Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vērojot pēdējo gadu notikumu attīstību pasaulē un Latvijā, kā arī tiesiskā nihilisma un birokrātijas uzplaukumu, mūsu valsts institūciju augošo bezatbildību par savas rīcības un lēmumu rezultātiem, nolēmu vērsties pie Jums ar šo aicinājumu.

Esmu no tās paaudzes, kurai pietika spēka un gribas saglabāt Latviju ar savu valodu, kultūru un mākslu nākotnes pasaulei.

Latvija nav pelnījusi vismežonīgākajai kapitālisma sistēmai raksturīgo attieksmi pret neaizsargātākajiem visu tautību Latvijas - veciem cilvēkiem, nabadzīgām daudzbērnu ģimenēm un viņu bieži vien talantīgajiem bērniem. Latvijai nevajag ne Amerikas pseidokultūru, ne tās naudas dieva kultu, tāpat kā nevajag Austrumu despotismu, slinkumu un utopijas.

Mums vajag savu Latviju ar Latvijai lojāliem visu vecumu pilsoņiem, ar visiem jebkuras armijas kara veterāniem, nešķirojot tos pēc politiskās un reliģiskās pārliecības, ar valdību, kas darbojas tautas interesēs un visas tautas vēlētu prezidentu, kuram pirmajā vietā būtu Latvijas intereses, nevis populisms un ārvalstu kapitāla lobēšana ar dažādu starptautisko organizāciju un finanšu instrumentu starpniecību.

Mums nav mistiskas tolerances vārdā jākultivē dažādas no rietumiem vai austrumiem ievazātas reliģiskās sektas. Mums nav pseidodemokrātijas vārdā jācieš nenormāla dzīvesveida reklamēšana un politizēšana, tādējādi bojājot mūsu valsts nākotnes cerības – tautai būt garīgi un fiziski veselai un stiprai ar stabilu ģimeni, skaidru prātu un tīru sirdi.

Mums jāpamodina Latvijas iedzīvotājos pārliecību, ka mēs esam spējīgi, balstoties uz visas tautas gribu un veselo saprātu, Latvijā atjaunot kārtību, ka mēs esam spējīgi atjaunot zaudēto patriotismu, atjaunot zinātnes vadošo lomu valsts vadībā, nododot stafeti jaunatnes progresīvākās daļas rokās.

Atcerēsimies latviešu strēlniekus, kas izcīnīja Latvijas neatkarību 1918.gadā, atcerēsimies latviešu leģionārus, kas paturēja Kurzemi vēl pēc oficiālās Vācijas kapitulācijas, atcerēsimies arī tos latviešu strēlniekus Padomju armijā, kas cīnījās pret fašismu, arī mežabrāļus no abām pusēm, kas ticēja Latvijas atdzimšanai! Bet atcerēsimies arī to, ka viņus visus un arī mūs piemānīja pasaules lielvalstis ar savu ģeopolitisko un monetārās politikas ideoloģiju kokteili! To jāatceras, lai nepieļautu vēstures atkārtošanos, lai nepieļautu politisko spekulantu tikšanu pie varas mūsu Latvijā.

Es aicinu Latvijā valdošo varu prezidenta vadībā radīt reālas darbības programmu, kas aptvertu visu Latvijas iedzīvotāju grupu intereses saskaņā ar starptautisko praksi. Šai programmai jākļūst par pamatu Latvijas ceturtajai atmodai – atmodai no bailēm veidot savu nacionālo politiku Latvijas tautu interesēs, atmodai no vēsturiski izveidojušā verdziskuma sindroma citu ideoloģiju un valstu priekšā. Es un daudzi jo daudzi Latvijas iedzīvotāji tic, ka tas ir iespējams un jādara nekavējoties, iekams neesam pazaudējuši savu Latviju pavisam. Esmu gatavs piedalīties šādas programmas sagatavošanas procesā.

* Pensionārs ar augstāko juridisko izglītību valsts tiesībās un starptautiskajās attiecībās, jūrnieks ar 25 gadu jūras stāžu

Novērtē šo rakstu:

0
0