Menu
Pilnā versija
Foto

Astra izsvilptu varmākas

Viedais Manels · 23.01.2022. · Komentāri (63)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Domāju, ka Gunāram Astram no aizsaules rūgti bija vērot, kā kangari, kas jau ir piesavinājušies nacionālos simbolus, tagad vēlas sev pierakstīt arī viņu. Levita un Bordāna dalība Astras pieminekļa atklāšanā, manuprāt, bija latviešu mocekļa piemiņas zaimošana. Tiesa, arī pats monuments apgriezta krusta formā ir visai provokatīvs.

Pirmais atvērt muti iecerētajā pompozajā ceremonijā atļāvās prezidents Levits, kas pārfrāzējot postulē, ka ikviena ļautiņa cilvēktiesības izbeidzās tur, kur sākas viņa, “izredzētā” tiesības. Himnu Valsts Pieneņgalva demonstratīvi noklausījās hūtē. Laikam, lai vējš pieneņu pūkas neaizpūš.

Nākamais personāžs izrādījās vēl pretīgāks. Tieslietu ministrs Bordāns, kas bīda likumu, lai iesēdinātu cietumā visus varas kritiķus, iemēģināja sevi sekundārā oratora lomā pie pieminekļa, saukta “Nebaidies!” Politiķis, kam sabiedrība sadalīta “zemcilvēkos” un “cienījamos cilvēkos”, apsaukāja ar diskrimināciju neapmierinātos par okupantu pakalpiņiem.

Manā uztverē šīs politiskās niecības, sīkie tirāniņi, “pasaules ļaunīšu” dienderi ir pilnīgs pretmets mūžībā aizgājušajam brīvības cīnītājam. Absurdu precīzi raksturo Lato Lapsa: “Gunāra Astras brālim ieeja šodienas brīvdabas pasākumā bija liegta, jo viņš neatbilda punduru noteikumiem – nebija vakcinēts.”

Taču iestudēto runu lasīšanu, svinīgo piāru uz dižā latvja pīšļiem vai kā, atraujoties no uz lapiņas uzdrukātā teksta boksterēšanas, izteicās Bordāns – “pasākumu, par kuru Gunārs Astra ir kritis un miris”, izgāza stihisks tautas protests. Ļaudis izsvilpa un izūjināja viltus patriotus. Šis ir sekmīgais protests pret pašreizējiem varmākām, jo sasniedza savu mērķauditoriju – nevis apskates objektus, bet ar varu apveltītos neģēļus.

Ceru, ka šāda elektorāta tikšanās ar varnešiem kļūs par labu tradīciju. Varbūt ar laiku tautas masām pievienosies arī plašāk pazīstamu opozīcijas partiju spices vīri un sievas.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=P-4BgtclFfA

Saistošie raksti par pretestību huntai (jālasa mazliet starp rindām):

Hunta, sargies buntavnieka!

https://pietiek.com/raksti/hunta,_sargies_buntavnieka!

Modelēšana – “KO DARĪT?”

https://pietiek.com/raksti/modelesana__ko_darit/

Novērtē šo rakstu:

175
26