Menu
Pilnā versija
Foto

Alkatība ir bīstama

Linards Hartmanis · 12.02.2021. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Apbrīnojami, cik straujos tempos cilvēki pazaudē gan intuīciju, gan piesardzību, ja ilgstoši dzīvojuši itin piesmakušajā Rietumu aurā, kur zinātne ir Dievs, visatļautība vienlīdzināta ar cilvēktiesībām un acīmredzama propaganda ar lielu kalnu naudas ir kompetence.

Lai gan vēsturē netrūkst gadījumu, kad alkatība prasa lielus upurus, – netrūkst aklo un nedzirdīgo, kuriem patīk kā ziņu iebiedētiem pionieriem nekavējoties līdz ar pirmajām piesardzības pazīmēm piesaukt „sazvērestības”.

Apbrīnojami, cik grūti ir nesaprast ASV farmācijas rūpniecības finansiālo kapacitāti spēt ietekmēt politiskos lēmumus sev par labu, un nav jau tā, ka pirmajā vietā lēmumos vairs figurētu cilvēku imunitāte, drīzāk akciju cenas un peļņa. Steigšus tiek nokārtota juridiskā imunitāte „ja nu kas”, un arī tas notiek ar aprēķinu, ka, ja gadījumā ilgākā termiņā cilvēki atdod galus vai saslimst ar kādu no tā lēruma slimību, kuras rodas no proteīnu defektiem, tad varēsi sūdzēties, cik uziet, bez iespējām saņemt kompensācijas.

Apbrīnojami, ka ar tik daudziem faktoriem, kuri grandiozi palielina kļūdu iespējamību, pēkšņi baiļu un apnicīgo, psihi traumējošo ierobežojumu iespaidā cilvēki būtu gatavi kaut benzīnu dzert, ja tik pasaka, ka tad viss ātrāk beigsies.

Nupat dažs labs uzņēmums atstāja konkursu uz vakcīnām Indijā, jo Indija pieprasa pati savas klīniskās izpētes, nevis paļaujas uz steidzamu un ātru apstiprināšanu, jo ASV un Vācijā viss esot OK. (Fake ziņu un folijcepuru sazvērestība, kuru izlasīju Reuters.)

Kā jau savulaik tiku senākā rakstā minējis, ka pašsaprotamas lietas nav gluži zīme, ka viss būtu labi – tā vieni savulaik lauza sprandas un avarēja ar pašsaprotami kvalitatīviem auto, jo gaisa spilveni paši par sevi aktivizējās, – atšķirība ir tāda, ka autoražotājs par savām kļūdām atbild, bet farmācijas gigants ne.

Arī atbildīgas veselības iestādes vadīšana un konkrētu uzņēmumu lobēšana vienlaikus, kas nav nekāds dižs noslēpums iestādēs, kuras visu apstiprina, vairāk atgādina mārketinga direktora, nevis mediķa profesiju. Un pagaidām tas ir visnotaļ kritiski, ka satiekas astronomiskas peļņas iespējas un sabiedriskās veselības jautājums – tieši secen valstīm ejošā funkcionējošā ekonomika ir par pamatu steigai, konkurence pārdot vairāk vakcīnu liek ietekmēt virkni amatpersonu, sabiedrisko viedokļu, tāda kombinācija ir ļoti toksiska un prasa elementāru piesardzību. Vienlaikus alternatīvu efektivitāte ar plašu devu propagandas tiek norakta, kas atkal liek domāt, ka viss tik grozās ap naudu, nevis ātrāku imunizēšanu.

Novērtē šo rakstu:

80
0