Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kārlis Seržants publicējis teiku par "nenovērtēto politiķi Māri Grīnblatu" ("Kas Jauns", 23.marts). Uzmanību piesaistīja Aleksandra Kiršteina teiktais: "Atceroties neatkarības atgūšanas laiku un īpaši visas vēlākās peripetijas ap robežlīgumu ar Krieviju Abrenes atdošanas kontekstā, viņš (Māris Grīnblats -E.A.) bija viens no tiem, kas šajā līgumā tomēr iespēlēja okupācijas faktu pieminēšanu. Ja tā nebūtu noticis un mēs Abreni būtu atdevuši bez šīs atrunas, tad Krievija mūs varētu uzskatīt par jaunu valsti, nevis neatkarīgās Latvijas tiesību pārņēmēju un turpinātāju. Tad mēs būtu kārtīgās auzās ar visiem nepilsoņu statusiem un tamlīdzīgi".

Pirmkārt, te ir mēģinājums saistīt M. Grīnblatu ar minēto robežlīgumu, kaut viņš tur varēja būt tikai otrajā vai pat trešajā plānā. Pirmajā aktīvi rosījās ar krievu oficiālām un/vai neoficiālām struktūrām saistītas personas.

Otrkārt, kā katrs var pārliecināties tīmeklī, nekādas atsauces uz Latvijas okupācijas faktu minētajā robežlīgumā, protams, nav. Patiesībā šeit pati 4. maija Latvija sevi neuzskata par "neatkarīgās Latvijas tiesību pārņēmēju un turpinātāju". 

Vispirms tā pieņem deklarāciju par Latvijas okupāciju un drīz pēc tam atsakās no Abrenes bez referenduma. Tā rezultātā "jūs" esat kārtīgās auzās ar "visiem nepilsoņu statusiem un tamlīdzīgi", biedri.

Krieviem  joku lugā "neatkarīgā 4.maija  Latvija" līdz šim vienkārši nav bijusi vajadzība šo kārti izspēlēt. Pēc pēdējā trešās šķiras Eiropas politiķu un UNESCO izlēciena pret latviešiem, prasot ieviest "divvalodību", situācija var arī mainīties.

Aleksandrs Kiršteins (uzvārds, cik zināms, mainīts) ir tāds kā padomju varas eksperts Pilsoņu Kongresa jautājumos. Viņa biznesa plāns, kā redzams, ir - sēdēt nodokļu maksātājiem uz kakla līdz savai nāves stundai.

Kiršteina uzvārds redzams arī neoficiālajā AP deputātu - čekas aģentu sarakstā. Pie tēmas "Māris Grīnblats - cilvēks" noteikti vēl vajadzēs atgriezties. Arī temats "Čekas operācija "4.maija Latvijas - Krievijas robežlīgums un naivais Guntars Krasts"" vēl gaida pētniekus...

Novērtē šo rakstu:

68
11