Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    5   4   3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Endija

25.11.2022. 12:53

Vai latvietis tiks ārā no bauru kārtas? Vai arī nevarēs pacelties, jo aizrīsies ar saviem mēsliem!

Atbildēt

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

25.11.2022. 11:42

»

bailes tās noteikti nav

Viens otrs laikam vēl nav pamanījis,ka mūsdienās var ķēzīties un gānīties pēc sirds patikas.Visi,kam nav slinkums


...
"Jo vairāk (lump.en)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lop!ski tŗulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta."
/ apt.cit.aut. - Džordžs Orvels /

"Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod spē.ku šeit būt un elpot."
/ Gunārs Astra, Brīvības cīnītājs un politiski represēts disidents /
-------
Ir sacīts: "Kad vienu suni sit, tad visi pārējie suņi klūp virsū sistajam, nevis sitējiem. Bet – neaizmirsīsim, ka tie jau ir suņi (ne Cilvēki)..."
/ Anšlavs Eglītis /

Un, arī: "Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku."

(…)
Latv(ĀN)is latv(ĀN)im -- mīļākā 'paika'!!!
(Kaut vai - dēļ kauna lien zemē, pēc laika,
BEIDZOT kad apjēgsi, CIK tas ir stulbi ~
"Nācijas kolēgu nosist kā gulbi"...)

M U Ļ Ķ U zeme, SILES "valsts" parodija "euro.latvĀNija", XXI gadsimts.

Atbildēt

ups

25.11.2022. 11:22

»

Gena

par krieviem Krievija (ne par jusu latviijciem): Pēc pedejam Kremlis veiktajam anonimam aptaujam par Kremla karu, aptauja paradija, ka lielakai daļai iedzivotju-ap 75% tas kars nemaz neinterese...Galvena vinu vertiba bija: Lieciet mus miera-laujiet dzivot...Nu tas ir desas gabala vertiba...Ap 15 % nosodija...


Aptaujām Krievijā neticu, esmu dzīvojis PSRS laikos, zinu, ko varēja runāt un ko nē.
Šajā gadījumā, autora vārds un uzvārds lieciona, ka viņam nav saknes Latvijas 20, 30-tajos gados, laiks, lad notiek grāmatas darbība. Šādā gadījumā autoram labāk paklusēt, kad pat dokumenti ir kā liecība.
Tā laika iedzīvotājiem lielākā daļa no teiktā bija zināma, protams, ne kontu pārskaitījumi utt.
PS:
1.Redzat, pie kā noved "lieciet mums mieru". Lēnām, pamazām visi ir totalitārā režīmā, kur visi domājošie tiek nodēvēti par "inostrannije ....".
2. Par "krieviem Krievijā" - tas ir tikai piemērs. Mans uzskats, ka nav svarīga tautība, ja mēs kopīgi, savstarpēji cienot vienam otru, veidojam Latviju.

Atbildēt

Gena

25.11.2022. 10:42

»

ups

Nozombētais. Kā krievi Krievijā


par krieviem Krievija (ne par jusu latviijciem): Pēc pedejam Kremlis veiktajam anonimam aptaujam par Kremla karu, aptauja paradija, ka lielakai daļai iedzivotju-ap 75% tas kars nemaz neinterese...Galvena vinu vertiba bija: Lieciet mus miera-laujiet dzivot...Nu tas ir desas gabala vertiba...Ap 15 % nosodija karu...ap 10 % nemaceja pateikt savu viedokli..

Atbildēt

Jaunlatvietis

25.11.2022. 10:00

»

Atis Priedītis

Un varbūt Rainis nemaz nav labākais latviešu dzejnieks. Bet ja gandrīz 100 gadus cilvēkiem galvās ir borēts par Raiņa ģenialitāti, tad atliek tikai tam noticēt. Līdzīgi cilvēkus gaida ļoti liela vilšanās vēl par kādu mūsdienu ģēniju. Scenārijs jau līdzīgs kā par Raini - tikai uzslavas, lielīšana un ...


