Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Reaģējot uz Pietiek publikāciju par to, ka aizsardzības ministra Arta Pabrika pārraudzībā esošais Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs (VAMOIC) plāno maznodrošinātajiem paredzētas sejas maskas 375 tūkstošu eiro vērtībā bez konkursa iegādāties no tulkošanas biroja ar nodokļu parādiem, Aizsardzības ministrija šodien nāca klajā ar skaidrojumu – esot notikusi kļūda, un patiesībā sejas maskas tikšot iegādātas no pilnīgi cita uzņēmuma.

„Informējam, ka Ministru kabineta 27.10.2020. protokollēmumā Nr. 64 4.paragrāfā bija kļūdaini norādīts komersanta nosaukums, no kura jāiegādājas higiēniskās sejas maskas. Tādēļ minētais Protokollēmums tika labots un 2020. gada 3. novembra Ministru kabineta sēdē – protokols Nr. 67, 2.paragrāfa 2.punkts - norādīts, ka daudzreiz lietojamās higiēniskās sejas maskas jāiegādājas no SIA "Solutions", reģ. Nr. 40003325687,” tagad skaidro Aizsardzības ministrija.

Ministrija norāda, ka informatīvajā ziņojumā, pamatojoties uz kuru Ministru kabinets pieņēmis lēmumu, norādīts, ka saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra sniegto informāciju šobrīd Latvijā ir tikai viens uzņēmums, kas piedāvā AFNOR standartam (standarts, kurš nodrošina ES apstiprinātajām rekomendācijām, kas apkopotas Eiropas Standartizācijas iestādes vadlīnijās) atbilstošas daudzreiz lietojamas higiēnas sejas maskas. Pamatojoties uz Ministru kabineta protokollēmumu, VAMOIC tad arī uzsācis sarunas par līguma izpildes noteikumiem un higiēnisko sejas masku iegādi.

Arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) apliecina, ka esot notikusi kļūda: „Diemžēl PTAC pieļāva tehnisku kļūdu un AM VAMOIC sniedza kļūdainu informāciju par uzņēmumu SIA “Solutions”, kuri ir patiesie un ilggadējie masku ražotāji, nevis SIA “AB Solutions”, kuri patiešām nav masku ražotāji. Tā bija tehniska kļūda, un ļoti atvainojamies, ka esam radījuši šo jucekli.”

Kā rāda „Lursoft” dati, SIA „Solutions” patiešām nodarbojas ar drēbju ražošanu, un arī tā saimnieciskās darbības dati ir salīdzinoši iespaidīgāki nekā SIA „AMB Solutions”, - uzņēmuma pagājušā gada apgrozījums bijis vairāk nekā 2,36 miljoni eiro. Tiesa, arī šī uzņēmuma nosaukums ir atrodams Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu parādnieku sarakstā.

Novērtē šo rakstu:

45
2