Menu
Pilnā versija
Foto

Ak, eglīte...

Viesturs Ķerus · 17.02.2024. · Komentāri (26)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Es

01.03.2024. 09:24

Viss vienkārši. Valsts mežniecību apvienot ar Valsts mežiem un visus valstij piederošos mežus noteikt par dabas liegumiem.
Varēs izmest ārā kaudzi barokļu, izpildīt ES prasības par aizsargājamām teritorijām un būs daudz brīvu "augsti kvalificētu" strādnieku.

Atbildēt

Ozols nesēž tāpēc, ka ir mafijas detaļa

19.02.2024. 12:59

»

Interesanti, kāpēc Arvīds Ozols vēl nesēž cietumā?

15.februāra Satversmes tiesas sēdē atklājās vēl viena noziedzīgā, glumā, pataloģiski melīgā ierēdņa AS “Latvijas valsts meži” valsts akciju turētāja patiesā seja. Tā kā Satversmes tiesas sēdes var noskatīties tiešsaistē, mēs varējām būt liecinieki kā atbildīgā par mežu izlaupīšanu bijušā Zemkopības ...


“Savā ziņā grāmata „Karalis – pliks, prasts, melīgs” turpina grāmatās „Hiēnu banda” un „Hiēnu biznesa projekts” atklāto – ka korupcija ir sagrauzusi Latvijas valsts varu līdz visaugstākajam līmenim un ka tieši šādi cilvēki tajā jūtas vislabāk un ir vispieprasītākie: viņi piesedz un balsta viens otru un līdz ar to arī visu šo noziedzīgo sistēmu.” Ja Ilmāra Borisoviča Rimšēviča lielā kļūda bija tā, ka viņš iedomājās sevi par kaut ko īpašu, šai mafijai pāri stāvošu, tad Arvīds Ozols, lai gan iedomājas, ka ir kaut kas īpašs, ārpus urliskās cirtējmafijas operatīvā līmeņa, taču barības ķēdē ir ieeļļota detaļa un tāpēc turpinās būt pieprasīts esošajā sistēmā.

Atbildēt

Interesanti, kāpēc Arvīds Ozols vēl nesēž cietumā?

19.02.2024. 11:21

15.februāra Satversmes tiesas sēdē atklājās vēl viena noziedzīgā, glumā, pataloģiski melīgā ierēdņa AS “Latvijas valsts meži” valsts akciju turētāja patiesā seja. Tā kā Satversmes tiesas sēdes var noskatīties tiešsaistē, mēs varējām būt liecinieki kā atbildīgā par mežu izlaupīšanu bijušā Zemkopības ministrijas Meža departamenta direktora, tagadēja Valsts meža dienesta ģenerāldirektora meli, izlocīšanās un manipulācijas ir laika gaitā evolucionējuši. Te varēja lieliski izsekot un sajūsmināties par zināmo Zemkopības ministrijas pirmā līmeņa ierēdņu taktiku ar Arvīdu Ozolu kā paraugu: ir viņam vieni meli, kuri palietoti, un pierādījušies kā neefektīvi, tiek aizvietoti ar citiem, ir otri, pie kuriem Arvīds Ozols turas līdz pēdējam, un ir vēl trešie, kurus viņš “piemirst” – un acīmredzami cer, ka tāpat būs arī ar Satversmes tiesas kolēģiju. Precīzi kā Rimševica gadījumā.

