijas politiķiem, kuri draud ar kriminālprocesa rosināšanu pret latviešu žurnālistiem par “feiku” atmaskošanu

Vācu tabloīds “Bild” publicējis lielu rakstu par to, kā Latvijas politiķi it kā esot saņēmuši pusmiljona kukuli no šobrīd likvidējamās “PNB bankas”, kura agrāk bija pazīstama kā “Norvik”. Kā jau tabloīdam pieklājas, publikācija satur pārsvarā sen jau atspēkotas vai neapstiprinājušās informācijas druskas, un sausais atlikums tajā ir visai niecīgs. To vairākās detalizētās publikācijās analizējuši un Latvijas amatpersonu vārdus no izdomājumiem attīrījuši NRA žurnālisti.

Savukārt Juris Jurašs vēlāk tvītoja, ka vērsīsies policijā nevis par “Bild” publicētajiem murgiem un puspatiesībām, bet gan… pret NRA, kas šos izdomājumus atmasko: “… vērsīsimies policijā, lai panāktu kriminālprocesa uzsākšanu par zināmo NRA publikāciju.”

https://neatkariga.nra.lv/izpete/366842-bild-bordans-un-jurass-sanemusi-500-000-eiro-kukuli

https://neatkariga.nra.lv/izpete/367074-latvijas-reputacija-pret-bild-apmelojumiem-netiks-aizstaveta

Novērtē šo rakstu:

86
7