Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Bez politiska amata Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) palikusī Inga Antāne (Reformu partija) kopš trešdienas, 23. aprīļa iekārtota ekonomikas ministra Vjačeslava Dombrovska (Reformu partija) birojā. Antāne, kurai ir juristes izglītība un pagātnē - zvērinātas advokātes prakse, ministram sniegs padomus būvniecības jautājumos, par to ik mēnesi saņemot aptuveni 1900 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Štata vieta ekonomikas ministra Dombrovska birojā atbrīvojās pēc tam, kad labāk atalgotā darbā Satiksmes ministrijas kapitālsabiedrībā Latvijas valsts ceļi tika iekārtota viņa padomniece Anna Kononova, par ko Pietiek jau rakstīja.

Antāne pirms tam strādāja VARAM ministra birojā un īslaicīgi saglabāja šo amatu arī pēc Edmunda Sprūdža demisijas. Antānei drīzumā būs jāpamet labāk atalgotais amats Rīgas brīvostas valdē, kur gada atalgojums ir vairāk nekā 40 000 eiro, jo jaunais VARAM ministrs Romāns Naudiņš (Nacionālā apvienība) šim amatam plāno virzīt citu kandidātu.

Iepriekš tika apspriests, ka Antānei Reformu partijas tā dēvētais "kodols" apsolījis - gadījumā, ja nāksies zaudēt amatu brīvostā, viņu varētu virzīt šim darbam atkārtoti, šoreiz no Ekonomikas ministrijas, ne vairs VARAM kvotas. Tādā gadījumā ekonomikas ministram Dombrovskim būtu jāatsauc no amata Rīgas brīvostas valdē nepolitiskais profesionālis Ģirts Greiškalns.

Tomēr pēc skandāla, kas izcēlās pēc Sandras Sondores-Kukules (Reformu partija) iecelšanas Ventspils brīvostas valdē, ekonomikas ministrs esot kļuvis atturīgs pret šādu iespēju un šobrīd solījis, ka Greiškalnam ir visas iespējas saglabāt amatu. Iepriekš Antāne Pietiek noliedza, ka saņēmusi solījumus par amatu brīvostā: "Man nekas nav apsolīts, un par to nav bijusi runa."

Kononova, kuras aiziešana ārštatā atbrīvoja vietu Antānei, kopš aprīļa vidus strādā Latvijas valsts ceļos. Pietiek jau rakstīja, ka Rīgas mēra Nila Ušakova kādreizējā sabiedrisko attiecību padomniece Kononova, kura pašlaik dod padomus diviem Reformu partijas ministriem - Vjačeslavam Dombrovskim un Edgaram Rinkēvičam, ne bez politiķu palīdzības iekārtota šajā Satiksmes ministrijas kapitālsabiedrībā. Sagaidāms, ka Dombrovskis un Rinkēvičs pievienosies Vienotībai.

Novērtē šo rakstu:

0
0