Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Godātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 

Kā Jums zināms, es, Rihards M. Parts, esmu izvirzījis nopietnas apsūdzības pret Swedbank saistībā ar strīdus dokumentu, kura patiesību esmu apšaubījis. Esmu informēts, ka Jūs nostrādājāt Swedbank gandrīz 13 gadus un ka pašreizējais Swedbank prezidents Lauris Mencis ir Jūsu bijušais kolēģis. Tomēr neatkarīgi no šīs vēstures, mani pārsteidz un nobažī, ka Jūs līdz šim brīdim neesat kontaktējies ne ar mani, ne ar Swedbank, lai noskaidrotu patiesību par šo lietu.

Latvijas Bankas likums nosaka, ka tā aizsargā klientu intereses un veicina finanšu stabilitāti valstī. Saskaņā ar šo likumu Latvijas Bankai būtu jānodrošina, ka finanšu institūcijas, tostarp Swedbank, darbojas pārredzami un ievēro klientu tiesības. Kādēļ Jūs līdz šim brīdim neesat aicinājis Swedbank veikt šī strīdus dokumenta ekspertīzi? 

Latvijas Bankas pienākumos ietilpst arī nodrošināt, ka klienti var uzticēties banku darbībai un to godprātībai. Man kā Latvijas pilsonim radies jautājums - vai man vajadzētu būt bažīgam par to, kāda ir Jūsu loma šajā situācijā, un vai Latvijas Banka tiešām nodrošina manas un citu klientu aizsargātās intereses? 

Godātais Kazāka kungs, es ļoti ceru, ka Jūs personīgi iejauksieties šajā situācijā un nodrošināsiet, lai šī lieta tiktu risināta pēc iespējas objektīvi un pārredzami. Ir būtiski svarīgi, lai Latvijas pilsoņi varētu uzticēties gan banku darbībai, gan augstākajiem tiesībsargājošajiem mehānismiem mūsu valstī.

Novērtē šo rakstu:

68
20