Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Jānis

29.07.2020. 14:24

»

Aga

Esmu ar mieru iztirgot visus savus īpašumus par pusi no plānotās kadastrālās vērtības. Būšu nopelnījis 100%.Tagad padomājiet vēlreiz kādos mākoņos tiek stumtas kadastrālās vērtības


Varu uzmest aci sarakstam ar īpašumiem? Es tagad kā reiz aktīvi meklēju kādu pirmo īpašumu.

Ja vien tā nav tāda plika diršana.. :D

Atbildēt

Raitis

28.07.2020. 18:49

Piekrītu jaunajam kadastrā vērtējumam ,tiki ar vienu noteikumu,ja īpašniekam sagribas(savajagas) pārdot savu īpašumu un ,ja mēneša laikā neviens par kadasstrālo vērtību vai protams augstāku to nenopērk,tad valsts institūcijām tas jāatpērk par noteikto kadastrālo vērtību!!!Savādāk visi pakāpeniski pārdos pa lēto vai,ja nevarēs samaksāt nodokļus valsts:) tiesu izpildītāju personā visu aņems par nodokļu parādiem-neviens mūs neaizsargās ,jo tie kas pie siles iztērēs visu-lai cik nemaksātu nodokļus!!!

Atbildēt

xxx

28.07.2020. 06:52

Aprēķins tiešām nav objektīvs - apskatījos sava dzīvokļa nākotnes kadastu. Vērtība ir noteikta 64000eur. tirgus cenas ir 48000-72000eur kaut vai apskatot ss.lv. Faktiski cenu nosaka mājas stāvoklis, cik remontētas kāpņu telpas un galvenokārt pats dzīvoklis vai ir ar mēbelēm un kāds ir remonts un iekārtojums. Dzīvokļa remonta kvaitāte nevar ietekmēt tipveida kadastra vērtību.
Kadastra vērtībai pēc būtības ir jānosaka ēkas pliku sienu un zemes vērtību.

Atbildēt

Dzintars

28.07.2020. 06:08

Tiešām ideāls veids kā pilnīgi iznīcināt Latvijas ekanomiku,tikt vaļā no Latvijas iedzīvotājiem un saražot jaunus bezpajumtniekus.

Atbildēt

Aga

27.07.2020. 19:11

Esmu ar mieru iztirgot visus savus īpašumus par pusi no plānotās kadastrālās vērtības. Būšu nopelnījis 100%.Tagad padomājiet vēlreiz kādos mākoņos tiek stumtas kadastrālās vērtības!

Atbildēt

Hihi

27.07.2020. 16:51

Ejiet, oastalas, karojoet vel par šo valsti

Atbildēt

SVF, PB

27.07.2020. 12:19

»

Jā, bet

Viss jau ir pareizi, rakstā minētie argumenti vērā ņemami, bet... nav jau tam VZD dots uzdevums izstradāt adekvātu kadastrālo novērtējumu. Cik var saprast, VZD ir dots uzdevums maksimāli palielināt kadastrālo novērtējumu. UN to viņi arī dara. KĀds tur augšā ir izdomājis, ka valsts kasi varētu labi papildināt...


Mēs taču jau agrāk un tagad no jaunna sludinam valdībai - ņemiet naudu no nabagiem, no tautas, kuriem kopā ar miljonāriem bankās ir daudz naudas, tautai algas ir par lielu (vidējās). To ka algas par lielu, laikam atkārtoja mūs SVF, izteica Facebook arī Jaunā Laika - atvainojos Jaunās Vienotības fīrers Krišjānis Kariņš. Un tad deva rīkojumu VZD - celt kadastrālo, sodīt tautu, atņemt naudu, atņemt APLOKŠŅU NAUDU. Neviens nepieasīsies - mēs ceļa, pareizāk, nosakām "īsto" īpašumu vērtību (ha, ha, muļķus var muļķot). Te nu sacēlās kājās biezais gals, sajuta "nodokļu celšanas smaku", kad JKP - Jānis Bordāns lika priekša atbrīvot tautu no sloga līdz 100 000, cik bezkaunīgs"" šis ministrs, gādā par tautu un mms grib paņemt vēl, sodīt grib, lai to maksā bagātie. Nekas nebūs, mēs viņu nomelnosim, lai neievēl Rīgas domē, pasūtīsim "reitingu", ka neiekļūs Rīgās domē un tad Saeimā arī un tauta klausa "reitingus" un par tiem, kuri nolemti, lai neieklūsyt deputātos, arī nebalso.