Protams, tāds Puče var sadzejot kaut ko 100 x labāku par Kalnā kāpēju. Un, vispār, plebsam neklājas pārāk daudz domāt. Plebsam, graužot popkornu, jāskatās hokeja spēles un realitātes šovi no sērijas "Isies ar zvaigzni".

Atbildēt

ups

25.11.2022. 09:33

»

autoram

Paldies, Andrej! Rainis ir ģēnijs! Puče- kauns teikt


Nozombētais. Kā krievi Krievijā.
Ko visu īso mūžiņu iekalis, tā arī turpina

Atbildēt

autoram

25.11.2022. 07:48

Paldies, Andrej! Rainis ir ģēnijs! Puče- kauns teikt...

Atbildēt

Osis

24.11.2022. 23:33

»

asd

Sorī, galveno nepateicu


Ne Jums lemt, kam rakstīt par 5.kolonas darboņiem, lai kādi dižgari viņi būtu

Atbildēt

Osis

24.11.2022. 23:27

»

laikam jau velti

ir vēlreiz atgādināt,ka Puče par Raiņa daiļradi nav paudis ne pušplesta vārda.Stulbumam nav robežu


Par daiļradi runā literatūras kritiķi. Par 5.kolonu runā žurnālisti, vēsturnieki un analītiķi. Kas neskaidrs

Atbildēt

nu

24.11.2022. 22:55

»

"tautas" modrā acs

Ja tā būtu patiesība, tad okupantu cenzūra nepieļautu, visās skolās 50 gadu garumā popularizēt raini un aspāziju


kaut kas jau viņiem bija jāatzīst, lai vispār pastāvētu jēga skolās mācīt latviešu literatūru. Viņi izmantoja un interpretēja pa savam Raiņa nostāju- "Ne tauta pret tautu tad karos, bet visas kopā pret tumsu" - un centās to pasniegt kā padomijas cīņu pret kapitālistiem, kaut Raiņa domas bija daudz abstraktākas un vispārinātākas - par brīvību, demokrātiju, izglītību un pret verdzības līmeņa darbu, kaut vai, piemēram, "Fabrikas meitenes dziesmā". Tajos laikos ar sociālisma idejām saprata pretošanos verdzības līmeņa darbam, visiem iespēju gūt izglītību, nopelnīt cilvēka cienīgai dzīvei, iespēju apsaimniekot savu zemi. Jāsaprot, ka laiks, kad dzīvoja un radīja Rainis, 20.gs.sākums, bija revolucionāru centienu laiks vispār Krievijas impērijā.To laiku sociālisma ideju izpratnei nebija nekāda sakara ar krievu teroristiskā, imperiālistiski - sociālisma idejām, krievu boļševiku šovinismu. Tad jau mums tagad jāsoda Veidenbaums, Plūdonis par "Atraitnes dēlu", Jānis Jaunsudrabiņš un vēl daudzi citi, jo arī tos mācīja padomju laiku skolās un savos darbos tāpat pauda idejas par brīvību, vienlīdzīgām iespējām.

Atbildēt

Miks

24.11.2022. 21:49

»

Tālavas taurētājs

Precīzi, bet bez dekolonizācijas tas nav iespējams. Pirmkārt no tiesiskuma aspekta un otrkārt, ieklīdeņiem tas ir izdzīvošanas un pastāvēšanas pamats jau tūkstošiem gadu, kas mantojas ģenētiski. Nav paredzams, cik gadu simteņiem vēl jāpaiet,lai šāda mantrausības kaite atmirtu visā orku kopienā...


Pievienojos, un ne tik daudz CCCP imigratu dēļ, cik viņu milzu skaita te dēļ, jo tas skaits nav akmeņi, bet dzīvi cilvēki ar savām vērtībām un pasaules uzskatu....ar saviem kolhoziem un zavodiem, GULAG un osvoboditeliem...utt..

Atbildēt

Tālavas taurētājs

24.11.2022. 21:24

»

Miks

Te Jums ir liela daļa taisnības, bet īsumā ir tā: Kamēr lieluma prātos nebeigsies kolhozu domāšana-viss kas pieder ''kolhozam'' (valstij)-tas nav mans un to var ņemt...tikmēr nekas nemainīsies


Precīzi, bet bez dekolonizācijas tas nav iespējams. Pirmkārt no tiesiskuma aspekta un otrkārt, ieklīdeņiem tas ir izdzīvošanas un pastāvēšanas pamats jau tūkstošiem gadu, kas mantojas ģenētiski. Nav paredzams, cik gadu simteņiem vēl jāpaiet,lai šāda mantrausības kaite atmirtu visā orku kopienā.

Atbildēt

!!

24.11.2022. 21:19

»

Fakts, ko nevar noliegt...

Vai, ja esi labs dzejnieks, komponists, mākslinieks, tevi nedrīkst pieminēt, kāds esi kā cilvēks ar savām vājībām, pat nelietību? Ja esi ticis pie slavas, tas nenozīmē, ka tu esi neaizskarams. Daudzi pasaules ģēniji, ir bijuši nejēgas un nelieši, un diemžēl arī pie mums. Dzejnieks Rainis netiek nievāts...


nez kādēļ tik ļoti gribas apķēzīt tos, kas jau ir aizsaulē un nevar vairs aizstāvēties? Tā Zigmunds Skujiņš paspēja uzliet lielās "patiesības" spaini Rūdolfam Blaumanim. Tagad pienākusi kārta Rainim. Varu sadeŗēt, ka Paulu piemeklēs analogs liktenis. Varbūt tās ir bailes ķerties klāt dzīvajiem, ka nenoraujas pa purnu

Atbildēt

laikam jau velti

24.11.2022. 18:16

»

Interesē

Kāds ir paša rakstītāja puča izcilākais oriģinālais daiļdarbs? Arhīvu dokumentu pārskatu nepiedāvāt


ir vēlreiz atgādināt,ka Puče par Raiņa daiļradi nav paudis ne pušplesta vārda.Stulbumam nav robežu.

Atbildēt

Miks

24.11.2022. 17:31

»

Paldies, Andrej

Puče ir dabojāts, nelabojams latvietis. Mēs ar Tevi, Andrej, pazīstami, esam tikušies, sprieduši. Paldies Tev par īsu un skaidru atziņu...


Te Jums ir liela daļa taisnības, bet īsumā ir tā: Kamēr lieluma prātos nebeigsies kolhozu domāšana-viss kas pieder ''kolhozam'' (valstij)-tas nav mans un to var ņemt...tikmēr nekas nemainīsies..

Atbildēt

tauta

24.11.2022. 17:29

»

Māte Vēsture

Zālītei spriedīšu bargu tiesu!Visām varām zemu klanijusies


kas teica ka Zālīte ir tautā populāra? Tu un LV mass media....

Atbildēt

Adīna

24.11.2022. 17:09

»

Atim

Būtu labi, ja Jūs visur nebāztos ar savu muļķību un savu grāmatu lielīšanu, kuras neviens nezin un nelasa


Ir tādi, kas lielās ar to, ka grāmatas nelasa.
Atim arī ir tiesības izteikt savu viedokli.

Atbildēt

Dancotājs un ziņģētājs!

24.11.2022. 16:58

»

Fakts, ko nevar noliegt...

Vai, ja esi labs dzejnieks, komponists, mākslinieks, tevi nedrīkst pieminēt, kāds esi kā cilvēks ar savām vājībām, pat nelietību? Ja esi ticis pie slavas, tas nenozīmē, ka tu esi neaizskarams. Daudzi pasaules ģēniji, ir bijuši nejēgas un nelieši, un diemžēl arī pie mums. Dzejnieks Rainis netiek nievāts...


Cilvēks ir vājš! Ja Dievs daudziem ir par tālu, tad vietējie fetiši/slavenības, tepat aiz stūra... Tos arī pielūdz, dievina, un pasarga no sliktām runām. Ko vērta ir tautā populārā dzejniece Zālīte, pēc kvēlās Levita apdziedāšanas, var katrs pats novērtēt! Varbūt, ka viņa pati arī kaunas, tāpat kā mēs?

Atbildēt

Es

24.11.2022. 16:11

Puče nomina Raini.
Jāpārraksta viss Kultūras kanons ar Nikonu.
Un Brāļu kapos, blakus maksātnespējīgiem administratoriem, jārezervē vieta dižajam, kad tas mūs pametīs. Var Čaksti atmaskot, tad varēs birsū uzrakt.

Atbildēt

Paldies, Andrej

24.11.2022. 15:50

Puče ir dabojāts, nelabojams latvietis. Mēs ar Tevi, Andrej, pazīstami, esam tikušies, sprieduši. Paldies Tev par īsu un skaidru atziņu.
Mūsu nelaime - stipra "krievu rulete", okupācijas tendenču mantojums, Kremļa propaganda un Latvijas pārsātinātība ar naidīgiem elementiem kā no latviešu, tā krievu daudzuma puses, kuri nesaprot personības, negrib saprast, aprobežoti un neprot novērtēt labumu un kļūdas, ka kļūdu dēl nedrīkst noniecināt arī gūtos labumus, ko dod personības.

Un ... rezultāts ... latvietis neciena savas personības, nesaprot, ka visām personībām ir vājības un nepilnības, kut viņu darbs ir ģeniāls, slavējams, ar nopelniem tautas un savas valsts kultūras labā, bagāts.

Briesmas, latvietis pakļaujas Kremļa politikai noniecināt latviešus, ukraiņus kā personības, tā kopumā tautu. Aplami un nepatiesi nomelno arī latviešus Ļenina laikos esot pie varas Maskavā, kuras pēc būtības bija izcilas personības:Jānis Rudzutaks (krievu: Ян Э́рнестович Ру́дзутак; 1887—1938) bija latviešu marksists un profesionāls revolucionārs, viens no vadošajiem PSRS politiķiem un arodbiedrību darbiniekiem pirms Otrā pasaules kara. Vissavienības Komunistiskās (boļševiku) partijas Centrālās komitejas Politbiroja loceklis (1926—1932). Nogalināts 1938. gadā NKVD "Latviešu operācijā".

Atbildēt

Ķencis

24.11.2022. 14:23

Kā sacīt jāsaka, lasi avotā... Savām acīm redzēju kādu pagājušā gadsimta publikāciju, kur Rainis kategoriski noliedza sociķu vēlmi piedēvēt viņam savu ideoloģiju "Cīņas" lappusēs - precīzi necitēšu, bet teksts apmēram tāds: ... es kategoriski noliedzu šo ideoloģiju, jo "Cīņas" uzskati ir pilnīgi pretēji manējiem...
Meklējiet LNB krājumos.

Atbildēt

piebilde

24.11.2022. 13:10

»

to piebilde

Tieši tā. Ar spiegu un līdzjutēju tīklu blakus valstīs


Protams: Kremlis ar to nodarbojies kopš bolseviku apversuma 1917.gadā..un visā pasaulē..ne tikai aizrobežā..

Atbildēt

gan jau kādreiz,gan

24.11.2022. 12:50

»

politkoreki

Puče ir izcilāks par Raini, Vili Lāci, Andreju Upīti! Turpiniet


Arī par pučukiņu uzrakstīs grāmatiņu,kā puika uzpeldēja un peld pa virsu joprojām,

Atbildēt

Interesē

24.11.2022. 12:28

Kāds ir paša rakstītāja puča izcilākais oriģinālais daiļdarbs? Arhīvu dokumentu pārskatu nepiedāvāt.

Atbildēt

to piebilde

24.11.2022. 12:25

»

piebilde

tikai tava vecmāmiņa nezināja, ka tās idejas, kas praksē pastāvēja Krievijā, bija ne komunisma, bet bolesviku oligarhijas un imperialisma idejas


Tieši tā. Ar spiegu un līdzjutēju tīklu blakus valstīs.
To viņa man stāstīja 70-tajos gados. Tātad viņa cerēja, ka būs brīva valsts.
Visos laikos ir bijuši domājoši ļaudis.

Atbildēt

un ja nu

24.11.2022. 12:18

Puče arī par Levita dzimtu sāks rakņāties!?

