Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Daudzi ir dzirdējuši par to, ka pēdējais piliens, pieņemot lēmumu par bēdīgi slavenā policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieka Andreja Sozinova aizrotēšanu prom no galvaspilsētas, ir bijis nekustamo īpašumu jautājums. Domāju, ir īstais brīdis, lai lasītāji uzzinātu, par ko tieši ir runa.

Sāksim ar sīkumiem – ar dzīvokli Ādažos. Tātad – tālajā 2001. gadā Andrejs Sozinovs bija tikai kriminālpolicijas inspektors, un, ja ticēt viņa tālaika amatpersonas deklarācijai, oficiāli nebija viņam ne īpašumu, ne firmu, ne uzkrājumu, vien 1984. gada izlaiduma Mercedes Benz 190.

Tāpat inspektors A. Sozinovs oficiāli naudu nebija ne aizdevis, ne aizņēmies, un visi viņa oficiālie gada ienākumi bija Rīgas rajona policijas pārvaldē saņemtiem 2443,11 latu – tātad vidēji 200 latu mēnesī.

Un tad inspektoru A. Sozinovu piemeklēja veiksme, kāda negadās katram policijas darbiniekam: jau gadu vēlāk, deklarējot savu finansiālo stāvokli 2002. gada beigās, viņš jau uzrādīja… īpašumā esošu dzīvokli un zemi (acīmredzot domājamās daļas zem dzīvojamās ēkas) Ādažu novadā.

Kur inspektors A. Sozinovs šo dzīvokli bija ņēmis, - kas to lai zina. Acīmredzot tas bija maziņš brīnums, ko KNAB un VID gan, visticamākais, vērtētu citādi: dzīvokli A. Sozinova kungs bija ieguvis, neņemot oficiālu aizdevumu un gadā oficiāli nopelnot 3574,28 latus (pirms nodokļu nomaksas).

Spriežot pēc A. Sozinova kunga amatpersonas deklarācijām, viņš Ādažu dzīvoklī ar sievu Nataļju un dēlu Ričardu laimīgi dzīvoja daudzus gadus – līdz pat 2015. gadam, kad notika jau nākamais brīnums.

Vēl deklarācijā par 2014. gadu A. Sozinovs - nu jau Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka amatā – no īpašumiem bija deklarējis dzīvokli Ādažu novadā un bija iedzīvojies oficiālos parādos 13 177,20 eiro apmērā, kas nebija nekas milzīgs, ņemot vērā viņa 29 148,76 eiro lielo oficiālo gada algu.

Toties jau gadu vēlāk Ādažu dzīvoklis no A. Sozinova deklarācijas ņēma un izčibēja – citādi to nosaukt nevar. Lai gan likums prasa deklarēt īpašumu darījumus, augstā ranga policists to nebija uzskatījis par vajadzīgu izdarīt.

Vēl vairāk, ja ticēt A. Sozinova oficiālajai amatpersonas deklarācijai, liktenīgā 2015. gada laikā viņš ne tikai tāpat vien „pazaudēja” dzīvokli Ādažos, bet arī „atrada” – jau atkal bez darījuma deklarēšanas – „zemes un ēkas nekustamo īpašumu Latvijā Taurenes pag.”.

Īpaši interesanti tas, ka šie saimnieciskie brīnumi bija notikuši, A. Sozinovam iztiekot bez kādu oficiālu aizņēmumu ņemšanas vai varbūt pirkuma summu saņemšanas, - viņa oficiālās parādsaistības gada beigās bija nedaudz samazinājušās līdz 11 501,28 eiro.

Taču ne jau mistiskajā Ādažu dzīvoklī un ne Taurenes pagastā atrodas ietekmīgā policijas priekšnieka īstās mājas. Lai tās apskatītu, jums jādodas uz Ādažu novada Birzniekiem, kur tikai pāris simtus metru no Tallinas šosejas atrodams īpašums ar nosaukumu „Pīpenes”.

Šeit uz 4600 kvadrātmetrus liela zemes gabala atrodas glīta privātmāja (attēlā), kas ekspluatācijā nodota laikā, kad A Sozinovs jau bija atklājis policijas priekšnieka amata patiesās iespējas, - 2008. gada sākumā.

Tiesa, oficiālais šī nekustamā īpašuma saimnieks ir nevis pats A. Sozinovs, bet gan... 1948. gadā dzimusī Sniedze Sozinova. Ja ticēt oficiālajiem datiem, tieši viņa 2004. gadā zemesgabalu iegādājusies par, maigi izsakoties, neticamiem 2000 latu un pēc tam spējusi uz tā uzbūvēt pamatīgu privātmāju.

Vai jums šis kundzes gados veiksmes stāsts šķiet nedaudz neticams? Pēc visa spriežot, tāpat ir šķitis arī jaunajam Valsts policijas priekšniekam Armandam Rukam.

Novērtē šo rakstu:

230
10