Menu
Pilnā versija
Foto

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Biedrība Nacionāldemokrāti · 09.07.2024. · Komentāri (284)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.

Biedrība “Nacionāldemokrāti” skaidri nosoda krievu okupantu uzbrukumu un ir kopā ar drosmīgo ukraiņu tautu, kura nepagurusi cīnās pret ļaunuma impēriju.

Latvijas premjerministre Evika Siliņa norādījusi, ka “stingri nosodām Krievijas noziedzīgos raķešu uzbrukumus Ukrainas mierīgajiem iedzīvotājiem. Pirmdien bombardēta pat bērnu slimnīca. Šī ir ļauna un gļēvulīga taktika, lai iebiedētu demokrātisko pasauli pirms NATO samita. Latvija ir kopā ar Ukrainu”.

Latvija ir kopā Ukrainu – nudien, taču kopš esošās JV, ZZS un PRO valdības nākšanas pie varas pagājušā gada 15. septembrī ir radusies sajūta, ka visvairāk Ukrainai palīdz privātpersonas ar saviem ziedojumiem, došanos tviterkonvojā, karojot Ukrainas Ārzemju leģionā. Kā palīdz Latvijas valsts un valdība?

Joprojām notiek regulāra (katru dienu vismaz 2 reizes) autobusu kustība uz krieviju un tās satelītvalsti, kaismīgu atbalstītāju Baltkrieviju. Joprojām turpinās mangāna rūdas tranzīts. Pavisam legāli turpinās “krievu mūzikas vakari”, nav slēgtas krieviju atbalstošas organizācijas un politiskās partijas. Joprojām latviešiem jāpacieš naids par to, ka viņi savā valstī Latvijā runā latviski; ukraiņiem – par to, ka ir ukraiņi. Skolēniem vecajās “mazākumtautību” skolās, kurās it kā mācības notiek latviešu valodā, joprojām ir ļoti sarežģīti pat sasveicināties latviski.

Nav pabeigta Latvijas-Baltkrievijas un Latvijas-krievijas robežas izbūve. Grebņevas un Terehovas robežšķērsošanas punktos ir kilometriem garas kravas automašīnu rindas uz krieviju – bizness turpinās. Dronu koalīcijā, kuru vada Latvija, mūsu pienesums diemžēl ir smieklīgs – viena palete, ko pasniedz kā lielu sasniegumu.

Cik ļoti Latvija ir kopā ar Ukrainu īstā rīcībā, nevis tukšos vārdos?

Stāstīt par to, ka atbalstām Ukrainu, ir skaisti. Nosodīt Orbānu par tikšanos ar Putinu ir labi – arī viņš ir atbildīgs par to, ko krievu okupanti katru dienu dara Ukrainā.

Taču arī Latvijas valdība ar Eviku Siliņu priekšgalā ir atbildīga par notiekošo – arī par 8. jūlijā notikušo raķešu triecienu un daudzajām izdzisušajām ukraiņu bērnu dzīvībām. Kamēr turpināsies autobusu satiksme, ekonomiskās, kultūras u.c. veida attiecības ar krieviju, tikmēr visas valdības pārstāvju līdzjūtības ir tukša un plika liekulība.

Lai palīdzētu šajā triecienā cietušajiem, aicinām ziedot: 

https://www.ziedot.lv/okhmatdyt-bernu-slimnicai-kijiva-5088/ziedotaji

Novērtē šo rakstu:

52
32