Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pret Iekšlietu ministriju sākta administratīvā tiesvedība sakarā ar iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces nevēlēšanos atklāt personas, kas kā apbalvojumu saņēmušas personisko šaujamieroci.

Līdz šim atklātībā nonākušās ziņas liecina, ka pēdējos gados personisko šaujamieroci kā apbalvojumu saņēmuši tādi ļaudis kā Tautas partijas vecbiedrs Gundars Bērziņš, ekspremjers Ivars Godmanis, skandalozais drošībnieks Raimonds Lazdiņš, un vēl viens ekspremjers Aigars Kalvītis. Taču Mūrniece kategoriski atsakās atklāt visas personas, kurām pēdējos gados kā apbalvojums pasniegts personiskais šaujamierocis.

Sakarā ar Mūrnieces nevēlēšanos atklāt šīs ziņas pašlaik Administratīvajā rajona tiesā ir sākta administratīvā lietvedība, un ministre savos paskaidrojumos tiesai pauž uzskatu, ka visā esot vainojamas Fizisko personu datu aizsardzības likuma normas, kas neļaujot izpaust šos datus sabiedrībai.

Tikmēr, piemēram, Neatkarīgā policistu arodbiedrība publiski ir izteikusi bažas par to, ka tādu personu apbalvošana ar šaujamieročiem, kuru darbs nav saistīts ar dienestu valsts bruņotajās struktūrās, veicina nepamatotu ieroču izplatīšanu un rada iedzīvotājiem papildu apdraudējumu.

Piemēram, personisko šaujamieroci kā apbalvojumu ir saņēmis arī kādreizējais ministrs Vinets Veldre, kura līdzdalību kādā kautiņā Salacgrīvā pašlaik atkārtoti izmeklē policija.

Cik zināms, laika posmā no 1999. gada līdz 2009. gadam ar iekšlietu ministra rīkojumu šādus apbalvojumus saņēmušas 153 personas.

Novērtē šo rakstu:

0
0