Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr vēl maija beigās oficiālās vizītes Ventspilī ietvaros Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar tā saukto veco oligarhu, apvienības Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) „krusttēvu”, apsūdzēto Ventspils mēru Aivaru Lembergu, kardinālu citu nostāju izvēlējusies ASV vēstniece Latvijā Džudita Garbere.

Kā liecina ASV vēstniecības preses dienesta Pietiek sniegtā atbilde, ASV vēstniece, ievērojot prokuratūras un tiesas Lembergam noteikto aizliegumu pildīt Ventspils mēra amatu, ceturtdien Ventspilī plānotās vizītes laikā ar viņu netiksies. Faktiski ASV vēstniecības atbilde uz Pietiek jautājumiem par vēstnieces vizīti Ventspilī ļauj secināt, ka pretēji Valsts prezidentam Bērziņam ASV vēstniecība Lembergu neatzīst par Ventspils mēru.

 „Mēs saprotam, ka saskaņā ar Ģenerālprokuratūras lēmumu Lemberga kungam kā drošības līdzeklis ir piemērots aizliegums pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus. Tikmēr, kamēr pret Lemberga kungu izvirzītās apsūdzības vēl tiek skatītas Latvijas tiesās, vēstnieces tikšanās ar Lemberga kungu nebūtu piemērota,” uz jautājumiem par ceturtdien paredzēto ASV vēstnieces Garberes vizīti Ventspilī atbildēja ASV vēstniecībā. Sīkāku skaidrojumus vēstniecībā nesniedza.

Pietiek trešdien neizdevās sazināties arī ar Valsts prezidenta preses padomnieci Līgu Krapāni, lai iegūtu skaidrojumu par to, kāpēc Valsts prezidents nesenās vizītes Ventspilī laikā izvēlējies tikties ar Lembergu un kādā statusā Lembergs bijis.

Pietiek jau maija sākumā rakstīja, ka Ģenerālprokuratūra, kas Rīgas apgabaltiesā uztur apsūdzību pret Lembergu par sevišķi smagiem noziegumos, spērusi virkni soļu, kas liecina, ka varētu tikt pārskatīts jautājums par stingrāka drošības līdzekļa noteikšanu Lembergam, neizslēdzot pat mājas arestu. Ģenerālprokuratūra uzskata, ka oligarhs pārkāpis viņam noteiktā drošības līdzekļa ierobežojumus pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatus. Lembergu "iegāzusi" un Ģenerālprokuratūru uz aktīvu rīcību izprovocējusi viņa „zīmēšanās” TV kameru priekšā kā Ventspils „saimniekam”, radot priekšstatu, ka viņš faktiski ir pilsētas mērs, kā arī vēlme izbaudīt luksusa komfortu, uz tiesas sēdēm Rīgas apgabaltiesā vizinoties Ventspils brīvostas Audi.

Drošības līdzekļa jēga saskaņā ar Kriminālprocesa likumu cita starpā ir arī nepieļaut, ka apsūdzētais turpina noziedzīgas darbības. Apsūdzība, prasot aizliegumu Lembergam ieņemt Ventspils domes un brīvostas valdes priekšsēdētāja amatus, ir uzskatījusi, ka, pildot šos pienākumus, viņš turpinās nodarīt būtisku kaitējumu valsts un sabiedriskajām interesēm.

Lembergs ir apsūdzēts virknē sevišķi smagu noziegumu, kas atbilstoši prokuratūras viņam uzrādītajai apsūdzībai tiek saistīti ar Ventspils mēra amata pilnvaru izmantošanu. Formāli Lembergs aizvien ieņem Ventspils mēra amatu, lai arī tiešu šo pienākumu izpildi viņam liegusi Rīgas apgabaltiesa, kur kopš 2009.gada tiek iztiesāta ar viņu saistītā krimināllieta. Ventspils mēra amatu Lembergs ieņem kopš 90. gadu sākuma un šo gadu laikā, iespējams, kā slēpts Ventspils tranzīta biznesa uzņēmumu īpašnieks kļuvis par bagātāko amatpersonu Latvijā.

Lembergam krimināllietas ietvaros uzrādītas apsūdzības sevišķi smagos noziegumos, - to skaitā ir kukuļņemšana, noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšana, valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšana, dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana.

Novērtē šo rakstu:

0
0