Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

ASV Federālā ārkārtas situāciju vadības pārvalde jeb FEMA pagājušajā nedēļā paziņoja, ka aprīlī saņemtā Krievijas humanitārā palīdzība 45 plaušu ventilatoru izskatā tikusi izmesta miskastē. Tieši tik nekvalitatīva un nelietojama bijusi Kremļa žēlsirdības dāvana amīšiem.

Ideja piešķirt „nabaga” amerikāņiem humanitāro palīdzību no „bagātajiem” krieviem izskanēja kādā no Trampa-Putina sarunām šī gada martā. ASV toreiz atradās diezgan dziļā ****** (krīzē) saistībā ar jaunā koronavīrusa izplatību. Sevišķi smagi vīruss bija skāris Ņujorku un Ņūdžersiju.

Rezultātā Tramps bija spiests lūgt Putina palīdzību, un drīz vien Ņujorkā nosēdās lidmašīna, kurā atradās 45 plaušu ventilatori īpaši smagu COVID-19 gadījumu ārstēšanai. Krievijas humanitārā krava ironiskā kārtā bija marķētā ar uzrakstu „From Russia With Love”.

Drīz vien pēc tam FEMA atskārta to, cik ļoti Kremlis „mīl” amerikāņus. Uzreiz pēc ventilatoru „Aventa-M” nogādāšanas trīs Ņūdžersijas slimnīcās kļuva skaidrs, ka to spriegums nav savienojams ar ASV esošo. Tāpat pēc dažām nedēļām tie paši ventilatori kalpoja par iemeslu diviem nāvējošiem ugunsgrēkiem Krievijas slimnīcās, kuru rezultātā bojā gāja 6 cilvēki.

Vēl jo vairāk, izrādījās, ka ventilatoru ražotājs atrodas ASV sankciju sarakstā. Turklāt, kā noskaidroja žurnālisti, Krievijas palīdzība ASV nebūt nebija bezmaksas. Izrādās, ka Maskava par ventilatoru piegādi bija pieprasījusi 660 000 dolāru!

Lai izvairītos no pilnīgas PR katastrofas, ASV valdībai neatlika nekas cits kā padarīt humanitāro palīdzību abpusēju un turpmāko divu mēnešu laikā piegādāt Krievijai kravas 5,6 miljonu dolāru vērtība. Tādā veidā Vašingtona izvairījās no tieša naudas pārskaitījuma uz Maskavu par saņemto „mīlestību” no Kremļa.

Rezultātā Maskava bija aptinusi ap pirkstu Trampa administrāciju, na haļavu saņēmusi medicīnas aprīkojumu 5,6 miljonu vērtībā, pretī atdodot nevienam nevajadzīgos un viegli uzliesmojošos „Aventa-M” lūžņus. Taču vislielākais ieguvējs bija Krievijas propagandas aparāts, kas pāris mēnešus no vietas varēja pa visu pasauli klāstīt, ka ASV viss ir tik slikti, ja palīgā jāsauc tēvocis Putins!

Uz šo brīdi gan ASV, gan Krievija turpina piedzīvot vienu no smagākajām COVID-19 krīzēm pasaulē. Īpaši smagi tā ir skārusi tieši Krieviju un tās mazattīstītos reģionus, kur situācija draud dramatiski pasliktināties, un nevar izslēgt, ka vienu jauku dienu Putinam pašam nāksies lūgt ASV un citu Rietumvalstu atbalstu, lai glābtu savus iedzīvotājus.

Tādā gadījumā būs ļoti interesanti pavērot, kā uz šādu barbaru lūgumu atbildēs civilizētā pasaule. Nedomāju, ka kāds pārmestu, ja Putina lūgumu noignorētu vai sliktākajā gadījumā Maskavā nosēstos kāda ar viegli uzliesmojošu „mīlestības” kravu piepildīta lidmašīna.

Novērtē šo rakstu:

65
47