Satversmes tiesas sēdi skatoties, izbrīns par to, kā bija iespējams uzturēt to veidu, kādā šis amorālais un pataloģiski melīgias tips spējis pat divu desmitgažu periodā saglabāt vietu vienā no tautsaimniecībai svarīgākajām nozaru ministrijām, un tieši tā kā publikācijā par Rimševicu, faktiski visu acu priekšā pakāpeniski degradējoties, bet līdz pat pēdējam brīdim kā ierēdnis tiekot saglabāts un piesegts no ekonomiskā grupējuma “pasūtījuma galda”, neraugoties pat uz prokuratūras aizrādījumiem par vairākos auditos konstatēto noziedzīgo nodarījumu apmēru Zemkopības ministrijā, konkrēti bijušās valsts sekretāres Daces Lucauas, gan Arvīda Ozola ilgstoši veiktajiem pārkāpumiem, un tagad turpinot savu kaitniecisko darbību Valsts meža dienestā? Tieši pie tādas pašas nemainīgi saglabātas izlaupīšanas politikas šī paša ekonomiskā grupējuma ielikteņa Raita Kronberga personā ministrijas valsts sekretāra amatā.

Pēc šīs Satversmes tiesas procesa, tauta, kā šajā rakstā attiecībā uz aprakstīto personāžu, minēts, -"pat ņemot vērā to, kādā valstī mēs dzīvojam, vienalga interesanti, kāpēc Ilmārs Borisovičs Rimšēvičs jau sen nesēž cietumā?” Jautājums tieši tāds pats - kāpēc Arvīds Ozols jau sen nesēž cietumā? Un kāpēc, iespējams, viņš cietumā nemaz nesēdēs?

Atbildēt

Vieplis.

18.02.2024. 23:43

PSRS laikos, un arī pirmajos Latvijas neatkarības gados, apmēram līdz 1995-96.gadam, varbūt pāris gadus vēlāk, kas to lai atcerās, gandrīz katrā pagastā bija mežsargs, viņš varēja gandrīz katru bojāto egli, protams arī citus kokus, ieradīt malkas gribetājiem, un tās parasti ziemā izvāca no meža. Es tad arī katru ziemu gāju mežā, pēc tam sakās ,,optimizācija,, , lielu daļu atlaida, tagad agrāko 15-20 mežsargu vietā ir 2-3, viņi var apkalpot tikai lielās cirsmas, 5-10 koki viņiem neinteresē, arī pēc pirmās samazināšanas varēja nopirkt izsolēs nelielas cirsmas, itsevišķi pēc 2004. vai 2005. gada vētras, 5-10m3, tādas cirsmas parastais mirstīgais varēja mierīgi nopirkt. Tagad brauc garām mežiem un kad redzi krustu šķērsam sagāzušos, tad atceries ierēdņus un politiķus ar ,,labiem,,vārdiem.

Atbildēt

1knb425nstf

18.02.2024. 20:32

"Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts."
Pēc rakstītā var secināt, ka eglei bija 50-60 gadi, caurmēru nenosaka pēc VMD datiem, bet gan pēc mērījumiem dabā, vajadzēja Ķerus kungam izmērīt caurmēru pirms komentēt:-)
Šajā gadījumā tā visticamāk bija sanitārā kailcirte, pagājušā gadā, ka bija izsludināts ārkārtas stāvoklis mizgraužu postījumu dēļ, lai dabūtu sanitāro kailcirti uz ha vajadzēja sameklēt 10 svaigi invadētus kokus.

Atbildēt

Secinājums

18.02.2024. 14:05

»

thhjujk

Šitentas universālais mežkopis Ķeruss varētu pats savā zemē taisīt dižo kokmateriālu biznesu, nevis tikai un vienīgi citus mācīt. Ir diži jauki tā par dabu un putniņiem rūpēties, bet mizgrauža noēstās egles der tikai malkai un šķeldai. Un, protams, dabas daudzveidības papildināšanai (kāpēc nedzirdu ...


Ir vesela virkne deģenerātu kuri nesaprot kas ir mežs,kāda ir meža nozīme un kāpēc tā savairojies mizgrauzis.Dabā parazīti kalpo kā barības ķēde citiem putniem,kukaiņiem,dzīvniekiem bet dzīvē cilvēki kļuvuši par barības ķēdi parazītiem.

