Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc tam, kad “oficiālie Covid-19 izplatītāji Latvijā” noturēja politisku mītiņu Valkā, viņi atceļā uz Rīgu piestājuši Cēsīs pēc alkohola, kur veikalā mēģinājuši uzbrukt dziesmas “Dzērvenīte” autoram Aivaram Lapšānam, kas aizrādījis par masku nelietošanu.

Sestdien Valkā, neskatoties uz tiesas aizliegumu, vairāk nekā pusotrs simts cilvēku pulcējās pasākumā pret Covid-19 izraisītajiem ierobežojumiem, paredzamo vakcinēšanos un sejas masku valkāšanu. Līdz ar to apstiprinājās tiesas secinājums, ka tiks pārsniegts ārkārtējās situācijas laikā valstī noteiktais ierobežojums sapulcē piedalīties ne vairāk kā 25 cilvēkiem.

Organizatori sociālajos tīklos vienalga izplatīja aicinājumu sestdien pulcēties Valkā. Biedrības "Sabiedriskie Satversmes sargi" izplatītajos video bieži figurē tādi personāži kā Roberts Klimovičs, Jānis Pļaviņš un Andris Ciekurs, kas iepriekš popularizēja līdzīgus pasākumus Rīgā, kur netika ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības. Savukārt pašpasludinātās “Tautas varas frontes” darbonis Valentīns Jeremejevs ticis aizturēts par tādu mūsdienu huligānisma paveidu kā viltus ziņu izplatīšana.

Taču, kā var redzēt no soctīklos izplatītiem video, šiem darboņiem ar mītiņu organizēšanu koronavīrusa izplatības apstākļu veicināšanai ir bijis par maz: atpakaļceļā no Valkas viņi piestājuši Cēsīs pie veikala, kur pirkuši lielu viskija pudeli un kolu. Nejaušā kārtā veikalā gadījies Cēsu pusē dzīvojošais mūziķis Aivars Lapšāns, kurš sejas masku noliedzējiem aizrādījis par sejas masku nelietošanu. Arī pārdevēja norādījusi: viņa nedrīkst apkalpot pircējus, ja tie nevalkā maskas un pārkāpj sērgas ierobežošanas normatīvus.

Redzot, ka alkohola kārotāju vidū ir R. Klimovičs, kurš pirms vairākiem gadiem pozicionēja sevi kā islāma piekritēju “Robertu Ahmedu”, mūziķis sācis brīnīties, kā gan musulmanis varot pirkt spirtotu dzērienu — šīs reliģijas piekritējiem alkohols ir harām.

Šis jautājums licis dažiem aizsvilties tiktāl, ka neērtā jautājuma uzdevējam draudējis uzbrukums — A. Lapšāns ticis pagrūsts. Drīz vien atbraukuši policisti un agresīvos darboņus nomierinājuši, bet A. Lapšānam teikuši: “Raksti iesniegumu, ja viņi uzbruka — mēs izskatīsim!”

Par atbildi Covid-19 noliedzēji ieslēguši Facebook tiešraidi un mēģinājuši uzsākt konfliktu ar policistiem, kā arī draudējuši A. Lapšānam, ka viņi paši rakstīšot iesniegumu un mēģināšot panākt procesa ierosināšanu pret A. Lapšānu. Tāpat no aizkadrā teiktā noprotams, ka skandālisti lepojas ar to, ka viņu ierakstītajiem video it kā esot tūkstošiem skatījumu, acīmredzot nezinot, ka A. Lapšāna pazīstamākajai dziesmai “Dzērvenīte” vienai pašai ir trīsarpus miljoni skatījumu Youtube.

Novērtē šo rakstu:

102
42