Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nacionālo bruņoto spēku bāzē Kadagā aizturēta jau kārtējā militārpersona smagā alkohola reibumā, un jau atkal Arta Pabrika vadītā Aizsardzības ministrija saistībā ar šo faktu klusē.

Kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, 8. septembrī pusdesmitos vakarā Kadagā karaspēka daļas teritorijā aizturēts Sauszemes spēku karavīrs, kuram izelpā konstatētas 2,62 promiles alkohola.

Šis nav pirmais gadījums, kad pēdējā laikā tiek aizturēta militārpersona smagā vai pat agonālā alkohola reibumā, taču ne aizsardzības ministrs A. Pabriks, ne ministrijas Preses nodaļa nevēlējās atbildēt uz jautājumu – kāda tieši ir bijusi karavīra vadības un Nacionālo bruņoto spēku vadības rīcība saistībā ar šo atgadījumu. Tā vietā Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa paziņoja, ka tā izskatīšot vienīgi „atbilstoši likuma prasībām noformētu iesniegumu”.

Tiesa, jau kopš septembra sākuma, kad atklātībā bija nonākušas ziņas par gadījumu, kad Liepājā kāda militārpersona tika aizturēta agonālā reibuma pakāpē, Aizsardzības ministrija izskata informācijas pieprasījumu par to, cik reizes šā gada laikā tiesībsargāšanas iestāžu pārstāvji ir aizturējuši NBS kareivjus un amatpersonas alkohola reibumā un sastādījuši attiecīgus protokolus.

Pagaidām A. Pabrika vadītā ministrija ir oficiāli paziņojusi tikai to, ka šādas informācijas apstrādei tai esot nepieciešams papildu laiks un ar likumā noteiktajām divām nedēļām nepietiekot.

Augusta beigās ministrija uz jautājumu par šādu statistiku atbildēja - informāciju par karavīriem žūpām tā esot klasificējusi. Neoficiāli zināms, ka šī statistika ir ļoti satraucoša un rāda strauju šādu gadījumu skaita pieaugumu.

Raksts pirmoreiz publicēts Latvijas Avīzē.

Novērtē šo rakstu:

84
7