Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ar Konservatīvo līderi un tieslietu ministru Jāni Bordānu saistītais advokātu birojs Wall arī pēc Krimas aneksijas turpinājis savu darbību Maskavā un tikai īsi pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā to slēdzis, ziņo portāls lat.bb.lv.

Portālā publicētā informācija liecina, ka sevi kā kvēlu nacionālo interešu aizstāvi pozicionējošā J. Bordāna advokātu birojs darbību slēdzis īsi pirms Krievijas agresijas Ukrainā, līdz tam sniedzot konsultācijas Krievijas iedzīvotājiem un palīdzot izdevīgi pielāgot Latvijas likumu nianses.

"Interesanti, ka Bordāns oficiāli norāda tikai vienu darbinieku savos birojos, kuri viņam kopā bijuši trīs - Rīgā, Maskavā un Viļņā. Nav gan zināms, cik lielus ienākumus šie biroji ģenerējuši, jo Bordāna valsts amatpersonas deklarācijā ienākumi no birojiem nav uzrādīti. Turklāt Bordāns arī nav kautrējies Krievijā tirgoties ar savu ietekmi, mājaslapā norādot, ka ir Latvijas tieslietu ministrs," raksta portāls.

Tāpat publikācijā norādīts, ka arī Latvijas Zvērinātu advokātu padome vētījusi, cik ētiski J. Bordāna advokātu birojs "Wall" izmantojis tieslietu ministra vārdu, lai gan savu darbību advokatūrā J. Bordāns oficiāli apturējis jau 2018.gadā pēc iekļūšanas Saeimā.

Publiskas ziņas par J. Bordāna aktivitātēm Maskavā jau izskanēja šogad, kad bijušais “PNB bankas” uzraudzības padomes loceklis, bijušais Vācijas ārējā izlūkdienesta (Bundesnachrichtendienst) vadītājs, Vācijas Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs, tagad advokāts Dr. Augusts Hannings iesniegumā Latvijas valsts amatpersonām sniedza liecības par iespējamo korupciju un citām nelikumībām bankas likvidēšanas procesā. Par iespējamo korupciju Latvijas varas gaiteņos saistībā ar “PNB bankas” likvidāciju ziņoja arī Vācijā pazīstamais izdevums “Bild”.

A. Hanninga liecības atspoguļo aizdomīgās biznesa attiecības starp bijušo bankas vairākuma akcionāru, Krievijas finansistu Grigoriju Guseļņikovu un pašreizējo Saeimas Juridiskās komisijas vadītāju, bijušo Tieslietu ministrijas parlamentāro sekretāru, pirms tam KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītāju Juri Jurašu.

Tagad A. Hannings paudis, ka Latvija vairāk kā jebkura cita valsts šobrīd ir atkarīga no solidaritātes ar Rietumiem. "Tāpēc būtu loģiski sagaidīt no tās lojalitāti. Latvijas premjerministrs ir arī ASV pilsonis. Un ir vēl ietekmīgāks tieslietu ministrs, kuram ir advokātu birojs, cita starpā, kura bija filiāle Maskavā ar kuru jebkurā laikā varēja sazināties pa internetā norādīto mobilā tālruņa numuru.

Iepriekš par to tika pausta publiska kritika. Tieslietu ministrs uz to reaģēja ļoti formāli. Viņš savā tīmekļa vietnē apgalvoja, ka ir apturējis savu advokāta darbību. Grūti viņam noticēt, jo advokātu birojam bija biroji Rīgā, Lietuvā un Maskavā, kurus pārstāvēja tikai viens jaunākais jurists. Grūti noticēt, ka jaunākam juristam, kurš esot vienīgais, kurš strādā advokātu birojā, vajag tik daudz biroju.

Pakalpojumā, kas tika pārdots īpaši Krievijas klientiem, acīmredzot neietilpa tikai parastas juridiskās konsultācijas. Tieslietu ministrs Bordāns sava biroja vietni šobrīd ir slēdzis. Acīmredzot, bija vajadzīgs Krievijas iebrukums Ukrainā, lai tieslietu ministrs apzinātos savas rīcības nosodāmo raksturu," pauž A. Hennings.

"Kā bijušais BND priekšnieks un Vācijas Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs, kā arī bijušais Latvijas "PNB bankas" direktoru padomes loceklis aicinu varasiestādes veikt bezierunu izmeklēšanu. "Kopā ar bijušo NATO ģenerālsekretāru un Dānijas premjerministru Rasmusenu es darbojos Latvijā kā "PNB bankas" direktoru padomes loceklis. Maksātnespējas administrators atteicās izmantot viņam piešķirtās pilnvaras, lai nepieļautu plānoto bankas izlaupīšanu. Tas viņam būtu viegli izdarāms, pamatojoties uz viņa likumīgajām pilnvarām.

Tieslietu ministrs Bordāns apzināti kavē jebkādu bankas slēgšanas priekšvēstures noskaidrošanu Eiropas tiesās, lai gan tieši banka no tā būtu galvenais ieguvējs. Vienlaikus viņš mudina vērsties starptautiskajā šķīrējtiesā, lai gan saskaņā ar Eiropas Kopienu tiesas judikatūru šāda veida šķīrējtiesa pārkāpj Eiropas tiesības. Acīmredzami priekšroka tiek dota konfidenciāliem strīdu risināšanas veidiem, kas piedāvā plašas korupcijas iespējas. Ir zināms, ka maksātnespējas administrēšanas prakse Latvijā ir cieši saistīta ar organizēto noziedzību un to, ka neviens neiegūst maksātnespējas administratora amatu bez politiskā atbalsta un bez politiskiem labuma guvējiem. "PNB bankas" gadījumā lietas ir īpaši skaidras, jo maksātnespējas administrators Krastiņš sistemātiski rīkojas pretēji bankas un tās kreditoru interesēm,” pausts A. Hanninga paziņojumā.

Novērtē šo rakstu:

34
0