Kā nosaka "reitingi", tā balso tauta, vēlētāji - auni un braukdami par politisk tiltu - iekrīt un rītā gaudo - atkal ievēlēti tie paši vecie blēži.

Mēs, PB, SVF priecājamies.

Atbildēt

Uldis

27.07.2020. 12:01

»

kurmis

Interesanti,kad sāks izmaksāt kompensācijas ēku īpašniekiem,kuriem varmācīgi tika atsavināta zeme zem ēkām,tā liedzot tās izmantot pēc ēku statusā un radot morālus un materiālus zaudējumus


Eku īpašnieku zeme bija pašvaldību zeme. Tad pašvaldības zemi pārdeva par 0,72 santīmi par 1 kv m, ar izpirkuma tiesībām 5 gadi. Tas notika īsi pirma okupācijas un faktiski 90 % zeme nbija izpirkta. Tagad "zelta mantinieki" gaudoja, ka lai 4.Maija latvija atdod zemi, denacionalizē.

Vispirms bija jāliek izmaksāt vai lai pierāda, kad, cik ir samaksājuši, cik naudas aizņēmās no Latvijas hipotēku bankas un cik atdeva, atmaksāja, tikai tad būtu varējis runāt par denacionalizāciju vai ja apbūvēt - kompensāciju.
Tu zini, ka visi jaunizceptie īpašnieki ir vislielākie parazīti un viņi te plātās ar savu varenību, cik kāri esot komunisti, proletariāts uz viņu (viņzagto, izkrāpto) mantu.

Tagad - TĒVZEMIEŠI/LNNK nekaunīgi sl;udināja demnacionalizāciju, kas saprotama ar dāvinājumu.

Tad kur ir taisnība -tagad apdāvinātie pārdeva dāvanu - zemi un uzpircēji mauc ādu tautai, nabagiem un klaigā - komunisti uz mūsu "tēvzemes zemītes" uzbūvēja okupantu daudzstāvenes un zemi grib dabūt bez maksas vai nemaksā nomas maksu.

Jums nepienākas maksa ne centa par zemi! STOP, nagu maucēji (nu, ne visi). Normālie mantinieki ir saprotoši un pret viņiem nav pretenziju.

Atbildēt

Jau bija desmitkāršota

27.07.2020. 11:25

Tu nemz nezini, ka 2008. gada un turpmākajos gados kadastrālo vērtību, ar Pasaules bankas un/vai SVF svētību un ieteikumu, lai sodītu tautu, pareiznāja ar desmit un neviens neko nezināja un "nepīkstēja".
Kādam zemes īpašumam kadastrālā vērtība bija
14000 latu, kuru paaugstināja uz 128 000, bet tad paaugstināja vēl un šī kadastrālā vērtība jau ir 162 000 (jā, EUR). SKAISTI, vai ne.

Cik liela būs tagad?

Jau tagad PIESPIEDU nomnieki saņem desmitiem tūkstošus no dzīvokļiem. Tā ir "zelta naudas raktuve" Latvijā.

Atbildēt

Jā, bet

27.07.2020. 10:45

Viss jau ir pareizi, rakstā minētie argumenti vērā ņemami, bet... nav jau tam VZD dots uzdevums izstradāt adekvātu kadastrālo novērtējumu. Cik var saprast, VZD ir dots uzdevums maksimāli palielināt kadastrālo novērtējumu. UN to viņi arī dara. KĀds tur augšā ir izdomājis, ka valsts kasi varētu labi papildināt ar nekustāmā īpašuma nodokļa palīdzību. Bet pašus nodokļa procentus dubultot nevar, jo tad mums iznāks lielākais nekustāmā īpašuma nodoklis pasaulē. Tāpēc atrasts "ģeniāls", mūsu valstsvīru piekoptajai politikai un prāta spējām atbilstošs risinājums - jādubulto kadastra vērtība. Kāds tam būs sekas, tas varas krēslos sēdošos neinteresē. Viņus interesē nauda savām algām, prēmijām, piemaksām un uzdzīvei. Bet tautiņa - gan jau tautiņa pacietīs un norīs arī šo krupi.