Atbildēt

Ja kas

24.11.2022. 11:36

»

hm

Tu arī neesi lasījis Raini? Tev viņu ieborēja...


Es kaut kur pasen lasīju, ka Hitlers esot licis dedzināt ne jau klasiku vai filisofijas, bet gan lubu un erotiska satura grāmatas.
Tā ir, kad publicē propoganda puspatiesību.

Atbildēt

politkoreki

24.11.2022. 11:32

Puče ir izcilāks par Raini, Vili Lāci, Andreju Upīti! Turpiniet!...

Atbildēt

pag

24.11.2022. 10:50

»

autoram

Par ko tāds izbrīns...


draudzība ar Krieviju pats par sevi nav nekāds noziegums, bet ''draudzība-oligarhu zagļu interešu lobēšana gan ir pretvalstiska rīcība..

Atbildēt

piebilde

24.11.2022. 10:49

»

autoram

Par ko tāds izbrīns...


tikai tava vecmāmiņa nezināja, ka tās idejas, kas praksē pastāvēja Krievijā, bija ne komunisma, bet bolesviku oligarhijas un imperialisma idejas..

Atbildēt

TYT

24.11.2022. 10:44

Būsim principiāli - komunistu režīmu ir apdziedājuši Aleksandrs Čaks, Ojārs Vācietis, Jānis Peteris un vēl virkne rīmjkaļu. Tauta pieprasa no drosmīgā Armanda Pučes jaunas atmaskojošas grāmatas! Kraujam viņu grāmatas sārtos un guni klāt! Ielu plāksnes nost! Čakas ielas prieka mietas, lai iet uz Lienes ielu trīties un maksāt municipāļiem meslus no daudz cienījamākas ielas!
Jau pirmās brīvvalsts laikā mediji ziņoja, ka virkni latviešu jaunvārdu Rainis (Spainis) esot patapinājis no jidiša, ko esot labi pratis. Skaidrs, kam viņš patiesībā kalpojis. Labi, ka Puče iededzis patiesības gaismu!
Ak jel ... plānprātība rullē ...


Atbildēt

autoram

24.11.2022. 10:07

Par ko tāds izbrīns?
Par Raiņa sociāldemokrātiju un draudzību ar Krieviju man teica arī vecmāmiņa, lai es to zinātu.
Latviešu inteliģence to zināja un saprata. Kad pie mums 90-jos sākās īstās vēlēšanas, viņa teica, ka par soc.demokrātiem nebalsot nekad. Viņi ir ļoti tuvu komunistu idejām
Skolā, protams, bija cita informācija

Atbildēt

mitjka

24.11.2022. 09:03

Noželoju ka nopirku - ļoti slikta valodā uzrakstit pec bUtības paris slejas vakara ziņās. nekas vairāk - darba stils puiciskā brāvura ,tas arī viss:)

Atbildēt

ha-ha

24.11.2022. 08:51

»

apspriedīsim

faktus nevis personības


Vai tad padomju okupantu ideologiem vēl vajadzīgi pierādījumi par to.Komsorgs,partorgs taču tik daiļi skan arī bez pierādijumiem.Šie grib Raiņa pieminekļu,ielu,bulvāru vietā Gorbunovu,Īvānu,Savicku,Lembergu nosaukumus,jo grib arī lai tiktu aizmirsts,ka padomju okupantiem aizejot viņu komsorgi,partorgi,čekisti un miliči palika,bet lustrācija beidzās pat nesākoties,kā sekas kļūst arvien katastrofālakas.

Atbildēt

FKK

24.11.2022. 08:23

Vai grāmatā ir pieminēts arī skandalozais fakts, ka Raiņa mīļākā ar segvārdu "Mēnesmeitiņa" bija slepenās masoņu-bizoņu ložas dubultaģents?

Atbildēt

Magone

24.11.2022. 06:31

»

asd

Sorī, galveno nepateicu


Nupatanās tagad no rīta gribētos gan lai Pučke par manīm kaut ko tā smuki ar visām bildēm uzraksta!

Atbildēt

Lapas:    5   4   3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: