Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Izrādās, ka veselību jāsāk apdrošināt jau pirms dzimšanas, jo pretējā gadījumā var sanākt, ka apdrošinātājs neapmaksā, piemēram, ultrasonogrāfijas (USG) procedūru grūtniecei, jo tas esot izmeklējums bērnam, kurš taču nav apdrošinājies. Šādu pamatojumu atteikumam apmaksāt ultrasonogrāfijas izmeklējumu kādai grūtniecei sniegusi apdrošināšanas kompānija Ergo.

Lai gan apdrošināšanas polisē nekas nav teikts, ka netiek apmaksāti ar grūtniecību saistītie izmeklējumi, tomēr par ultrasonogrāfijas pārbaudi apdrošināšanas izmaksa grūtniecei atteikta. Pamatojums, kā skaidro Pietiek lasītājs, kas informēja par šo gadījumu, bijis vairāk nekā dīvains – šis izmeklējums ir nevis apdrošinātajai personai, bet gan bērnam.

Apdrošināšanas kompānija pirms komentāra sniegšanas Pietiek vēlējās noskaidrot precīzi, kas ir apdrošinātā persona, kā arī - kādu polisi tā iegādājoties, jo pretējā gadījumā izsmeļošu atbildi nevarot sniegt.

„Lai kaut nedaudz rastu skaidrojumu tikai no mums pieejamās informācijas Twitter ierakstā, sūtu jums Ergo veselības apdrošināšanas departamenta direktora Ginta Konrada atbildi,” uzstājīgi lūgta tomēr sniegt komentāru arī bez konkrēta cilvēka pieminēšanas, paziņoja Ergo Insurance SE Latvijas filiāles komunikācijas vadītāja Inese Kronberga.

"Atkarībā no veselības apdrošināšanas polises cenas klientiem ir pieejams dažāds ietverto veselības aprūpes pakalpojumu klāsts un apmērs. Katrai veselības apdrošināšanas polisei tiek pievienots programmas apraksts un noteikumi, kur aprakstīts ietvertais segums un izņēmumi, ar ko noteikti iesakām ikvienam klientam iepazīties pirms pakalpojuma saņemšanas, lai izvairītos no pārpratumiem.

Tieši USG pakalpojums grūtniecēm ir ietverts lielākajā daļā veselības apdrošināšanas polišu, tomēr vienlaikus atkarībā no grūtniecības norises var būt nepieciešami specifiski izmeklējumi, kas var būt arī izņēmums veselības apdrošināšanas polisēs,” skaidro Konrads, piebilstot, ka veselības apdrošināšanā atlīdzība tiekot izmaksāta, pamatojoties uz klienta iesniegtajiem dokumentiem par saņemto pakalpojumu, saskaņā ar polises noteikumiem.

„Lai izvērtētu konkrēto situāciju, nepieciešama precīza informācija par veikto manipulāciju un konkrēto veselības apdrošināšanas polisi, tāpēc aicinām klienti ar mums sazināties personīgi,” norāda Ergo pārstāvis.

Tomēr mēģinot precizēt, kādēļ kā atteikums izmantots aizbildinājums, ka tas ir izmeklējums vēl nedzimušajam bērnam, Kronberga minēja, ka kopumā grūtniecēm iespējami aptuveni 20 dažādi USG izmeklējumi, no kuriem ne visus apmaksā visās polisēs. „Viss ir atkarīgs no polises, kādu izvēlējies darba devējs. Jo lielāka ir polises cena, jo lielāks pakalpojumu klāsts tiek apmaksāts,” skaidroja apdrošinātāja pārstāve. Iespējams, ka atteikumu saņēmušajai grūtniecei veikts kāds specifisks izmeklējums tieši auglim, nevis pārbaude, kas saistīta ar grūtniecības norisi. Tādēļ arī no atbildes kliente varētu būt sapratusi, ka atteikums saistīts ar to, ka izmeklējums ir vēl nedzimušajam bērnam.

„Tādu atbildi, kāda bija publicēta Twitter, mēs noteikti neesam snieguši. Katrā polisē ir skaidri un gaiši rakstīts, kādus izmeklējumus un kādus ārstniecības pakalpojumus apmaksā,” uzsvēra Kronberga un aicināja apdrošinātos rūpīgi iepazīties ar polises nosacījumiem, kā arī neskaidrību gadījumos vērsties pie apdrošinātāja. 

Novērtē šo rakstu:

0
0