Atbildēt

Aga

27.07.2020. 07:01

Drīz VZD darbinieki baidīsies atzīties, ka viņi strādā VZD.

Atbildēt

Lai sāk biezie ar sevi

27.07.2020. 06:14

Komentētājam Viedoklis tik var piekrist kā naglai uz galvas trāpīts. Redziet tā vertēšana ir no sākta gala interesanta. Vērtētāji novertē greznu māju par 20 latiem, bet vecu māju par 200 latiem. Kā ar vērtētāju sarunāsi tā būs viņš tak ar cilvēks kas grib ļoti labi dzīvot nevis eksistēt.Lati man patīk labāk kā stabila nauda un pašiem sava bijusi. Skaidrs viens eiropas un amerikas kungiem naudu vajag tad nu šī īpašumu lieta virzīta. Vzd labi ir sashēmojusi šo sistēmu kam smieklīgs nodoklis kam nepanesams.

Atbildēt

Pietiek lasītājs

27.07.2020. 02:06

»

Ainars Ērglis, Ideju institūts

Portālam “Pietiek” savus darbus devu publicēt no 2013.gada aprīļa sākuma līdz 2020.gada maija sākumam, kad atsaucu iesniegtos darbus, lai izbeigtu sadarbību ar Lapsu viņa pilnīgi negaidītās, šokējošās melni unikālās morālās attieksmes dēļ. Lapsa manus darbus publicēja bez redakcionālas iejaukšanās – ...


Nu, vispār jau diezgan skaidrs, ka, piemēram, pieprasīto kukuļu apmēru tādā reitingā būtu diezgan savdabīgi iekļaut. :)) Un kurš nu būtu muti vēris vaļā par maldināšanu un citām “jaukām” darbībām – vispār to vajadzētu izstāstīt Aivaram, ka šāds klejo apkārt un gan jau arī Saeimā līdz ceturtdienai nonāks –> lai just in case painformē savus Dombrovskus u.c., kas šis par putnu, kas tik vēlīgi norāda uz kļūdām un maldināšanu. Ja nu viņi nesaslēdz vai kā.

Papildus tam:- Doing Business jau ir tikai viens piemērs, bet tam līdzās ir reālā dzīves pieredze, ar ko saskaras uzņēmēji un tā tālāku investīciju piesaistē nostrādā vēl tiešāk nekā reitingi – to jau mēs Endziņa komentā rakstījām, ja kas;- tas pats Doing Business, kura pētījuma anketu izpētīju, reitingā ņem vērā ne tikai dienu skaitu un izmaksas, bet prasa arī industrijas “spēlētājus” norādīt, vai attiecīgajā valstī ir veiktas kādas likumdošanas reformas, kas uzlabo vai, gluži otrādi, pasliktina situāciju konkrētajā jomā u.tml. –> tā ka nav jau tik “vienvirziena” tas viss. Jā, par izmaksām gan tur rakstīts “tikai oficiālie fee, neņemot vērā kukuļus u.tml.” Pasarg dies’, kādā vietā mēs būtu, ja tos ņemtu vērā. :)) Labi, tā ironija, bet arī varbūt kādam diskutējot noder.

