Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizvien biežākas kļūst ziņas, ka, tuvojoties 1. septemrbim, Covid-19 analīžu rezultātus saņēmuši arī tādi bērni, kas testus nemaz nav nodevuši. Izglītītības un zinātnes ministrija pieļauj, ka skolas nepareizi atdevušas atpakaļ neizmantotos stobriņus, savukārt ne Veselības ministrija, kas ir atbildīga par skolēnu testēšanu, ne laboratorija, kura nepaņemtiem testiem nosūtījusi rezultātus, komentārus sniegt nevēlas.

“Ceturtdien Engures vidusskolas bērnus testēja uz Covid-19 (vajadzēja trešdien, bet MFD laboratorijai bija aptrūkušies trauciņi). Man bērns nenodeva, jo testējas citur. Šodien e-pastā saņēmu nenodoto analīžu rezultātus - labi, ka vismaz negatīvus. Vecāku Whatsapp grupā vēl vien vecāks raksta, ka nav nodevis, bet rezultāti ir saņemti. Izskatās, ka notiek masveidīga nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšana, veicot pierakstījumus, un, iespējams, pašus testus nemaz neveicot, tikai piedomājot rezultātus,” raksta kāds Pietiek lasītājs.

Viņš pieļauj iespēju, ka laboratorijai atpakaļ nodoti neizmantoti covid-19 analīžu stobriņi, kurus laboratorijā arī testējuši, lai gan, pēc viņa domām, laboratorijā būtu jāatpazīst, ka stobriņā ir tikai buferšķidrums, bet nav siekalu parauga. Skolēna tēvs uzskata, ka arī par neveiktām analīzēm laboratorijas no valsts iekasē samaksu.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) komunikācijas daļa skaidro, ka visi jautājumi par Covid-19 testiem esot jāuzdod Veselības ministrijai un konkrētajai laboratorijai. Ministrija arī skaidro, ka pagājušajā piektdienā publicējusi informāciju IZM vietnē.

“Katrai skolai tiek piegādāti personalizēti stobriņi siekalu paraugu savākšanai. Situācijā, ja kāds skolēns nav ieradies skolā uz testēšanu vai stobriņu skaits piegādāts ar rezervi, testēšanā neizmantotos stobriņus NEDRĪKST iepakot kopā ar stobriņiem, kuros ir siekalu paraugi. Neizmantotie stobriņi jānodod kurjeram ATSEVIŠĶĀ iepakojumā. Nākamajā piegādes reizē tiks piegādāti jauni stobriņi. Neizmantotos stobriņus nedrīkst izmantot citās reizēs,” norādīts informācijā. “Acīmredzot bija skolas, kuras nebija šo ievērojušas, tāpēc radās pārpratumi,” uzskata IZM.

Runīgāka par skolā veiktajiem testiem ir Engures vidusskolas direktore Ilze Kalnozola, skaidrojot, ka skola laboratorijai nodevusi tikai veikto testu stobriņus, bet tie, kuri nav izmantoti, palikuši skolā. Viņa pieļauj iespēju, ka laboratorija, konstatējot, ka konkrētā klasē nav pozitīvu Covid 19 testu, visai klasei automātiski nosūta paziņojumus, ka testa rezultāts ir negatīvs.

“Es negribu teikt neko negatīvu, es neesmu nevienā pusē, bet šķiet, ka laboratorijā iet raibi rūtaini. Pavasarī, kad testējām 12.klases un tos skolotājus, kuri nebija vakcinējušies, viss notika kā pa diedziņu. Konkrētā laikā ieradās kurjers, bērniem bija noteikts, līdz cikiem jānodod tests, un tad konkrētā laikā ieradās kurjers. Tagad kurjers kaut ko aizmirst, viņam ir jābrauc vēl vienu reizi,” sacīja I. Kalnozola, piebilstot, ka pavasarī testus piegādāja un veica E.Gulbja laboratorija.

Daniela Pavļuta vadītā Veselības ministrija, kā arī MFD Laboratorija pirmdien uz uzdotajiem jautājumiem atbildēt nevēlējās.

Nacionālais veselības dienests informē, ka visu nevakcinēto skolēnu regulāra testēšana pret Covid-19 valstij pirmajā mācību semestrī izmaksās aptuveni 12 miljonus eiro.

Novērtē šo rakstu:

91
3