Atbildēt

thhjujk

18.02.2024. 13:49

Šitentas universālais mežkopis Ķeruss varētu pats savā zemē taisīt dižo kokmateriālu biznesu, nevis tikai un vienīgi citus mācīt. Ir diži jauki tā par dabu un putniņiem rūpēties, bet mizgrauža noēstās egles der tikai malkai un šķeldai. Un, protams, dabas daudzveidības papildināšanai (kāpēc nedzirdu aplausus?!!!). Diemžēl meža audzēšana kokmateriālu ieguvei principiāli neatšķiras no burkānu audzēšanas, ja nu vienīgi ar laika patēriņu. Un neviena saimniece nepriecāsies savā burkānu dobē par bioloģisko daudzveidību zemesvēžu, drātstārpu un citu kaitēkļu izskatā.

Atbildēt

Vecais

18.02.2024. 13:18

»

He

Gribēju veltīt kādu biezu vārdu LVM,bet visi man zināmie, daudzstāvīgie,bija par maigu


Kā ir ar Latvijas mežiem?
Lamāties drīkst?
Nē!
Tad labi!

Atbildēt

Rudens

18.02.2024. 13:15

Varu sagrābuši Latvijas izlaupītāji. Drīz jau Sahāras tuksnesis salīdzinājumā ar mūsu Tēvzemi šķitīs mežiem bagāta teritorija.

Atbildēt

Pilsēta

18.02.2024. 11:49

Varbūt tas arī ir iemesls egļu pļaušanai 50 gados, kas minēts rakstā? Jo līdz 40 gadiem tā skaitās jaunaudze un par to NAV jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis! Turklāt šis nodoklis jāmaksā tai pašvaldībai, kur mežs atrodas, bet Latvijas partorgu reģionālās politikas sapnis ir iespējami ātrāk no laukiem cilvēkus dabūt projām uz Īriju, no kurienes sūtīto naudu saviem vecīšiem un laukiem aplikt ar nodokli, pat sākot no 100 eiro, kā tas tikko bija virzīts izskatīšanai. Tieši tas arī ir galvenais iemeslas Latvijas pilnīgai pakaļai Eiropā, ka te VID vairs neko cilvēkiem neļauj darīt, jo knapāk cilvēks dzīvo, jo viņam būs mazāk laika sūdzēties par birokrātiem.

Atbildēt

Jūsmiņš

18.02.2024. 09:30

»

lauķis

Būdiņas nojauc arī tāpēc lai no pilsētām bēgošais pīpls nevarētu iemitināties un mēģināt izdzīvot.Šis process notiek visā Latvijas zemē


Līdzīgi noticis arī ar "Rīgas mežiem".
Iznīcināta mācību māja, vai kā viņu tur sauca, nobendēti brieži Ogres briežu dārzā, iznīcināta kokapstrādes ražotne, kas ienesa līdzekļus iepriekšējo uzturēšanai, un tagad pie varas esošie bābieši vaimanā - naudas nav, naudas nav!
Tās covid potes savu iznīcinošo darbu ir padarījušas, esam jau bezdibeņa malā, bet tomēr apņēmīgi spert drošu soli uz priekšu, Uz komunisma uzvaru, kā agrāk teiktu.
Viss tiek mērķtiecīgi nīcināts, meži, skolas, pasti, medicīna, satiksme... Kas notiek, tautieši?

Atbildēt

He

18.02.2024. 09:00

Gribēju veltīt kādu biezu vārdu LVM,bet visi man zināmie, daudzstāvīgie,bija par maigu.
Atliek tikai ...

Atbildēt

lauķis

18.02.2024. 07:44

»

Parādu piedzinēju asociācija

Investoriem nevajag jūsu būdiņas, tās nojauc visā Latvijas teritorijā, lai gadījumā tur neiekārtojas meža brāļu snaiperi


Būdiņas nojauc arī tāpēc lai no pilsētām bēgošais pīpls nevarētu iemitināties un mēģināt izdzīvot.Šis process notiek visā Latvijas zemē.

Atbildēt

Kad beidzot

18.02.2024. 01:07

tiks sodīti no VARAM izmesti noziedznieki Vilkaste, Mendziņa, Bernards, Šļaukstiņš, Vesere??!!

Atbildēt

Parādu piedzinēju asociācija

18.02.2024. 00:11

»

Jūsmiņš

Viestur! Ko nu par mežiem! Tagad jau arī Latvijas Valsts Meži ķeras klāt visam, ko vien var iznīcināt...


Investoriem nevajag jūsu būdiņas, tās nojauc visā Latvijas teritorijā, lai gadījumā tur neiekārtojas meža brāļu snaiperi.

Atbildēt

Jūsmiņš

17.02.2024. 22:35

Viestur! Ko nu par mežiem! Tagad jau arī Latvijas Valsts Meži ķeras klāt visam, ko vien var iznīcināt.
Aizbrauciet uz Lielauci, aizejiet pie ezera - un redzēsiet, kāds posts tur ir nodarīts. Kādreiz tur BIJA a/s LVM veidots atpūtas komplekss Lielauces ezera krastā.
TAGAD - kad biju tur, LVM pašu veikts vandālisms, vēl dažas atpūtas mājiņas nebija nojauktas, bet cerību ka tās tur tiks atstātas arī nevienam nebija.
Ja jau LVM tur izbeidza savu saimniecisko darbību - tad kādēļ bija jālikvidē tas, kas tur bija uzcelts, kas vasarās bija svarīgs gan vietējiem, gan citiem Latvijas iedzīvotājiem?
Vasarās tur atpūtas vietas bija jāpasūta ilgāku laiku, pat mēnesi, iepriekš, lai varētu atpūsties, pašūpojoties uz ūdens esošajās mājiņās.
Tātad nostrādāja princips - ja nav LVM, tas ir man, tad lai nav nevienam!
Kas tas ir? Stulbums, nenovīdība, vai kas cits? Tāpēc nebrīnos, ka vismaz viens sakarīgs vecis tajos mežos ir bijis - Strīpnieks kungs, un saprotu arī kāpēc tas atstāja šo amatu. Viņam aiz muguras bija nokomplektēts kārtējais idiotu bars...

Atbildēt

Čiekurs

17.02.2024. 20:22

Viestur! Ņemot vērā, ka Tu esi lielākais eksperts ļoti daudzās jomās, nečakarējies un mēģini tikt pie šprices- LVM valdei bija izsludināts konkurss, ZM Meža departaments.....

Atbildēt

jaajaa

17.02.2024. 19:41

...šoreiz piekrītu autoram...bet ar egļu mežiem Latvijā ir cauri...mizgrauzis ir pārāk savairojies...:)

Atbildēt

17.02.2024. 19:24

tā tagad ir valsts stratēģija visos virzienos, netiek saudzēts neviens un nekas. Ne dzīvā daba, ne dzīvnieki, ne cilvēki.

Atbildēt

Norobežojoties no putnologiem

17.02.2024. 19:06

Kailcirtes ir noziegums pret cilvēci.

Atbildēt

jūrnieks

17.02.2024. 18:51

Putnologiem atkalapetīte atgriežas - viis putnu labklājībā slikti Nu kurš gatavs atbērt kabatādabas vērotajiem zaļajā kursā? Vēl var labpratīgi, citādi atkal brēka pa visu sādžu. Zaļajam biznesam vajag un tad vēl drošāka atpalikšana no Rumānijas nu saņematies taču

Atbildēt

Hunta par aizdevumu augļu procentiem vien

17.02.2024. 18:42

ikkatru mīļu dienu pārskaita Pasaules bankai miljonu un vairāk. Katru dienu!

Tādēļ tie izdzimteņi cirtīs un cirtīs, bet tautai no tā labuma nekāda.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: