Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Liegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs, kur mērenāk eksperimentē ar saviem iedzīvotājiem.

Taisnību sakot, tiem, kas draudzējās ar internetu, problēmu ir mazāk, nekā tiek zīmēts. Tālab gan lēmuma aplamība nekļūst mazāka. Pievērsīšu uzmanību tikai mūsu miesu sildošajām un sargājošajām precēm, kuras bez pielaikošanas, tātad attālināti, labāk nepirkt – apģērbam un apaviem.

Turklāt valdības liegums drēbēm un kājaviem pēc izmēra var pēkšņi iesist pa faktiski jebkuru mūsu valsts pilsoni vai ciemiņu. Protams, ka biezajiem un politiskajai spicei, kam savi šuvēji un kurpnieki, kā arī iespēja izbraukt no valsts, valdības veto šoziem pie pēcpuses mazas ragaviņas. Arī bomži nesūrojas, jāzina tikai pareizās miskastes. Toties vidusmēra iedzīvotājam, ja apģērbs vai apavi saplīsīs vai neglābjami notraipīsies, jāstaigā gandrīz vai plikam un basam, vai kā putnubiedēklim.

Daudziem ļaudīm gan visbiežāk rezervē ir, ko vilkt mugurā un kājās. Tomēr ne visiem un ne vienmēr. Salīdzinoši ilgais miera un preču bezdefecīta laiks atradinājis mūs iepirkties uz priekšdienām. Savu lomu spēlē arī liekas naudiņas trūkums maciņā un nepietiekama rūme mantu uzglabāšanai.

Parasti ķeros pie spalvas, kad kāds no varnešu tautai uzspiestajiem absurdiem skar tieši mani. Arī šajā gadījumā nepieciešamība nomainīt zābakus pieklauvēja tieši ārkārtas situācijā. Diemžēl, kā teiktu mūsu pravietiskais prezidents, tie veikali, kas nebija vaļā, izrādījās ciet.

Kur zem letes kā Padomijā tirgo apavus ar piemērīšanu, nezinu. Arī tirgū nedzirdēju: “Komu sapožki, oģožku kakuju-to!” Vispār, letiņ, grozies kā proti!

Es vēl saprastu, ja aiz loga būtu karš, taču nē – vien nelgas pie varas. Eh, kā vajadzēja likt aiz auss latvju gudrību: “Darini ratus ziemā, bet ragavas vasarā!” Tagad pie jauniem zābakiem visticamāk tikšu, kad sezona būs beigusies.

Taču, ja reiz valstī pie stūres nejēgas, kas miera laiku pārvērš karastāvoklī, šoreiz būs atbilstoši jāiepērkas. Stipri šaubos, ka nākamziem pie teikšanas Latvijā būs viedāki prāti.

Novērtē šo rakstu:

159
6