Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Skatos, ka no visām malām tiek ziņots par visatļautību un nesodāmības sajūtu, kas valda ģenerāļa Inta Ķuža vadītajā Valsts policijā. Cēsis nav izņēmums, - te būs īsa informācija par šeit notiekošo. Turklāt runa ir ne tik daudz par nebūšanām reģionos, cik par to, ka Valsts policijas vadība Rīgā uz tām piever acis un uzskata par gandrīz vai pašsaprotamām.

Manā rīcībā ir informācija par diviem gadījumiem kas saistīta ar Cēsu policiju, par ko es biju rakstījis iesniegumu uz Valsts policijas Iekšējās kontroles biroju. Birojam es lūdzu, lai tas izvērtē, kā ir iespējams, ka veselu mēnesi policisti izmantoja darbā trafarēto Renault Trafic busu bez tehniskas apskates.

Tas nozīmē, ka, sodot citus par apskates neiziešanu un citiem mazāk nozīmīgākiem pārkāpumiem, Valsts policijas darbinieki paši braukāja bez tehniskās apskates, tātad ar potenciāli bīstamu automašīnu, un beigās vēl ar šo automašīnu izraisīja sadursmi.

Taču pēc norādēm „no augšas” Iekšējās kontroles biroja pārbaude beidzās ar to, ka neviens policists netika sodīts par to, ka bija braukts bez tehniskas apskates, jo, kā pēc būtības bija rakstīts slēdzienā, uz viņiem administratīvā atbildība neattiecoties…

Savukārt otrs iesniegums bija adresēts Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, jo Valsts policijas vadība par situāciju nelikās ne zinis, - par to, ka ir interešu konflikts, kad patruļpolicijā strādā divas māsas un viena atrodas pakļautībā otrai.

Situācija reālajā dzīvē bija rāda – viena māsa izskata materiālus, ko otra māsa ir sastrādājusi, kā arī, ja ir sūdzība, piemēram, par māsu - padoto, tad māsa - priekšniece izvērtē to, kādus materiālus pievieno pie lietas, lai būtu pamats sūdzību atspoguļot kā nepamatotu.

Turklāt abas māsas bieži vien strādā kopā, arī ar tēvu policistu, tā ka loģiski rodas jautājums, kas notiktu kādā konfliktsituācijā ar aizturēšanu utml. Taču… KNAB sniedza atbildi, ka viss ir kartībā un nav interešu konflikta pazīmes, savukārt policijas priekšniecība neceļ ne ausi.

Novērtē šo rakstu:

100
23