Atbildēt

Te ir atbilde

26.07.2020. 21:25

Tieslietu ministram Jānim Bordāna k-gam
Valsts zemes dienesta ģenerāldirektora p.i. Inetai Baldiņas k-dzei

/Saistībā ar Valsts zemes dienesta izsludināto Ministru kabineta noteikumu projektā „Noteikumi par kadastrālo vērtību bāzi 2022., 2023., 2024. un 2025. gadam”/

Denacionalizēto māju tiesību biedrība "AUSMA" pilnībā pievienojas Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācijai, ka "Valsts zemes dienests ir radījis kļūdainu un nepareizu jauno kadastrālo vērtību projektu, kas var radīt zaudējumus visai tautsaimniecībai".
Jo sevišķi biedrība uztraucas par "PIESPIEDU" (krimināls vārds piespiedu) NOMAS ZEMES, pareizi - DALĪTĀ ĪPAŠDUMA zemes kadastrālās vērtības noteikšanu, ar kuru jau tagad smacē nost 110 000 dzīvokļu vai ap 300 000 cilvēku tiesības uz pastāvēšanu, uz jumtu virs galvas, jo šī zeme ir PUBLISKA zeme, ko lieto visa sabiedrība un kura ir APGRŪTINĀTA ar dzīvojamām ēkām un būvēm (GARĀŽĀM), tai ir nemainīga vēŗtība, tai nav ienesīguma, tā nenes nekādus augļus, tās vērtība ir 1:1 Vecrīgā un Ķengaragā, Olaimē un Aizkraulē, jo šai zemei ir visur vienāda funkcionālā nozīme – būves uzturēšana un apsaimniekošana, tā nevar tikt vērtēta kā apbūves zeme.
Pēc 1. Brīvās Latvijas laika likumdošanas (1938,. gads) - likuma "Nodokļu likme" šai zemei nav vērtības, to nevērtē atsevišķi no ēkas, būves, tas ir, to vērtē un apliek ar NĪN kā vienu īpašumu. Tā ir noziedzīga rīcība vērtēt šo zemi kā apbūves zemi un kārst naudu par zemi, kurai bija jābūt mājas, būves īpašumā, vienalga, ar izpirkumu pēc 1938.gada cenām vai bez izpirkuma, mantiniekiem kompensējot ar citu zemi vai izmaksājot kompensāciju sertifikātos. Tagad tā zeme ir vairāk kā 90 % pārpircēju rokās, kas iegūta ar pirmpirkuma tiesību pārkāpumu.
VZD lūdzam, neatkarīgi no tā, kas ir uzdevis tā Jums rīkoties, pārtraukt terorizēt milzīgu masu dzīvokļu īpašnieku ar negodīgu, kriminālu kadastrālo vērtību noteikšanu "dalītā īpašuma" zemei – zeme zem daudzdzīvokļu mājām un citām būvēm.
Tieslietu ministru Jāni Bordāna k-gu lūdzam:
- nevirzīt, kā Jūs izteicāties, JAUNO KADASTRĀLO VĒRTĪBU, kamēr pieņems likumu, ka no NĪN atbrīvo īpašumus līdz 100 000 EUR vērtībā:
- nevirzīt uz pieņemšanai jaunu kadastrālo vērtēšanu, kamēr zemei zem DAUDZDZĪVOKĻU MĀJĀM un citām būvēm tiks noteikta patiesa, godīga kadastrālā vērtība atbilstoši Satversmes tiesa spriedumā lietā Nr. 2010-22-01, ņemot vērā apgrūtinājumus ar komunikācijām, ar būvēm, ar piebraucamiem ceļiem utt.

Pielikumā: Atzinums saistībā ar Valsts zemes dienesta izsludināto Ministru kabineta noteikumu projektā „Noteikumi par kadastrālo vērtību bāzi 2022., 2023., 2024. un 2025. gadam un par likumprojektu “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums”

Atbildēt

kurmis

26.07.2020. 20:56

Interesanti,kad sāks izmaksāt kompensācijas ēku īpašniekiem,kuriem varmācīgi tika atsavināta zeme zem ēkām,tā liedzot tās izmantot pēc ēku statusā un radot morālus un materiālus zaudējumus.

Atbildēt

viedoklis

26.07.2020. 20:50

Ļausim lai jau viņi "vērtē",kad tautai mērs būs pilns tad viņa patiešām " novērtēs" vērtētājus un tad es negribētu būt viņu vietā.Nelietība neaizmirstas tik ātri, tā vienmēr būs tikai nelietība,pat tad ja tā ir likumīga nelietība.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: