Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Partija PROGRESĪVIE gatavojas vērsties Satversmes tiesā pret finanšu ministra Jāņa Reira (Jaunā Vienotība) ieviesto regresīvo minimālo sociālo iemaksu sistēmu. Partija sāk publisku kampaņu jaunā interneta vietnē, lai apzinātu izmaiņu ietekmētos, un aicina strādājošos iesūtīt savus stāstus.

1. jūlijā spēkā stājušies grozījumi paredz minimālo sociālo iemaksu ieviešanu, kas cilvēkiem ar maziem ienākumiem liks maksāt regresīvi lielākas iemaksas. PROGRESĪVIE uzskata, ka tas nav taisnīgi.

Kampaņai izveidotajā vietnē partija PROGRESĪVIE aicinās strādājošos un uzņēmējus iesūtīt informāciju par gadījumiem, kad grozījumiem ir bijušas negatīvas sekas. Tas tiks darīts, lai apzinātu izmaiņu ietekmētos, kuru uzrādītos faktus partija var virzīt uz Satversmes tiesu.

Minimālo sociālo iemaksu diskriminējošo raksturu pret dažādām sabiedrības grupām mēs uzskatām par sūdzības juridisko pamatu. Partija nodrošinās cietušo interešu pārstāvēšanu, segs ar tiesāšanos saistītos izdevumus un virzīs tiesas procesu līdz tā gala iznākumam.

Reira reformas minimālās sociālās iemaksas ir dziļi netaisnīgas valstī ar plaši izplatītu nabadzību un nevienlīdzību. No tām visvairāk cietīs cilvēki, kas jau tā ir neapskaužamā situācija, kā nepilnu slodzi strādājošie un pašnodarbinātie ar zemiem ienākumiem. Arī administratīvais slogs, kas uzlikts gan strādājošiem, gan uzņēmējiem, ir vairāk nekā nesamērīgs.

Mēs dzirdam gadījumus par pusslodzes darbiniekiem, kas saņem brīdinājumus par atlaišanu no darba, jo uzņēmējiem vairs nav izdevīgi uzturēt šādus darbiniekus. Mēs saskatām skaidru diskrimināciju pret nepilnu slodzi strādājošajiem un citām strādājošo grupām. Ar likumu faktiski tiek ierobežotas cilvēku iespējas nodrošināt sev iztiku, tāpēc vērsīsimies Satversmes tiesā.

Novērtē šo rakstu:

35
11